Име / Name / Embri:
Презиме / Surname / Mbiemri:
Адреса / Address / Adresa:
Град / Place of residence/ Vendi i lindjes:
Ankara
Athens
Attnang-Puchheim
Augsburg
Banja Luka
Beograd
Berlin
Bestovje-Rakitje
Bienne
Bishkek
Bodrum
Bonn
Botosani
Brussels
Budapest
Co. Kildare
Copenhagen
Daours
Edinburgh
Geneva
Göteborg
Gothenburg
Göttingen
Helsinki
Innsbruck
Istanbul
Kaiserslautern
Kalisz
Kleinmachnow
Komotini
Kostinbrod
Kyiv
Ljubljana
Lohne
London
Moscow
Most
Münchenbuchsee
New York
Ontario
Paris
Pert
Pljevlja
Prishtina
Prizren
Regensdorf
Riga
Rome
Rotterdam
Sarajevo
Seoul
Sofia
St. Polten
Strasbourg
Subotica
Sydney
Tbilisi
The Hague
Tirana
Torino
Trogir
Urosevac
Viena
Vienna
Warsaw
Warszawa
Washinton
Wien
Zagreb
Zenica
Арачиново
Асамати
Банско
Бања Лука
Батинци
Бач
Башино Село
Белчишта
Београд
Берово
Бистрица
Битола
Блатец
Блаце
Богданци
Боговиње
Богомила
Богородица
Босилово
Брвеница
Брестовац
Брздани
Будинарци
Бузалково
Ваксинце
Валандово
Василево
Ваташа
Вевчани
Велес
Велешта
Вељуса
Виница
Витолиште
Владевци
Владимирово
Вогани
Возарци
Вранештица
Вранце
Врапчиште
Вратница
Вруток
Гевгелија
Гњилане
Голем Папрадник
Голема Речица
Големо Коњари
Горно Оризари (Битолско)
Горно Оризари (Велеско)
Горобинци
Гостивар
Градиште
Градско
Дворци
Дебар
Дебресе
Дебреште
Дебрца
Деве Баир
Дедебалци
Делгожда
Делчево
Демир Капија
Демир Хисар
Дихово
Длабочица
Длапкин Дол
Добрасинци
Добри Дол
Добрусево
Дојран
Долна Бањица
Долнени
Долни Дисан
Долни Манастирец
Долно Оризари (Битолско)
Доњи Милановац
Драгобраште
Дразево
Дреново
Другово
Дубровница
Дуње
Ердјелија
Жван
Желино
Жеровљани
Жировница
Зајас
Зегљане
Зелениково
Зидилово
Злетово
Зрновци
Иванковци
Ивањевци
Извор (Велешки)
Извор (Кичевски)
Илинден
Јагодина
Јегуновце
Јосифово
Кавадарци
Казани
Каменица
Камењане
Канатларци
Карбинци
Катланово
Кичево
Клечевци
Конопиште
Конче
Костинци
Костурино
Кочани
Крагуевац
Крани
Кратово
Кременица
Крива Паланка
Кривогаштани
Крупиште
Крушево
Куклиш
Кукуречани
Куманово
Кучевиште
Лабуништа
Лажани
Лазарополе
Лесковац
Лескоец
Ливно
Липково
Лозово
Лопатица
Луково
Љубојно
Маврови Анови
Македонска Каменица
Македонски Брод
Маково
Мало Црско
Марена
Матејче
Мешеишта
Миладиновци
Миравци
Младо Нагоричане
Могила
Мокриево
Мостар
Муртино
Негорци
Неготино
Неготино-Гостиварско
Ниш
Нов Дојран
Новаци
Нови Сад
Ново Село
Облавце
Облешево
Октиси
Орасец
Оризари
Осломеј
Отешево
Охрид
Пепелиште
Петралинци
Петралица
Петровец
Пехчево
Пештани
Пирава
Пирок
Пласница
Пловдив
Подареш
Породин
Прилеп
Пробиштип
Пчиња
Радовиш
Радолишта
Радуша
Ракотинци
Ранковци
Раштански Пат
Ресава
Ресен
Романовце
Росоман
Ростуше
Русиново
С.Селевац Смедеревска Паланка
Самоков
Сараево
Сарај
Свети Наум
Свети Николе
Свети Стефан
Сирково
Скопје
Скопје - Г.Петров
Скопје - Доуане
Скопје - Драчево
Скопје - Емс
Скопје - Маџари
Скопје - Чаир
Скопје Гази Баба
Скудриње
Сливово
Смедерево
Смилево
Сопиште
Сопот
Србиново
Стар Дојран
Старавина
Старо Нагоричане
Стојаково
Страцин
Стрелци
Струга
Струмица
Студеничани
Табановце
Теарце
Тетово
Тополчани
Тработивиште
Требеништа
Три Чешми
Турново
Удово
Цалакли
Цапари
Царев Двор
Центар Жупа
Чашка
Чегране
Челопек
Челопеци
Чешиново
Чучер Сандево
Шемниц
Шемшево
Шипковица
Штип
İstanbul
Телефон / Phone number / Numri i telefonit:
Припадник на заедница /
Member of community /
Perkatesia e bashkesise etnikee:
Македонец
Албанец
Србин
Ром
Македонец - Муслиман
Бошњак
Влав
Турчин
Не се декларирал
Други
Пол / Sex / Gjinia:
Машки
Женски
Возраст / Age / Mosha:
10 - 20
21 - 30
41 - 50
31 - 40
51 - 60
61 - 70
71 - 80
81 +
Email:
Орган или организација на кој се однесува претставката /
Organ or organization on which the complaint refferes /
Organi apo organizata me te cilen ka te beje parashtresa:
24 Vakti Web TV
24 Вести
360 степени
Adriatic Ionian Initiative
ALZHEIMER UDRUZENJE „A i R“
American University
ANHOCH
AOMF
Association for Juridical Studies on Immigration (ASGI)
Association for the Prevention of Torture
Association of Jurnalists of Macedonia
Association of Mediterranean Ombudsmen
ASTRA
Austrian Ombudsman Board
Avokat Arsen Caushaj
Aгенцијата за обезбедување лица и имот„НИКОБ'
BH Journalists Association
Brandenburg Commissioner for Data Protection and Access to Information
Centar zenskih prava-Center for Women`s Rights
Central European Initiative
Centre for Democratic Control of Armed Forces
Centre for Security Sector Governance supports ICOAF - DCAF Head Office
Chachipe
CIVIL RIGHTS DEFENDERS
Commissioner for Protection against Discrimination
Committee on Equality and Non-Discrimination
CONSEIL DE LA VALLEE CONSIGLIO REGIONALE DELLA VALLE D'AOSTA
Council of Europe
Council of the Baltic Sea States
CRONSEE
Cube Systems-Skopje
Defence for Children
Department of Political Science and International Relations
Deputy Ombudsman
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH
Difensore civico della regione Lazio
DPNSEE
EFIS Француско Интернационално Училиште
Embassy of Canada to Serbia
ENNHRI
ENVIROPLAN S.A
EOS Матрих ДООЕЛ
EU Institute Skopje
EU Support for Rule of Law
European Business Number
European Commission against Racism and Intolerance (ECRI)
European Committee of the Regions
European Development Agency
European Federation of Journalists
European Network of National Human Rights Institutions-ENNHRI
European Network of Ombudsmen
European NPM Forum
European Ombudsman Institute
European Roma Rihhts Centre
European Union Agency for Fundamental Rights
Foundation for Democracy Limited - Western Balkans
Front line defenders
FRONTEX
GANHRI
Gesellschaft für bedrohte Völker e. V.
Global Analitika
Greek Ombudsman Office
Habitat for Humanity Macedonia
Heavenly Culture, World Peace, Restoration of Light (HWPL)
HREIT The Human Right and Equality Institution of Turkey
Human fughts in the Russian Federation
Human Rights and Economic and Social Issues Section
ICC-NHRI
InCompass International Consultancy Services Ltd.
Independent Journalists' Association of Serbia
Institucija Ombudsmena za ljudska prava Bosne i Hercegovine
Institute for the Study of Human Rights
International Centre for Parlamentary Studies
International Istanbul Law Congress
International Ombudsman Institute
International University of Struga
JRS Europe
Justizvollzugsanstalt Pöschwies
KEMET ELECTRONICS
Komotini Prison
Konfliktwissenshaft Universitat Augsburg
Konrad-Adenauer-Stiftung
Kомисија за пописен реон Тетово
Kомисија за утврдување на репрезентативност на синдикатите и работодавачите
Ludwig Boltzmann institute - Human Rights
Macedonia JRS Europe
Maroccan Embassy in Sofia
Maynooth University
Mexican National Human Rights Commission
Ministry of Foreign Affairs
National Democratic Institute
Netherlands Helsinki Committee
Netherlands Helsinki Committee
NORTHERN IRELAND HUMAN RIGHTS COMMISSION
Norwegian Helsinki Committee
Nova International school
ODIHR
Office of Public Defender of Georgia
Office of the Human Rights Defender in Poland
Office of the Intelligence Ombudsman
Office of the Ombudsman of Ontario
Office of the United Nations High Commissioner for Human Rights (OHCHR)
Office of the United Nations High Commissioner for Human Rights in Russian Federation
OFFICE OF THE UNITED NATIONS RESIDENT COORDINATOR
Office Skopje
Ombudsman's Office of the Republic of Latvia
Ombudsman Institution of Turkey
Ombudsman Malta
Ombudsman of the Kyrgyz Republic
OSCE Mission to Serbia
OSCE Mission to Skopje
OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR)
Parlament de Catalonya
Penal reform International
PORSCHE MACEDONIA
Poverenik za zastitu ramnopravnosti
Public Administration International
Public Defender of Georgia
Public Policy Exchange
Pučki Pravobranitelj
RACVIAC Centre for Security Cooperation
ROM -Result Oriented Monitoring
Roma Education Fond
RROMASSN
Sarajevo Open Centre
Save The Children
SIGMA
SPT
State Commissioner for Data Protection and Access to Information Brandenburg
TAIEX
TED-Tender Electronic Dailay
The Congress of the Council of Europe
The National Human Right Institution of the United Nations
The Office of the Commissioner for Fundamental Rights
Travel agency Crvo Express
UKRAINIAN PARLIAMENT COMMISSIONER FOR HUMAN RIGHTS
UN WOMEN
UN Women
UNDP
UNHCR The UN Refugee Agency
UNICEF
United Nations Children's Fund
United Nations Office of the High Commissioner for Human Rights (OHCHR)
United Nations Population Fund
Universal Rights Group
UNOPS Skopje
World Bank Group
World Jewish Congress
Zastitnik ljudskih prava i sloboda Crna Gora
Zaštitnik građana
Zaštitnik građana Grada Subotice
А1 one
А1 Македонија ДООЕЛ Скопје
АБ канал
АБВ на Македонското стопанство ДООЕЛ
АБИКС ДООЕЛ
Авиотурс Травел Сервис ДООЕЛ
Авто Мото СТАРТ
Авто сервис Раде ДООЕЛ
Автовозач-ФЕР, ДООЕЛ- Делчево
Автоматски Технолошки Системи
Автоперална Ново маало
АГЕНТУР ДООЕЛ Скопје
Агенција за администрација
Агенција за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги
Агенција за вработување на Република Северна Македонија
Агенција за демократски иницијативи
Агенција за електронски комуникации
Агенција за енергетика на Република Северна Македонија
Агенција за задолжителни нафтени резерви
Агенција за заштита на личните податоци
Агенција за заштита на правото за слободен пристап до информациите од јавен карактер
Агенција за интелектуална сопственост АРТПИЦК ДООЕЛ
Агенција за иселеништво на Република Северна Македонија
Агенција за катастар на недвижности
Агенција за квалитет во високото образование
Агенција за квалитет и акредитација на здравствените установи
Агенција за лекови и медицински средства
Агенција за млади и спорт
Агенција за национална безбедност
Агенција за недвижности „Кодекс“
Агенција за обезбедување на имоти и лица ФАЛКОН-1 ДООЕЛ Штип
Агенција за обезбедување на лица и имот ПЕРПЕТТУМОБИЛЕ СЕКЈУРИТИ -Скопје
Агенција за обезбедување на лица и имот ПЕРПЕТТУМОБИЛЕ СЕКЈУРИТИ -Скопје
Агенција за обезбедување „Бранител“
Агенција за обезбедување „Секјурити Груп Сервиси“
Агенција за остварување на правата на заедниците
Агенција за планирање на просторот
Агенција за поддршка на претприемништвото на Република Северна Македонија
Агенција за поттикнување на развојот на земјоделството
Агенција за пошти
Агенција за привремени вработување „Доверба“
Агенција за примена на јазикот на Република Северна Македонија
Агенција за промоција и поддршка на туризмот
Агенција за развој и инвестиции
Агенција за разузнавање
Агенција за регулирање на железничкиот сектор
Агенција за стоковни резерви
Агенција за странски инвестиции и промоција на извозот на Република Северна Македонија
Агенција за судски вештачења
Агенција за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување МАПАС
Агенција за супервизија на осигурување
Агенција за управување со одземен имот
Агенција за филм на Република Северна Македонија
Агенција за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој
Агенција за фундаментални права
Агенција за храна и ветеринарство на Република Северна Македонија
Агенција за цивилно воздухопловство
Агенција „Веда“ ДООЕЛ
Агроком-Сокол ДООЕЛ Велес
АГРОКОМ Сокол ДООЕЛ
АГРОНОВА ДОО - Складишта Маџари
АД Водостопанство на Република Северна Македонија
АД Д-р Пановски
АД Државна Лотарија на Македонија- Скопје
АД за аеродромски услуги „Аеродроми на Северна Македонија“ во државна сопственост
АД за изградба и стопанисување со станбен простор и деловен простор од значење за Републиката
АД за осигурување „Винер“
АД за поштенски сообраќај Пошта на Северна Македонија во државна сопственост
АД за пренос на електрична енергија и управување со електроенергетскиот систем во државна сопственост (МЕПСО)
АД за производство на електрична енергија „Електрани на Република Северна Македонија“ во државна сопственост
АД за стопанисување со деловен простор во државна сопственост
АД за трговија на мало и големо со погребна опрема и услуги „Бутел погребен сервис“
АД за управување со задолжителни и доброволни пензиски фондови НЛБ Нов пензиски фонд Скопје
АД за урбанизам и инженеринг-ЗУАС-Скопје
АД Лозар „Оранжерии“
АД Мепсо
АД Монтана Бизнис-Крушево
АД Органско хемиска индустрија НАУМ НАУМОВСКИ-БОРЧЕ Скопје- во стечај
АД Рудници и железарница
АД „Вардар осигурување“
АД „Венгал"
АД „Вербум“ ДОО Скопје
АД „ГА-МА“
АД „Градски Трговски Центар“
АД „ГРОЗД“
АД „Електроводомонт“
АД „Жито Шар Гостивар“
АД „Македонски Фолклор“
АД „Македонски фолклор“ Претпријатие за производство на теписи, конфекција и сервис
АД „Макпетрол”
АД „Медиумска информативна агенција“ во државна сопственост
АД „Мермерен Комбинат“
АД „Митал Стил“
АД „Осигурителна Полиса“
АД „Охис“
АД „Пелагонија“
АД „Порцеланка"
АД „Поштенска банка“
АД „Про Кредит банка“
АД „Просветно дело“
АД „Рудкоп"
АД „Триглав осигурување“
АД „Фустеларко Борец“ З.Д.
Адванс Медија ДОО Скопје
Адвокат
Адвокат Адриан Усеини
Адвокат Александар Долгоски
Адвокат Александар Ѓ.Танчевски
Адвокат Александар Илиевски
Адвокат Александар Китанов
Адвокат Александар Михајлоски
Адвокат Александар Огненовски
Адвокат Александар Петровски
Адвокат Александар Ристески
Адвокат Александар Симјаноски
Адвокат Александар Станкоски
Адвокат Александар Стефанов
Адвокат Александар Стојанов
Адвокат Александар Тумановски
Адвокат Александра Балева Грозданова
Адвокат Александра Гавриловска
Адвокат Ана Караманди
Адвокат Ана Панчевска
Адвокат Ангел Гина
Адвокат Ангеле Илиевски
Адвокат Ангелина Јошевска
Адвокат Ангелчо Митаноски
Адвокат Андреја Радиновски
Адвокат Андријана Петровска Здравковска
Адвокат Анка Гаџоска Ингилизовска
Адвокат Антонета Илиевска Стојанчев
Адвокат Арбен Гоља
Адвокат Ардијан М. Демири
Адвокат Ариан Имери
Адвокат Артене Адеми-Исеини
Адвокат Асмир Алиспаиќ
Адвокат Атанас Андреевски
Адвокат Атанас Атанасов
Адвокат Атанас Стефанов
Адвокат Аце Николов
Адвокат Ацо Михајлов
Адвокат Билјана Андова Клинчарова
Адвокат Билјана Јандриоска
Адвокат Билјана Крстевска
Адвокат Билјана Сарагинова
Адвокат Биљана Гиноска
Адвокат Благоја Стеваноски
Адвокат Бобан Лазароски
Адвокат Божидар Шокоски
Адвокат Бојан Додовски
Адвокат Бојан Ѓорѓиевски
Адвокат Бојан Ѓуровски
Адвокат Борче Ивановски
Адвокат Борче Лазаревски
Адвокат Бурим Сарачи
Адвокат Валентина Тошиќ Мишевска
Адвокат Ване Андреев
Адвокат Ванчо Ангелов
Адвокат Вања Николиќ
Адвокат Васе Ѓорѓевски
Адвокат Васе Стојановски
Адвокат Васил Арабаџиев
Адвокат Васил Арабаџиев
Адвокат Василчо Илијев
Адвокат Васко Томановиќ
Адвокат Васко Чамовски
Адвокат Венчеслав Јордановски
Адвокат Вера Биноска
Адвокат Верица Арсова
Адвокат Веселина Канатова Бучкова
Адвокат Весна Колевска
Адвокат Весна Мирјановска
Адвокат Весна Мирјаноска
Адвокат Весна Стоилковска
Адвокат Весна Тренкоска
Адвокат Вечевич Слободан
Адвокат Виктор Стојановски
Адвокат Владимир Дудан
Адвокат Владимир Кацарски
Адвокат Владимир Михаиловиќ
Адвокат Владимир Пејчиновски
Адвокат Владимир Трајковски
Адвокат Владо Алексијевски
Адвокат Владо Докулевски
Адвокат Влатко Илиевски
Адвокат Горан Грозданоски
Адвокат Горан Колев
Адвокат Горан Стоев
Адвокат Горан Стојановски
Адвокат Горан Цанески
Адвокат Гордана Гоцева
Адвокат Гордана Каркалашева Трајковска
Адвокат Гордана Митовска
Адвокат Гоце Јакшовски
Адвокат Даница Ангелеска
Адвокат Дарко Котевски
Адвокат Дафинка Ивановска
Адвокат Дејан Додевски
Адвокат Дејан Дончевски
Адвокат Дејан Каламадевски
Адвокат Дејан Славковски
Адвокат Дељо Кадиев
Адвокат Дивна Павловска
Адвокат Дијана Ташкова
Адвокат Диме Ѓорчевски
Адвокат Димитар Ангушевски
Адвокат Димитар Дангов
Адвокат Димитар Петровски
Адвокат Димитар Савовски
Адвокат Доне Кузмановски
Адвокат Доне Лазаревски
Адвокат Донче Стаменков
Адвокат Драган Атанасовски
Адвокат Драган Лазаров
Адвокат Драган Маневски
Адвокат Драган Спиров
Адвокат Драги Колевски
Адвокат Драги Николовски
Адвокат Драги Пажик
Адвокат Душан Шарановиќ
Адвокат Ѓоко Гажоски
Адвокат Ѓорѓе Марјановиќ
Адвокат Ѓорѓе Марјановиќ
Адвокат Ѓорѓи Митрески
Адвокат Елвира Хаџи Антонова Костовска
Адвокат Елена Гачева
Адвокат Еленко Миланов
Адвокат Елеонора Јанцевска Јовановска
Адвокат Елизабета Пупулиева
Адвокат Елизабета Цветановска
Адвокат Елизабета Цветковска
Адвокат Живко Кочев
Адвокат Звонко Ристески
Адвокат Златка Денковска
Адвокат Златко Јолески
Адвокат Златко Колевски
Адвокат Златко Крстевски
Адвокат Златко Тримчески
Адвокат Зоран Ангелов
Адвокат Зоран Ефремов
Адвокат Зоран Зафировски
Адвокат Зоран Илиевски
Адвокат Зоран Пејчев
Адвокат Зоран Ристески
Адвокат Зулбеари Седат
Адвокат Зулбеари Седат
Адвокат Ибраим Бајрами
Адвокат Иван Симоновски
Адвокат Ивана Талевска-Трендафилова
Адвокат Иванка Јакимовска
Адвокат Ивица Ефремов
Адвокат Иво Младеновски
Адвокат Игор Бачовски
Адвокат Игор Боцевски
Адвокат Игор Вељановски
Адвокат Игор Марковски
Адвокат Игор Петковски
Адвокат Игор Стојмановски
Адвокат Игор Цифоров
Адвокат Илија Чилиманов
Адвокат Илче Латкоски
Адвокат Ирена Несторовска
Адвокат Ирена Цветковска
Адвокат Ицо Колевски
Адвокат Јагода Талеска
Адвокат Јана Богоеска Спасеска
Адвокат Јана Богоеска Спасеска
Адвокат Јана Спиридоновска
Адвокат Јанаки Митровски
Адвокат Јане Павлов
Адвокат Јанче Јаневски
Адвокат Јасмина Панчевска
Адвокат Јасмина Панчевска
Адвокат Јасмина Пилевска
Адвокат Јелена Јакимовска
Адвокат Јелисава Трајковска Илиевска
Адвокат Јовица Наумоски
Адвокат Јорданчо Маџунаров
Адвокат Кареко Карев
Адвокат Катица Шкариќ
Адвокат Кети Јандријеска Јованова
Адвокат Кирил Мирчевски
Адвокат Киро Џерков
Адвокат Коста Нојков
Адвокат Кристијан Мицевски
Адвокат Кристина Јаќимовска
Адвокат Кристина Јаќимовска
Адвокат Кристина Стојановиќ Серафимовска
Адвокат Лавдрим Сефери
Адвокат Лазар Јанев
Адвокат Лазаринка Нечовска
Адвокат Ленче Баџакова
Адвокат Лидија Бегоска
Адвокат Лидија Митревска
Адвокат Лидија Панова
Адвокат Лилјана Сенева
Адвокат Лилјана Стојановска
Адвокат Љубе Симјановски
Адвокат Љубица Стојковиќ-Попова
Адвокат Љубомира Најдовска
Адвокат Љупка Еленова
Адвокат Љупчо Димовски
Адвокат Љупчо Кожовски
Адвокат Љупчо Попјордановски
Адвокат м-р Бојан Митревски
Адвокат м-р Дарко Котевски
Адвокат м-р Елизабета Грозданоска
Адвокат м-р Звонко Ристески
Адвокат м-р Златко Стоименов
Адвокат м-р Иванка Јакимовска
Адвокат м-р Марина Глигорова
Адвокат м-р Мимоза Салтирова
Адвокат Магдалена Петровиќ
Адвокат Маја Кушевска
Адвокат Маја Ристова
Адвокат Манчо Манчев
Адвокат Манчо Манчев
Адвокат Маргарита Тофилоска
Адвокат Мари Чукалеска
Адвокат Марија Аргировска
Адвокат Марија Ѓеоргиевска Илиевска
Адвокат Марија Кокароска
Адвокат Марија Митрова
Адвокат Марија Митрова
Адвокат Марија Мишева Недеска
Адвокат Марија Тодоровска Петковска
Адвокат Марија Филиповиќ
Адвокат Марина Глигорова
Адвокат Марина Спирковска
Адвокат Марина Црцаревска-Саздова
Адвокат Марјан Михов
Адвокат Марта Гусар
Адвокат Марта Димитријоска
Адвокат Мартина Ристеска-Златевска
Адвокат медијатор Гордана Каркалашева-Трајковска
Адвокат Мери Чукалеска
Адвокат Мерџан Даути
Адвокат Методија Владичевски
Адвокат Мефаиљ Арслани
Адвокат Милан Тоневски
Адвокат Миле Цековски
Адвокат Милован Трајковиќ
Адвокат Мира Радовановиќ Димитриовска
Адвокат Митко Петревски
Адвокат Мишел Наумоски
Адвокат Момчило Б. Денковиќ
Адвокат Момчило Доцевски
Адвокат Мр. Кристина Стоилковска Цинцовски
Адвокат Мухамед Исеини
Адвокат Нада Додовска
Адвокат Надица Димитрова
Адвокат Насер Рауфи
Адвокат Наташa Бошкова
Адвокат Наташа Филиповска
Адвокат Неваип Исмаил
Адвокат Нена Јованова
Адвокат Ненад Димовски
Адвокат Нетка Ковачева
Адвокат Никола Донев
Адвокат Никола Источки
Адвокат Никола Наџаков
Адвокат Никола Прелиќ
Адвокат Николче Наумов
Адвокат Огнен Јовановски
Адвокат Оливера Доцевска
Адвокат Орце Лазаров
Адвокат Павлина Зефиќ
Адвокат Пандиловски Благоја
Адвокат Панче Тошковски
Адвокат Паско Цобовски
Адвокат Петар Василески
Адвокат Петар Гризо
Адвокат Петар Ефремов
Адвокат Петре Николоски
Адвокат Петре Цветанов
Адвокат Петро Јанура
Адвокат Пецо Христов
Адвокат Пецо Христов
Адвокат Радован Чешмаџиски
Адвокат Ратко Н.Алексиевски
Адвокат Рената Миладиновска
Адвокат Рено Рисковски
Адвокат Ристо Алексовски
Адвокат Ристо Ѓорѓиев
Адвокат Ристо Николоски
Адвокат Ристо Поповски
Адвокат Родна Цуцулова
Адвокат Роска Јованова
Адвокат Сандра Насковска-Спасовска
Адвокат Сања Алексиќ
Адвокат Сашо Врбовски
Адвокат Сашо Додевски
Адвокат Сашо Поп-Ангелов
Адвокат Светозар Ристевски
Адвокат Силвана Ефтимова-Џајкова
Адвокат Скендер Мехмети
Адвокат Славе Кукоски
Адвокат Славица Манасиевска
Адвокат Славко Секулов
Адвокат Слободан Зечевиќ
Адвокат Слободан Христовски
Адвокат Снежана Стевановска
Адвокат Снежана Сулева
Адвокат Снежана Сулева
Адвокат Соња Стојановска
Адвокат Соња Стојановска
Адвокат Сотираки Хаџи-Лега
Адвокат Софија Дуковска
Адвокат Софија Миленковска
Адвокат Стефан Ристовски
Адвокат Стефан Тасевски
Адвокат Стојковска Велика
Адвокат Сузана Стојанова
Адвокат Татјана Донеска
Адвокат Теодора Цветаноска
Адвокат Тодор Тасевски
Адвокат Томе Аризанов
Адвокат Трајче Тошевски
Адвокат Трајчо Витанов
Адвокат Трпче Сарафимоски
Адвокат Фанија Сарџовска
Адвокат Фехим--Феко Реџепагиќ
Адвокат Хари Ајцев
Адвокат Хикмете Халиди
Адвокат Христијан Плавчов
Адвокат Христина Стојановиќ
Адвокат Христо Ефремов
Адвокат Цане Илиевски
Адвокат Џоко Диков
Адвокат Шериф Салоски
Адвокати Лилјана Чанова & Ѓорѓи Николовски
Адвокатска и патентна канцеларија - Адвокат Петре Георгиевски
Адвокатска и патентна канцеларија Борис Ношпал
Адвокатска канецеларија Нада Ангеловска и Љупка Зиси Астарџиева
Адвокатска канцеларија-Адвокат Ана Шаревска
Адвокатска канцеларија Фани Михајловска
Адвокатска канцеларија - Aдвокат Ардит Мустафаи
Адвокатска канцеларија - Aдвокат Аце Ѓоршевски
Адвокатска канцеларија - Aдвокат Ристески И.Зоран
Адвокатска канцеларија - Адв.Ирина Миленковска Адв.Биљана Тасеска
Адвокатска канцеларија - Адвокат Кирил Петрески и адвокат Александра Ристова
Адвокатска канцеларија - Адвокат Киро Џерков
Адвокатска канцеларија - Адвокат Павлинка Димитрова
Адвокатска канцеларија - Адвокат Христијан Георгиевски и Адвокат Христина Георгиевска
Адвокатска канцеларија - Адвокат Цветанка Стојкова
Адвокатска канцеларија - Адвокат Цветомир Ставревски
Адвокатска канцеларија - Валентина Тошиќ Мишевска
Адвокатска канцеларија - Весна Јовановска и Даниела Богатиноска
Адвокатска канцеларија - Ивановски Љупчо & Кире
Адвокатска канцеларија - Ирина Милевска и Биљана Богоевска
Адвокатска канцеларија - Чакаровска
Адвокатска канцеларија Амина Мемиќ
Адвокатска канцеларија Борис Ношпал
Адвокатска канцеларија Велимир Велковски
Адвокатска канцеларија Владо Џилвиџиев
Адвокатска канцеларија ДИМИТРИЕВСКИ
Адвокатска канцеларија Ѓорчевски &Донеска
Адвокатска канцеларија Е. Главинче
Адвокатска канцеларија Елизабета Илиева
Адвокатска канцеларија Искра Попова
Адвокатска канцеларија ЈОВАНОВСКИ
Адвокатска канцеларија Калач
Адвокатска канцеларија Коровешовски
Адвокатска канцеларија Коцевска Груевска
Адвокатска канцеларија Љубица Спасовска
Адвокатска канцеларија М-р Димитрија Димоски
Адвокатска канцеларија М-р Стефан Попоски
Адвокатска канцеларија М-р. Димитрија Димовски
Адвокатска канцеларија М-р. Стојанче Геровски
Адвокатска канцеларија Марина Чорбеска и Магдалена Канзуревска
Адвокатска канцеларија на адвокат Веселин Колевски
Адвокатска канцеларија на Катерина Тољкова Трајкова
Адвокатска канцеларија на Кирчо Иванов
Адвокатска канцеларија Наташа Миладинова
Адвокатска канцеларија Ненад Јаникевиќ
Адвокатска канцеларија Никола Прелиќ
Адвокатска канцеларија Никола Тодоровски
Адвокатска канцеларија Пејчев
Адвокатска канцеларија Петрушевски
Адвокатска канцеларија Пешликоски
Адвокатска канцеларија Сеадин Љ. Ејупи
Адвокатска канцеларија Секулов
Адвокатска канцеларија Соња и Сања Божиновски
Адвокатска канцеларија Станковиќ и Јошевска
Адвокатска Канцеларија Фани Михајловска
Адвокатска комора на Република Северна Македонија
Адвокатско друштво - Бранко Кузманоски
Адвокатско друштво - НАКОВ и БОШКОВ
Адвокатско друштво - „Де Леге“ Скопје
Адвокатско друштво DOMINUS JURIS
Адвокатско друштво Апостолски
Адвокатско друштво Даути и Симјановски
Адвокатско друштво Доминус Јурис
Адвокатско друштво Доневски Скопје
Адвокатско друштво Илиев
Адвокатско друштво ИНТЕР ПАРТЕС
Адвокатско друштво ИПСО ЈУРЕ
Адвокатско друштво КИТАНОВСКИ
Адвокатско друштво Спасески&Блажески
Адвокатско друштво Трпеноски
Адвокатско друштво Цобоски и Доневска
Адвокатско друштво „Бона Фиде“
Адвокатско друштво „Гоџо, Кичеец & Новаковски“
Адвокатско друштво „Давидовиќ&Јанковиќ““
Адвокатско друштво „ЈОАНИДИС“
Адвокатско друштво „Китановски“
Адвокатско друштво „Костовски“
Адвокатско друштво „Кузмановски„
Адвокатско друштво „Менкиноски“
Адвокатско друштво „Поленак“
Адвокатско друштво „Тошиќ & Јевтиќ“
Адвокатско друштво „Чукиќ и Марков“
АДГ Маврово во стечај
АДГ „Маврово"
АДГ „ПЕЛАГОНИЈА"
АДТТ „Македонија“
Аеродром „Софија“
Академија за културна дипломатија во партнерство со други водечки институции
Академија за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“
Актон ДООЕЛ
Акцесс ДОО
Акционерско друштво во државна сопственост за вршење на дејноста давање услуги во воздухопловната навигација М-НАВ АД
Акционерско друштво за погребни и придружни активности „БУТЕЛ“ А.Д.Скопје
Акционерско друштво ТАЈМИШТЕ производство, преработка, промет и услуги Кичево
Акционерско друштво„М-НАБ“
Акционерското друштвото СЛАВИЈА извоз-увоз Скопје
АЛ ГО Системи
Алекс-З ДООЕЛ увоз-извоз Кочани
Алкон Проект ДООЕЛ експорт-импорт
АЛПЕКО ГРУП ДООЕЛ
Алсат-М
Алфа
Алфа Груп
АМ ЦЕРТ ДООЕЛ
АМАДЕУС ДЕВЕЛОПМЕНТ ДООЕЛ Скопје
Амбасада на Австрија во Р.С.Македонија
Амбасада на Британија во Република Северна Македонија
Амбасада на Германија во Македонија
Амбасада на Норвешка
Амбасада на Република Бугарија
Амбасада на Република Косово
Амбасада на Република Македонија во Анкара
Амбасада на Република Полска
Амбасада на Република Романија во Република Северна Македонија
Амбасада на Република Северна Македонија во Сараево
Амбасада на Република Северна Македонија во Словенија
Амбасада на Република Северна Македонија во Турција
Амбасада на Република Унгарија
Амбасада на Република Франција
Амбасада на Соединетите Американски Држави
Амбасада на Украина
Амбасада на Холандија
Амбасада на Швајцарија во Република Северна Македонија
Амбуланта Шуто Оризари
АМСМ
АМЦ ИНЖЕНЕРИНГ
Аналитика Тинк Тенк
АНДРОС ДОО
АО Генерал Турист ДОО Скопје
Апелационен суд Битола
Апелационен суд Гостивар
Апелационен суд Скопје
Апелационен суд Штип
Аполонија Хотел и Казино
Арбериа Десигн
Арестанско одделение
Армија на Република Северна Македонија
Арс ЛАМИНА
АРС Студио
АРТ Принт Студио ДООЕЛ
АРТИСОФТ ДООЕЛ
Архитектонски факултет
АСКОМ Александар и Горан ДОО Скопје
Асоцијација за демократска иницијатива
Асоцијација за демократска иницијатива
Асоцијација за демократски развој на ромите„Сонце“
Асоцијација за детски дијабетис на РМ-Баланс.мк
Асоцијација за интеграција на Египќаните „ПТАХ2013“
Асоцијација за истражување, комуникации и развој ПАБЛИК
Асоцијација за истражување, комуникации и развој „Паблик“
Асоцијација за правата на децата и младинци со посебни потреби ЛАСТОВИЦА
Асоцијација за правно-економски истражување и едукација- Јуридика
Асоцијација за пулмонална хипертензија МОМЕНТ ПЛУС
Асоцијација за развојни иницијативи „Зенит“
Асоцијација за унапредување на статусот на жената во современите општествени процеси во Македонија „Женска акција“
Асоцијација за цистична фиброза на Република Северна Македонија
Асоцијација Иницијатива за Социјална Промена – ИнСоК - Скопје
Асоцијација на приватни установи за деца Полет
Асоцијација на професионалци во јавните набавки во Република Македонија
Асоцијација на толкувачи на македонскизнаковен јазик „Гласни раце“-Скопје
Асоцијација „24 Вакти“
Асоцијацијата за напредок, едукација и лобирање – НЕЛ
Ассеко СЕЕ ДООЕЛ Скопје
Атлантис ДООЕЛ
АТЛАС НЕДВИЖНОСТИ ДООЕЛ
Атлетска федерација на Северна Македонија
Атлетски клуб Охрид
Ауто сервис ЈУГО
Аутомакедонија АД Скппје
Бадева & Коробар
Балетско студио „Менада“
Балкан Промет Радовиш
Балкански совет за бегалци и миграции (BRMC)
БАПАЛ ДООЕЛ
Баргала АД
БАТО-МАЏО ДООЕЛ Скопје
БЕМОС-В ДООЕЛ
БЕСТЕЛ ДООЕЛ Скопје
БетаМак
Бибај Гроуп ДООЕЛ Експорт Импорт
Биосистеми
Биро за застапување на Република Северна Македонија пред Европскиот суд за човекови права
Биро за јавна безбедност
Биро за јавна безбедност-ЦПС
Биро за јавни набавки
Биро за метрологија
Биро за развој на образованието
Биро за регионален развој
Биро за судски вештачења
БИРО КОНСАЛТ ДООЕЛ
Биро копирс
Биросеф ДООЕЛ увоз извоз
Биротехника-МА ДОО Скопје
Бистро бар Барбакан
Бит-Техна ДООЕЛ
Битолско Кинолошко Друштво
БМЈ Медиа Груп „1ТВ“
Бомак Владо ДООЕЛ увоз-извоз
Бранко Гапо ДООЕЛ
Бригада Дизајн
Бриф
БТ „Македонија“ ДОО
БТР
ВАБТЕК МЗТ АД Скопје
ВЕЈМАСТ Инженеринг
ВЕЛМАК Велимир ДООЕЛ
Весминстер фондација за демократија
Вест
Ветеринарен факултет Битола
Ветеринарна комора на Република Македонија
Ветеринарна станица „Димитар Москов“
Видекс БВ ДООЕЛ
ВИНСЕНТ ГРАФИКА ДОО
ВИП Оператор ДООЕЛ Скопје
Виртус Елиас ДООЕЛ
ВИС ПОЈ
Висока медицинска школа Битола
Виста Груп ДООЕЛ
Виш управен суд на Република Северна Македонија
Вишо јавно обвинителство - Битола
Вишо јавно обвинителство - Гостивар
Вишо јавно обвинителство - Скопје
Вишо јавно обвинителство - Штип
Влада на Република Косово
Влада на Република Северна Македонија
ВМ ДИЗЕЛ Д.О.О
Внатрешна и надворешна трговија и производство ТЕХНОКОМЕРЦ АД Скопје
Водна заедница „Извор Шум“
Водостопанство „Кумановско-Липковско поле“
Воена академија „Генерал Михаило Апостолски“
Воено медицински центар
Вонреден и Ополномоштен Амбасадор на Украина
Воспитно поправен дом - Тетово
Воспитно поправен дом Скопје
Врховен суд на Република Северна Македонија
Врховен суд на Црна Гора
Вуле Јуниор
ГАЛАГ СИН ДООЕЛ Скопје
Генел ДПС Дооел
Генерален секретаријат
Генералтурист
Генералштаб на Армијата на Република Северна Македонија
Геолошки завод на Република Северна Македонија
Германска фондација за меѓународна правна соработка (ИРЗ)
Германски институт за човекови права
ГИЗ Регионален проект за „Социјална заштита и превенција од трговија со луѓе“
Гласот на Америка
Глобална Граѓанска Координативна мрежа СУМ-Сите за Унитарна Македонија
ГНЛ „Лимитед“
Горење ДООЕЛ Скопје
ГОТАС ДООЕЛ Куманово
Гоу Нет ДООЕЛ Скопје
ГП „Бетон“ АД
ГП „Гранит“ АД
Град Скопје
Градежен инспекторат
Градежен факултет
Градежна фирма „Џоле Градба“
Градежно трговско друштво „БЕТОН-ШТИП“
Градоначалник на Град Скопје
Градски Трговски Центар Акционерско друштво за издавање на деловен простор под закуп – Скопје
ГРАЃАНСКА ИНИЦИЈАТИВА ЗА ЗАЕДНИЧКО И ОДГОВОРНО РОДИТЕЛСТВО ПО РАЗВОД
Граѓанска иницијатива за здраво,достоинствено и возвишено живеење„Преродба'
Граѓанска иницијатива за изедначувања на правата на лицата со посебни потреби „5 до 12“
Граѓанска иницијатива ЗЕЛЕН ХУМАН ГРАД
Граѓанска иницијатива МОСТ
Граѓанска иницијатива „Мегафон“
Граѓанска организација-Новинари за човекови права
Граѓанска организација„Една Може“
Граѓанска платформа на Македонија
Граѓански ресурсен центар
Граѓанско движење “Отпор“
Граѓанско здружение„Фронт“
Гранична полиција на Граничен премин Аеродром „Александар Велики“ Скопје
Гранична полиција на граничен премин Табановце
Грански независен синдикат на полицијата
Графосет Дизајн и Принт ДООЕЛ
ГРИШКО Македонија ДООЕЛ
Група за поддршка на лица со хендикеп ХЕНДИКЕП ПЛУС
Група понудувачи ЛИЦЕНЦА МК 2000 ДООЕЛ и Македонијатурист АД Скопје
ГФК
Д-р Емилија Бошковска
ДАЛМА ФООД и кетеринг сервис ДООЕЛ
ДАНТЕК Трејд
ДАУТИ КОМЕРЦ Друштво за производство, промет и услуги увоз-извоз АД с.Бојане, Сарај
Движење „Стоп за полициската бруталност“
ДВИЛПУ„Магна Скен“ ДОО
ДГТТУ Ју-Бај 2 Амет ДООЕЛ Скопје
ДГТУ „Хуљуси Комерц“ ДООЕЛ
ДДком ДООЕЛ
ДДУ ДООЕЛ ,,Цветови" - Штип
Дексал Компанија
Делегација на Европската Унија во Република Северна Македонија
Делегација на Европската Унија во РепубликаСеверна Македонија
Деловница Валандово
Деловница Виница
Деловница Дебар
Деловница Демир Хисар
Деловница Кратово
Деловница Крушево
Деловница Македонски Брод
Деловница Неготино
Деловница Радовиш
Деловница Свети Николе
ДЕЛТА БЕТ ДООЕЛ
Детска фондација Песталоци
Детски ликовен центар
Динамо Хит извоз-увоз ДОО
Директорат за економска и јавна дипломатија
Директорат за конзуларни работи
Дирекција
Дирекција за безбедност на класифицирани информации
Дирекција за заштита и спасување
Дирекција за култура и уметност
Дирекција за платни системи
Дирекција за радијациона сигурност
Дирекција за технолошки индустриски развојни зони
Дирекција за храна
Дистрибуција на топлина „Балкан енерџи“ ДООЕЛ Скопје
ДКТУ ЕМ ГРУП ДИВЕЛОПМЕНТ ДОО
ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“
ДМУ „Тодор Скаловски - Тетоец“
ДМУЦ „Сергеј Михајлов“
Дневен центар за деца на улица
Дневен центар за деца со аутизам
Дневен центар за деца со оштетен вид
Дневен центар за лица со телесна или ментална попреченост
Дневен центар за лица со церебрална парализа
Дневен центар за церебрална парализа - Детелинка
Дневник
Доајен Дата Систем
Дојче веле
Дојче Веле
Дом на култура „Илинден“
Дом на културата „Димитар Беровски“
Дом на културата „Јане Сандански“
Дом на културата „Јане Сандански“
Дом на културата „Наум Наумовски Борче“
ДОНИ АЛБИОН ДООЕЛ
ДОО Леарница за алуминиум и цинк
ДОО Мак-Строј
ДОО „Центар“
ДООЕЛ БИСУБА, Хотел Климетица Охрид
ДООЕЛ Контекс Бил
ДООЕЛ РИКИ ЈУНИОР
ДООЕЛ СОКОЛ И ЕЛЕН
ДООЕЛ Студио ГИНА
ДООЕЛ Урбан Солитер-Охрид
ДООЕЛ „Колега“
ДООЕЛ „Крос - Роуд“
ДООЕЛ „Млаз -Патнички“
ДООЕЛ„ ЕН-ЕС“ КАЛАЈЏИ
ДООЕЛ„Леге Артис“
Досие МК
ДОУ„Секјуриком Мултисервис Интернационал“ ДООЕЛ
ДПН Градски паркинзи ДООЕЛ с.Долно Оризари Битола
ДПП "ПРОМЕС" ДОО Увоз - Извоз
ДППТ„ДОЈРАН“ Ад Нов Дојран
ДППУ „Офис плус“ ДООЕЛ
ДПСИ „Кединг“ ДООЕЛ Скопје
ДПТ „Мак Монт“ДООЕЛ
ДПТ „ОКИТЕКС"
ДПТГУ Техноиженеринг-инвест ДОО Куманово
ДПТТУ Ланд-Сервис ДООЕЛ Скопје
ДПТТУ „Ројал Фоод“ Дооел
ДПТУ БИОМЕНТ Антонио ДООЕЛ увоз-извоз
ДПТУ Глобко Логистик ДООЕЛ
ДПТУ ДООЕЛ Мал Одмор
ДПТУ Енергија ДОО
ДПТУ ЉАМА ГРОУП ДООЕЛ
ДПТУ ПРОГРЕС АУТО КОНСАЛТИНГ ДООЕЛ увоз-извоз
ДПТУ Супер Ауто Контрол ДООЕЛ
ДПТУ Фачо ПФ Ресторан Флоренс 1
ДПТУ „Аутомобиле СК“ ДОО Експорт Импорт
ДПТУ „БИРОСЕФ“ ДООЕЛ увоз-извоз
ДПТУ „Брако“ Велес
ДПТУ „Веле коптранс“ ДООЕЛ
ДПТУ „Еко Фруит Компани“ ДООЕЛ
ДПТУ „Рептил“ ДООЕЛ
ДПТУ „Софира“ ДООЕЛ
ДПТУ „СТО-ВЕТ“ ДООЕЛ
ДПТУ „Студентски сервис“
ДПТУУ Ваш Еко Дом Управител ДООЕЛ
ДПТУ„ ЕУРО ФЛОР МАРКЕТ“ ДООЕЛ Тетово
ДПТУ„ МЕМА КОМ ДООЕЛ Управител Стефан Сталетовиќ
ДПТУ„Електрон“ бб ДОО Велес
ДПТУ„Приматекс“Бранка.ДООЛ
ДПТУ„Терма Љубинко“ ДООЕЛ
ДПТУ„ТРИНГА ДИЗАЈН“
ДПТУ„Фачо-ПФ
ДПТУ„ЧОКОЛОГРАФИЈА“ ДООЕЛ
ДПУ ПОРШЕ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ 3
ДПУ„Вендора“ ДОО Скопје
ДПУ„Колевски“ ДОО
Драгана Комерц Саво Дооел Скопје
Дрво-Пром ДОО
Државен архив на Република Северна Македонија
Државен девизен инспекторат
Државен завод за индустриска сопственост
Државен завод за ревизија
Државен завод за статистика
Државен инспекторат за градежништво и урбанизам на Република Северна Македонија
Државен инспекторат за животна средина
Државен инспекторат за земјоделство
Државен инспекторат за локална самоуправа
Државен инспекторат за техничка инспекција
Државен инспекторат за транспорт
Државен инспекторат за труд
Државен инспекторат за шумарство и ловство
Државен испитен центар
Државен комунален инспекторат
Државен пазарен инспекторат
Државен просветен инспекторат
Државен просветен инспекторат-Битола
Државен просветен инспекторат-Велес
Државен просветен инспекторат-Виница
Државен просветен инспекторат-Гевгелија
Државен просветен инспекторат-Дебар
Државен просветен инспекторат-Кавадарци
Државен просветен инспекторат-Кичево
Државен просветен инспекторат-Кочани
Државен просветен инспекторат-Куманово
Државен просветен инспекторат-Охрид
Државен просветен инспекторат-Радовиш
Државен просветен инспекторат-Струмица
Државен просветен инспекторат-Тетово
Државен просветен инспекторат-Штип
Државен санитарен и здравствен инспекторат
Државен совет за превенција на детско престапништво
Државен Совет за превенција на малолетничко престапништво
Државен студентски дом „Бранко Станоевиќ“
Државен студентски дом „Браќа Миладиновци“
Државен студентски дом „Кочо Рацин“
Државен студентски дом „Н.Х.Орде Чопела“
Државен студентски дом „Никола Карев“
Државен студентски дом „Пелагонија“
Државен студентски дом „Скопје“
Државен студентски дом „Стив Наумов“
Државен студентски дом „Томе Стефановски - Сениќ“
Државен универзитет во Тетово
Државен универзитет „Гоце Делчев“
Државен управен инспекторат
Државен управен инспекторат
Државен управен инспекторат
Државен управен инспекторат
Државен управен инспекторат
Државен управен инспекторат
Државен управен инспекторат
Државен управен инспекторат
Државен управен инспекторат
Државен управен инспекторат
Државен управен инспекторат
Државен управен инспекторат
Државен управен инспекторат
Државен ученички дом „Мирка Гинова“
Државна изборна комисија
Државна комисија за жалби по јавни набавки
Државна комисија за одлучување во втор степен во областа на инспекцискиот надзор и прекршочната постапка
Државна комисија за одлучување во управна постапка и постапка од работен однос во втор степен
Државна комисија за спречување на корупцијата
Државна пописна комисија
Државна фитосанитарна лабораторија
Државно музичко училиште
Државно правобранителство за подрачје Битола
Државно правобранителство за подрачје Велес
Државно правобранителство за подрачје Гевгелија
Државно правобранителство за подрачје Гостивар
Државно правобранителство за подрачје Кавадарци
Државно правобранителство за подрачје Кичево
Државно правобранителство за подрачје Кочани
Државно правобранителство за подрачје Куманово
Државно правобранителство за подрачје Охрид
Државно правобранителство за подрачје Прилеп
Државно правобранителство за подрачје Струга
Државно правобранителство за подрачје Струмица
Државно правобранителство за подрачје Тетово
Државно правобранителство за подрачје Штип
Државно правобранителство на Република Северна Македонија
Државно средно училиште за образование и рехабилитација „Искра“
Друштвo за производство и комунални услуги САУБЕРМАХЕР ДОО
Друштвo за снабдување со топлинска енергија ЕСМ СНАБДУВАЊЕ СО ТОПЛИНА ДООЕЛ СКОПЈЕ
Друштво ЕЛМА ПРОМЕТ ДООЕЛ-Скопје
Друштво за агенциски услуги и истражување на пазарот и јавното мислење ГФК Скопје ДООЕЛ
Друштво за вработување на инвалидни лица СВЕТЛОСТ СТОЛАРА ДОО
Друштво за геодетски работи „ГЕО-МЕТАР“ ДОО
Друштво за градежништво, трговија и услуги ВУЛУ ДИЗАЈН ДООЕЛ
Друштво за графика и пропаганда „РИ-ГРАФИКА“ ДОО
Друштво за едукација,консалтинг и други интелектуални услуги СИМПОЗИОН ДООЕЛ-Скопје
Друштво за застапување од областа на индустриска сопственост ЖИВКО МИЈАТОВИЌ АНД ПАРТНЕРС ДОО Скопје
Друштво за заштита на животните „Срна"
Друштво за земјоделство, сточарство, производство, услуги и трговија на големо и мало УТО-МИЛК ДООЕЛ увоз-извоз
Друштво за изградба, управување и издавање на повеќенаменска сала „Борис Трајковски“ ДООЕЛ СКОПЈЕ
Друштво за издавање и маркетинг ВЕЧЕР ПРЕС ДООЕЛ Скопје
Друштво за издавање и маркетинг СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ДОО Скопје
Друштво за издавачко новинарска дејност, трговија и услуги КОХА ПРОДУЦТИОН ДОО Скопје
Друштво за изработка и поправка на ортопедски помагала ФИЛОС ДООЕЛ
Друштво за интелектуални правни работи и услуги ПРАВОМАТИКА ДООЕЛ
Друштво за интелектуални услуги Стар-ДТ ДООЕЛ
Друштво за консултантски услуги АЦТ ДОО Скопје
Друштво за маркетинг продукција и услуги „МЕДИА ГРУП“
Друштво за меѓународна и внатрешна шпедиција со јавни и царински складишта „ФЕРШПЕД“ АД
Друштво за правен консалтинг „ДУКОВСКИ КОНСАЛТИНГ“ ДОО Скопје
Друштво за превоз на патници БОБИ-ТУРС увоз-извоз ДООЕЛ Битола
Друштво за превоз,промет и услуги РУЛЕ-ТУРС Д.О.О. ЕКСПОРТ-ИМПОРТ СКОПЈЕ
Друштво за проектирање, производство, услуги и трговија МАРТИН ПРОМ Бобан и други ДОО
Друштво за производство и трговија на големо и мало Либра 96 ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Друштво за производство и трговија ПИЛКО ДОО, увоз-извоз Скопје
Друштво за производство и трговија „Лифестоне Цапитал Лимитед“ ДООЕЛ
Друштво за производство инженеринг и трговија ХИДРОТЕРМА ДООЕЛ увоз извоз Куманово
Друштво за производство на производи со посебна намена „11 Октомври – Еурокомпозит“ АД Прилеп
Друштво за производство трговија и услуги ДИОН ГРАДИТЕЛ ДООЕЛ с.Лескоец Охрид
Друштво за производство, промет и консалтинг "ВИЗИЈА-Т ДООЕЛ" Скопје
Друштво за производство, промет и услуги БАЗИК СИСТЕМИ ДООЕЛ
Друштво за производство, промет и услуги РЕПРО ПРИНТ ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Друштво за производство, промет и услуги ТЕЛКОМ ММ ДООЕЛ увоз-извоз
Друштво за производство, транспорт, трговија и услуги ПЛУГИН ТРАНС извоз-увоз ДООЕЛ Кавадарци
Друштво за производство, трговија и транспорт „Трансоил Мн“ ДООЕЛ
Друштво за производство, трговија и услуги Интер Гума Трејд ДОО
Друштво за производство, трговија и услуги КИНЕТИК ГРУП ДООЕЛ експорт импорт Скопје
Друштво за производство, трговија и услуги МАЛИОТ ПРИНЦ ДООЕЛ Скопје
Друштво за производство, трговија и услуги ПЕРПЕТУУММОБИЛЕ КЛИНИНГ ДООЕЛ Скопје
Друштво за производство, трговија и услуги СТЕ ДРАГ ДООЕЛ
Друштво за производство, трговија и услуги увоз-извоз „30 ТИ МАРТ“ ДООЕЛ Радовиш
Друштво за производство, трговија и услуги „Арапчи“ ДООЕЛ увоз-извоз
Друштво за производство, трговија и услуги „БИСТРИЦА“ ДООЕЛ
Друштво за производство, трговија и услуги „ДВА А“ увоз-извоз ДОО Битола
Друштво за производство, трговија, услуги и транспорт ВИНТЕКС ДООЕЛ увоз-извоз Штип
Друштво за производство, трговија, услуги и управување „Ваш Еко-дом Управител“ ДОО Скопје
Друштво за производство, услуги и трговија на големо и мало ПРО КОМЕРЦ АНФИ увоз-извоз ДООЕЛ
Друштво за производствопромет и услуги АРХИУМ Љупчо ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Друштво за производтсво на градежни материјали, порцелан и трговија ТИПО АД во стечај
Друштво за промет и услуги Агриматко ДООЕЛ Скопје
Друштво за промет и услуги КОНИ - КОПИ ДОО експорт-импорт
Друштво за ревизија „ЕФЕКТ-ПЛУС“ ДОО
Друштво за ревизија „Рафајловски Ревизија“ ДОО
Друштво за телекомуникации ЛАЈКАМОБАЈЛ ДООЕЛ Скопје
Друштво за трговија и услуги М-ИМПЕКС Марија ДООЕЛ експорт импорт Скопје Управител Марија Андевска
Друштво за трговија и услуги Туфка ДОО
Друштво за трговија и услуги „ГОФИ“ ДООЕЛ увоз-извоз
Друштво за трговија и услуги „Пан Интертрејд“ДОО
Друштво за трговија и услуги „СТЕД КОМЕРЦ“ увоз-извоз ДООЕЛ
Друштво за трговија на големо и мало Зоран Атанасовски ВЕСТ увоз извоз ДООЕЛ
Друштво за трговија производство и услуги СОМАГО Богданче ДООЕЛ увоз-извоз
Друштво за трговија, превоз и услуги ЕККО-ПРОМ НА ДООЕЛ експорт-импорт Скопје
Друштво за трговија,услуги и производство ХРИСТ-ЈУ-ДИ КОМПАНИ ДООЕЛ Скопје
Друштво за трговски промет„ЕЛМАР“
Друштво за туризам, промет и застапување „Савана“
Друштво за туризам, трговија и услуги НОА ТУРС ДООЕЛ
Друштво за туризам, угостителство и услуги ФЕЛИЦИО ХОЛДИНГ ИНТЕРНАЦИОНАЛ ДООЕЛ Скопје
Друштво за угостителство, консалтинг, трговија, градежништво и услуги Ројал Солутионс ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Друштво за управување со станбени згради ХАБИДОМ ДООЕЛ Скопје
Друштво за управување, техничко одржување и хигиена на згради ДОМ 365 ДООЕЛ
Друштво за услуги и трговија Бигор Клининг ДООЕЛ
Друштво за услуги и трговија ГЗ АУТО ДООЕЛ Скопје
Друштво за услуги СЕРВИС БЕСИМ 2017 ДООЕЛ експорт-импорт
Друштво за услуги „Чистота Јегуновце“ ДООЕЛ
Друштво за услуги„ БЕСТЕЛ“ ДООЕЛ
Друштво за услужни делатности во врска со печатење и објавување Печатница НАПРЕДОК ДООЕЛ Тетово
Друштво СТАРС ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Друштво Фабрика за шински возила „ВЕЛЕС“ ДООЕЛ
Друштво „БЕСА ТРАНС БТБ“ДООЕЛ
Друштвото за oсигурување ЕУРОСИГ АД Скопје
Друштвото за градежништво БЕТОН – АД Скопје
ДСУ за рехабилитација и образование „Св.Наум Охридски”
ДСУ Математичко-информатичка гимназија
ДСУ Регионален центар за стручно образование и обука „Моша Пијаде“
ДСУ Спортска академија
ДСУПУ „Лазар Личеновски“
ДТГМ „ИМПЕГНА“ ДООЕЛ Скопје
ДТПТУ АПЕКС ФОР ДООЕЛ
ДТПУ С-Ј Трејд Дооел
ДТПУ „БРИЛИЈАНТ“ ДООЕЛ Штип
ДТПУ „Мида ауто“ ДООЕЛ
ДТПУ „МОМЕНТ МАЛ“ ДООЕЛ
ДТПУ.„ОКИ КОМ“ ДООЕЛ
ДТПУ„АГРОНИК Митко и др„ДОО
ДТПУ„СТАР ЕКСКЛУЗИВ“ ДООЕЛ
ДТТУ „Дримкол"
ДТТУ„Радика Ресорт“ ДОО
ДТУ Инфинити Клининг Гроуп ДООЕЛ
ДТУ „АПОЛО“-Ратко ДООЕЛ
ДТУ „ЛОЗОВ-МАК“ Дооел
ДТУ „Фантастик“
ДТУСУ „Орфеј“ ДООЕЛ
ДТУТЕ НАНИ ТЕХ ДООЕЛ Скопје
ДТУТУ СПА Делчо и Горан
ДТУ„ Џеват Исаки “
ДТУ„Еуро Офис“ ДООЕЛ
ДТУ„КООПРИНТ“ ДОО
ДТ„Компас Холидејс“ ДООЕЛ
ДУПТ „Хацат“ Доо
ДУРДМОВ „Димитар Влахов“
Дуропацк АД
ДУТУ „Петтиот Елемент“ ДООЕЛ Авто Перална „Ново Мало“
ДУФК „Методија Митевски-Брицо“
ДУЦОР „Партенија Зографски“
Евангелско протестантска иницијатива
ЕВН Електрани
ЕВН Македонија АД Скопје
ЕВН Снабдување
ЕВН Хоме
Евроинс Осигурување АД Скопје
ЕВРОМАК ДООЕЛ
Европска граѓанска активност ЕГА
Европска Комисија
Европски закон за заштита на податоците EDPL
Европски Институт на Омбудсмани
Европски Парламент
Европски суд за човекови права
Европски универзитет на Република Македонија
Европски Центар за непрофитно законодавство
Европско движење во Република Северна Македонија
Европско Здружение на студенти по право ЕЛСА
ЕВРОТИНК-Центар за европски стратегии
ЕВРОТИНК-Центар за Европски Стратегии
Единица за безбедност на патниот сообраќај
Единица за економски и компјутерски криминал
Единица за имотни деликти и малолетничка деликвенција
Единицата за интервентна полиција
Едриличарски клуб „Снегар“ Струга
ЕДУСОФТ-ИТ Инжинеринг
ЕКО КЛУБ ДООЕЛ Битола
Еко Тоурс
Еколошко друштво „Вила Зора“
Еколошко Друштво „Еко Мисија"
Еколошко Друштво „Екумена“
Еколошко друштво„Еко Герила“
Еколошко здружение на граѓани „ФРОНТ 21/42“
Економски институт
Економски факултет
Економски факултет
Економски факултет
Економски факултет Прилеп
Економски форум
Економско правен консалтинг„ФВ“
Ексклузивен дом за изнемоштени стари лица „Панада“
Експозитура Тетово
Експрес-Текс
Ел Енерго ДООЕЛ Скопје
ЕЛ ТЕ ХИДРО ДООЕЛ Управител Горан Умети
Елан- Кооп Ацо ДООЕЛ увоз-извоз
Електродистрибуција ДООЕЛ
Електротехнички факултет
ЕЛИТ КОМ компјутерс ДОО
ЕЛИТ ТРАВЕЛ ДООЕЛ
ЕМО МОНТ ДООЕЛ
ЕННХРИ Академија
ЕПОНИМ ДООЕЛ
Ера
ЕСМ Снабдување со топлина ДООЕЛ Скопје
ЕСП-Развој и управување на човечки ресурси ДОО
ЕУ Инфо Центар
ЕУРЕКА Иннформатика ДООЕЛ Скопје
ЕУРИСК КОНСАЛТИНГ ДОО
Еуроимпекс
Еуролингва ДООЕЛ Скопје
Еуролинк осигурување А.Д Скопје
Еуростандард Банка
ЕХО Едукативно хуманитарна организација
Железници на Република Северна Македонија Транспорт АД
Женска Алијанса
Женска Алијанса
Журнал
Завод за вештачење ДООЕЛ-Скопје
Завод за водостопанство на РСМ
Завод за испитување материјали и развој на нови технологии „Скопје“ А.Д.-Скопје
Завод за ментално здравје на деца и младинци „Младост“
Заедница на заштитни друштва на Македонија ЗАПОВИМ
Заедница на сопственици
Заедница на сопственици
Заедница на сопственици
Заедница на сопственици на стамбено-деловна зграда
Заедница на сопственици на станбен објект
Заедница на сопственици на станбена зграда
Заедница на сопственици на станбена зграда
Заедница на сопственици на станбена зграда
Заедница на сопственици на станбена зграда
Заедница на сопственици на станбена зграда на Бул. „Партизански одреди“ бр.143
Заедница на сопственици на станбена зграда на ул.„Благој Ѓорев“ бр.89
Заедница на сопственици на станбена зграда „Анска река“
Занаетчиска комора на Македонија
Зап Комерц ДООЕЛ
Заштитник грађана
Здравствена служба
Здржение на граѓани за заштита на човековите права „Здравје со игла не влегува "
Здружение АНАЛИТИКА
Здружение за акција против насилство и трговија со луѓе „Отворена порта“
Здружение за асистивна технологија Отворете ги прозорците
Здружение за афирмација на македонските културно историски вредности и наследство НАШИ
Здружение за безбедносни истражувања и едукација
Здружение за дислексија АЈНШТАЈН
Здружение за еднакви можности „Еднаков пристап“
Здружение за еднакви права и можности „Жените во економијата' Штип
Здружение за еднородителски семејства „Една може!“
Здружение за едукација и советување„ Д-р Берат“-Скопје
Здружение за еманципацијa, солидарност и еднаквост на жените на ЕСЕ
Здружение за заштита и зачувување на интегритетот на село Лагадин „Стар Лагадин“
Здружение за заштита и унапредување на човековите слобода и права„СВЕДОК“
Здружение за заштита на авторски и музички права ЗАМП
Здружение за заштита на животните и животната средина Бибевски
Здружение за заштита на правата на граѓаните „Но Пасаран“
Здружение за заштита на правата на поранешни сопственици на одземени имоти
Здружение за заштита на правата на Турците во Република Северна Македонија
Здружение за заштита на правото на детето
Здружение за здравствена, образовна и социјална помош САСЕД
Здружение за инвалидски пензионери и инвалиди на трудот
Здружение за инклузија, креативност и иницијатива „Интеракција плус“
Здружение за истражување и анализи ЗМАИ
Здружение за истражување и развој на општеството
Здружение за кривично право и криминологија на Република Македонија
Здружение за критички пристап кон родот и сексуалноста СУБВЕРЗИВЕН ФРОНТ
Здружение за образовно истражувачки развој ЕУ ИНСТИТУТ Скопје
Здружение за Перспективна Интеграција и Развој „Рома Перспектив-Прилеп“
Здружение за поддршка на лица со психози Добредојде
Здружение за поддршка на луѓето што живеат со ХИВ-ЗАЕДНО ПОСИЛНИ
Здружение за помош и поддршка на лицата со даунов синдром ТРИСОМИЈА 21
Здружение за правата на лицата со хендикеп „Активен живот“
Здружение за правна едукација и транспарентност Станица П.Е.Т
Здружение за промоција и развој на инклузивно општество „Инклузива“
Здружение за развој МЛАДИ ЗА ЈАВЕН ИНТЕРЕС
Здружение за развој на земјоделството „Агропреспа“
Здружение за развој на лица со посебни потреби ТАЛЕНТИ
Здружение за развој на ромската заедница „Сумнал“
Здружение за унапредување на квалитетот на живот на лицата со аутистичен спектар на нарушување „Сина светулка“
Здружение за унапредување на родовата еднаквост АКЦИЈА ЗДРУЖЕНСКА
Здружение за церебрална парализа
Здружение за ЦИСТИЧНА ФИБРОЗА
Здружение Комуна Власите-Арманите Браќа Манаки Битола
Здружение КОНЕКТ
Здружение МОЗАИК-МЕИК СКОПЈЕ
Здружение Мултикултура
Здружение на бизнис жени
Здружение на водокорисници „Центар" - 2004
Здружение на возачите на Скопје
Здружение на глуви и наглуви
Здружение на глуви и наглуви„ТИШИНА“ Карпош
Здружение на граѓани (телесни инвалиди) СТИЛМ
Здружение на граѓани Авто мото друштво „Прилепец“
Здружение на граѓани ЕКОВИТА
Здружение на граѓани ЕКОВИТА
Здружение на граѓани за заштита на човековите права „Здравје со игла не влегува "
Здружение на граѓани за заштита на човековите права „Здравје со игла не влегува "
Здружение на граѓани за лица со дисфункции, хендикеп, ретки болести и посебни потреби „ДАЈТЕ НИ КРИЛЈА“
Здружение на граѓани за мотивација и посреќен, поисполнет и попродуктивен живот, особено на лицата со физичка и ментална попреченост НОВА ИСКРА
Здружение на граѓани за поддршка и промоција на пристапна информатичка технологија за лица со хендикеп Отворете ги прозорците
Здружение на граѓани за поддршка на лица со посебни потреби „СОЛЕМ“
Здружение на граѓани за ретка болест хередитарен ангиоедем ХАЕ Македонија
Здружение на граѓани за ретки болести „Живот со предизвици“
Здружение на граѓани за третман на лицата со Аутизам, АДХД и Аспергеров синдром „ВО МОЈОТ СВЕТ“
Здружение на граѓани за унапредување на националната култура ДИВЕРЗИУМ
Здружение на граѓани Засегнати сопственици на недвижен имот
Здружение на граѓани ЗЕЛЕНА ЛУПА
Здружение на граѓани Интернет Хотлајн Провајдер-Македонија
Здружение на граѓани Литературен клуб ИСКРА
Здружение на граѓани Македонска асоцијација за крон и улцерозен колитис
Здружение на граѓани на родители на деца со посебни потреби „Ресурсен центар“
Здружение на граѓани на текстилните, кожарските и чевларските работници „Гласен Текстилец“
Здружение на граѓани Полиоплус - постполио група за поддршка
Здружение на граѓани ПОМОШ ЗА ХЕНДИКЕПИРАНИ И СИРОМАШНИ
Здружение на граѓани Помош за хендикепирани и сиромашни Жарко Гиноски
Здружение на граѓани со хемофилија на Република Македонија ХЕМОЛОГ
Здружение на граѓани сопственици на деловен простор во ГТЦ
Здружение на граѓани Центар за граѓански комуникации
Здружение на граѓани „Иницијатива за развој и инклузија на заедниците“
Здружение на граѓани „Легис“
Здружение на граѓани „Младински образовен форум“
Здружение на граѓани „Новус“
Здружение на граѓани „ПОЛИО ПЛУС“-движење против хендикеп
Здружение на граѓани „РОМАВЕРЗИТАС“
Здружение на граѓански активизам Форум 16
Здружение на дистофичари
Здружение на дистрофичари
Здружение на жени Ромки- ЛАЧО ДИВЕ
Здружение на иаклучени
Здружение на инвалиди на трудот
Здружение на инвалиди на трудот
Здружение на инвалиди на трудот
Здружение на инвалиди на трудот - Карпош
Здружение на инвалиди на трудот и корисници на инвалидска пензија
Здружение на инвалиди на трудот и корисници на инвалидска пензија
Здружение на инвалиди на трудот и корисници на инвалидска пензија
Здружение на инвалиди Шпреса
Здружение на инвалидите на трудот и корисници на инвалидска пензија на Општина Гази Баба Скопје
Здружение на инвалидски пензионери
Здружение на инвалидски пензионери на Општина Охрид
Здружение на медицински сестри, техничари и акушерки на Република Македонија
Здружение на мултиетничко општество за човекови права
Здружение на невработени лица „Страв“
Здружение на новинари на Македонија
Здружение на овоштари
Здружение на пензионери
Здружение на пензионери
Здружение на пензионери Велес
Здружение на пензионери инвалиди на Општина Врапчиште
Здружение на пензионери Македонска Каменица
Здружение на пензионери на општина Бутел
Здружение на пензионери на Општина Дебрца
Здружение на пензионери на општините Радовиш и Конче, Радовиш
Здружение на пензионери „ПЕНЗИОНЕР“
Здружение на пензионери„Гази Баба“
Здружение на правници роми
Здружение на просветни работници и заштита на правата на жените и децата„ЛИЛ“
Здружение на раселени лица „Зора“
Здружение на родители на деца болни од прематурна ретинопатија „Види Ме“
Здружение на родители на деца заболени од церебрална парализа
Здружение на родители на деца и младинци со оштетен слух „Сурдитас“
Здружение на родители на деца со аутизам „Марко Поло“
Здружение на родители на деца со ендокринолошки заболувања РАСТ
Здружение на родители на деца со ретки невролошки болести КОКОЧИЊА
Здружение на Ромите „Черења”
Здружение на слепи и лица со оштетен вид
Здружение на слепи лица
Здружение на слепи лица
Здружение на слепите лица на општина Велес
Здружение на сопственици на деловен простор за одржување на ТЦ Бисер
Здружение на социјални работници на град Скопје
Здружение на спортски обложувалници „Бет-Биро" Здружение на спортски обложувалници
Здружение на стечајни работници Вера Јовановска
Здружение на студенти и младинци со хендикеп
Здружение на студенти со посебни потреби водење на грижа за хенди. лица студенти со посебни образовни ЗСМХ потреби
Здружение на финансиски работници на локалните самоуправи и јавните претпријатија
Здружение на хемофиличари
Здружение на хемофиличарите
Здружение ОД НАС ЗА НАС Скопје
Здружение по судска медицина при Македонско Лекарско Друштво (МЛД) на Република Македонија
Здружение Ромски деловен информативен центар во Македонија
Здружение Фудбалски клуб КУМАНОВО ЕУРОСПОРТ - ВАРДАР
Здружение Центар за интеграција на ромите
Здружение „ Избор“
Здружение „Водовод“ Катланово
Здружение „ДЕЛО“
Здружение „Емоционално здраво детство“
Здружение „Млади Европски Федералисти“
Здружение „ХОПС“ - Опции за здрав живот
Здружението на лица со посебни потреби „Шпреса“
Здружението на музичките и балетски педагози
Земјоделски институт
Земјоделски факултет
Зоолошка градина Битола
Зорба-Б ДООЕЛ
Зотеброс ДООЕЛ
Зотокс ДООЕЛ
ЗУ АД „Цар Самоил“ Бања Банско
ЗУ Студентска поликлиника на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ - Скопје
ИБМ Софтвер груп
ИБРО КОМЕРЦ 21 ДОО
Ивсофт Дизајн 2020 Дооел
Изборната комисија на градот Скопје
Извршител
Извршител Алберто Ребула
Извршител Александар Кузманоски
Извршител Александар Максимовски
Извршител Александар Пулејков
Извршител Александар Тасевски
Извршител Александар Чамовски
Извршител Александра Дуровска
Извршител Александра Заринска Дуровска
Извршител Ангел Костадиновски
Извршител Андреја Буневски
Извршител Анѓелка Ефкоска
Извршител Анета Петровска Алексова
Извршител Антончо Коштанов
Извршител Ахмет Халими
Извршител Билјана Николовска
Извршител Биљана Мартиновска
Извршител Благој Бањански
Извршител Благој Панов
Извршител Благоја Бакрачевски
Извршител Благоја Каламатиев
Извршител Благојче Кипровски
Извршител Боривој Стојкоски
Извршител Борис Пљаков
Извршител Бреслиска Стојанка
Извршител Валентина Спасова - Јованова
Извршител Ванчо Марковски
Извршител Васил Донев
Извршител Васко Блажевски
Извршител Васко Еленов
Извршител Верица Велкова
Извршител Весна Деловска
Извршител Весна Јакимовска
Извршител Весна Кавракова
Извршител Весна Младеновиќ
Извршител Виктор Џумеркоски
Извршител Виолета Раденкова
Извршител Владе Милевски
Извршител Владо Мицкоски
Извршител Владо Стеваноски
Извршител Влатко Лалков
Извршител Горан Манојлов
Извршител Горан Тошевски
Извршител Гордан Станковиќ
Извршител Гордана Џутеска
Извршител Даница Страчкова
Извршител Данче Попчотрова Ѓеоргиева
Извршител Данче Чурлинова
Извршител Данчо Диманчев
Извршител Дашмир Саити
Извршител Дејан Костовски
Извршител Димитар Ѓоршевски
Извршител Димитар Стаменков
Извршител Добрин Каламатиев
Извршител Драган Алексиќ
Извршител Драган Кочовски
Извршител Душан Филиповиќ
Извршител Елена Стрезоска
Извршител Емилија Алексова
Извршител Емилија Бојаџиева
Извршител Емилија Павловска
Извршител Жанета Пријевиќ
Извршител Звонимир Мисајловски
Извршител Златко Пејовски
Извршител Златко Трајаноски
Извршител Зоран Ангеловски
Извршител Зоран Димов
Извршител Зоран Петрески
Извршител Зоран Стоиловски
Извршител Зорица Митровска
Извршител Зорица Симиќ
Извршител Иван Митаноски
Извршител Ивана Нешовска
Извршител Игор Антевски
Извршител Игор Ромевски
Извршител Јадранка Антовска
Извршител Јадранка Јовановска
Извршител Јадранка Пајиќ Поп-Кочева
Извршител Јане Митрески
Извршител Јасер Асани
Извршител Јовица Ангеловски
Извршител Јорданчо Давитковски
Извршител Јулита Ѓорѓиев
Извршител Каролина Таневска
Извршител Катерина Кокина
Извршител Кети Арсова
Извршител Крсте Трајковски
Извршител Крум Коцарев
Извршител Лазар Петровски
Извршител Љопче Ефинска
Извршител Љупчо Јованов
Извршител М-р. Џемајли Арифи
Извршител Магдалена Симовска-Давидовиќ
Извршител Маја Гркова Караколева
Извршител Марија Ваневска
Извршител Марија Попов
Извршител Маријана Кацарска Могилевска
Извршител Марјан Деребан
Извршител Менка Мицеска
Извршител Методија Костадинов
Извршител Мики Лазаров
Извршител Милена Мажевска
Извршител Милена Манолева
Извршител Милица Николовска
Извршител Моника Муча
Извршител Музафер Хоџиќ
Извршител Наташа Катова
Извршител Ненад Миновски
Извршител Никола Богатинов
Извршител Никола Николовски
Извршител Николина Иванова
Извршител Николина Стојковска
Извршител Николче Динески
Извршител Николчо Саздов
Извршител Орце Гоцевски
Извршител Павел Поп Иванов
Извршител Павел Томашевски
Извршител Петре Темелков
Извршител Прентим Ќерими
Извршител Роза Родиќ
Извршител Саветка Георгиева
Извршител Санида Јашар
Извршител Сашо Ѓоргиев
Извршител Сашо Перовски
Извршител Сашо Стојковски
Извршител Светлана Јосифоска
Извршител Силвана Митевска
Извршител Славе Дончев
Извршител Славе Кромидоски
Извршител Славица Ацовска
Извршител Славица Крстевска
Извршител Слободанка Балгурова
Извршител Слободанка Колоска
Извршител Снежана Андреевска
Извршител Снежана Маролова
Извршител Снежана Фитеска
Извршител Соња Антовска
Извршител Станислав Тасески
Извршител Станка Кулакова
Извршител Стлана Јосифовска
Извршител Сузана Гилевска
Извршител Томислав Џумеркоски
Извршител Ќерими Прентим
Извршител Фанија Каламатиева
Извршител Фросина Петровиќ Стојмановски
Извршител Христо Јованов
Извршител Цветанка Треневска
Извршител Чедомир Личковски
Имаге ПР ДОО Скопје
ИН ПУМА ДОО
ИНА П КОМПАНИ
Индо Минералс и Металс ДООЕЛ
Иницијативен одбор на Роми
Инспекциски совет на Република Северна Македонија
Институт за акредитација на Република Северна Македонија
Институт за анатомија
Институт за бизнис и менаџмент ХАЈДЕЛБЕРГ
Институт за бизнис образование КОНЦЕПТ
Институт за демократија
Институт за Демократија „Социетас Цивилис“
Институт за европска политика
Институт за екологија и технологија
Институт за епидемиологија и биостатистика со медицинска информатика
Институт за земјотресно инженерство и инженерска сеизмологија (ИЗИИС)
Институт за имунобиологија и хумана генетика
Институт за истражување и анализа на политики-Ромалитико
Институт за комуникациски студии
Институт за македонски јазик „Крсте Мисирков“
Институт за медиуми и аналитика ИМА
Институт за медицинска и експериментална биохемија
Институт за медицинска физиологија и антропологија
Институт за медицинска хистологија и ембриологија
Институт за менаџмент поддршка
Институт за микробиологија и паразитологија
Институт за национална историја-Скопје
Институт за патолошка анатомија
Институт за патолошка физиологија и нуклеарна медицина
Институт за правни и политички истражувања
Институт за правно-економски истражувања и едукација „JURDIKA PRIMA“
Институт за претклиничка и клиничка фармакологија со токсикологија
Институт за развој на заедницата
Институт за социјална медицина
Институт за социолошки и политичко-правни истражувања
Институт за стандардизација на РМ
Институт за сточарство
Институт за судска медицина, криминалистика и медицинска деонтологија
Институт за човекови права
Институт за човекови права-Универзитет на Колумбија
Институтот на сметководители и овластени сметководители на Република Македонија
Институција омбудсмена/омбудсмана за људска права Босне и Херцеговине
Интек Систем ДОО
Интер ББ
Интернационална организација за млади
ИНТЕРСПАЦЕ ДООЕЛ Скопје
Инфо плус
ИНФОМЕДИА
Информативен портал на албански јазик-ПОРТАЛБ
Информативно деловен бизнис центар
ИОМ-Меѓународна Организација за Миграција
ИПСОС СТРАТЕЏИК ПУЛС дооел
Исламска верска заедница
Испитен центар „Современ возач“ ДОО
Истражен оддел
Истражен оддел КИОК
Истражувачка репортерска лабораторија Македонија
Истражувачки центар за ареална лингвистика „Божидар Видоески“
Истражувачки центар за генетско инженерство и биотехнологија „Георги Д. Ефремов“
Истражувачки центар за енергетика и одржлив развој
Истражувачки центар за животна средина и материјали
Истражувачки центар за компјутерски науки и информатички технологии
Истражувачки центар за културно наследство
ИФЕС
Јавна локална библиотека „Илинден“
Јавна локална установа Библиотека “Светлина – Дрита”
Јавна научна установа Институт за духовно културно наследство на Албанците
Јавна научна установа „Институт за македонска литература“
Јавна општинска установа –библиотека „Гоце Делчев“
Јавна општинска установа Библиотека „Ванчо Прке“
Јавна општинска установа Дом за стари лица „Киро Крстески-Платник“
Јавна установа за деца-Детско одмаралиште Малешево Берово
Јавна установа „Младински културен центар“
Јавно автотранспортно претпријатие „Полет”
Јавно водостопанско претпријатие Водостопанство-Тиквеш-Кавадарци
Јавно комунално претпријатие „Шари“
Јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите
Јавно обвинителство на Република Северна Македонија
Јавно претпријатие за благосостојба на животни скитници - ЛАЈКА
Јавно претпријатие за државни патишта
Јавно претпријатие за изградба и одржување на јавен простор за паркирање и уредување и организирање на јавен локален превоз на патници во Општина Битола
Јавно претпријатие за јавни паркиралишта и зеленило Гостивар
Јавно претпријатие за јавни паркиралишта „ПАРКИНГ КАВАДАРЦИ“
Јавно претпријатие за комунална дејност „Маврово”
Јавно претпријатие за комунални услужни работи „Комуналец“ Ц.О Неготино
Јавно претпријатие за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта
Јавно претпријатие за одржување на улици и патишта и други комунално-услужни дејности „Стипион 2011“-Штип
Јавно претпријатие за паркинг простори и јавно осветлување „Куманово-Паркинг“
Јавно претпријатие за урбанистичко планирање,проектирање и инженеринг-Битола
Јавно радиодифузно претпријатие македонска радиотелевизија
Јавно сообраќајно претпријатие Скопје
Јавното претпријатие „Комунален сервис"
Јазичен центар „Челинџ“
ЈД Трејд компани
Језуитската служба за бегалци
ЈЗО Здравствена станица Липково
ЈЗУ Градска општа болница „8-ми Септември“
ЈЗУ Завод за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања
ЈЗУ Завод за рехабилитација на слух, говор и глас
ЈЗУ Здравствен дом Берово
ЈЗУ Здравствен дом Битола
ЈЗУ Здравствен дом Валандово
ЈЗУ Здравствен дом Вевчани
ЈЗУ Здравствен дом Велес
ЈЗУ Здравствен дом Виница
ЈЗУ Здравствен дом Гостивар
ЈЗУ Здравствен дом Делчево
ЈЗУ Здравствен дом Демир Хисар
ЈЗУ Здравствен дом Кичево
ЈЗУ Здравствен дом Кочани
ЈЗУ Здравствен дом Кратово
ЈЗУ Здравствен дом Крушево
ЈЗУ Здравствен дом Куманово
ЈЗУ Здравствен дом Кучевиште
ЈЗУ Здравствен дом Македонски Брод
ЈЗУ Здравствен дом Неготино
ЈЗУ Здравствен дом Охрид
ЈЗУ Здравствен дом Прилеп
ЈЗУ Здравствен дом Пробиштип
ЈЗУ Здравствен дом Радовиш
ЈЗУ Здравствен дом Ресен
ЈЗУ Здравствен дом Скопје
ЈЗУ Здравствен дом Струга
ЈЗУ Здравствен дом Струмица
ЈЗУ Здравствен дом Тетово
ЈЗУ Здравствен дом Ченто
ЈЗУ Здравствен дом „ Д-р. Иван Георгиев“ Пехчево
ЈЗУ Здравствен дом „Академик Проф. Д-р Димитар Арсов“ Крива Паланка
ЈЗУ Здравствен дом „д-р Панче Караѓозов„-Штип
ЈЗУ Здравствен дом „Д-р. Русе Бошковски-Ростуше“
ЈЗУ Здравствен дом „Железничар“
ЈЗУ Здравствен дом „Примариус д-р Ѓорѓи Гаврилски”-Свети Николе
ЈЗУ Институт за белодробни заболувања и туберкулоза
ЈЗУ Институт за белодробни заболувања кај децата „Козле“
ЈЗУ Институт за јавно здравје на Република Северна Македонија
ЈЗУ Институт за трансфузиона медицина на Република Северна Македонија
ЈЗУ Институт за физикална медицина и рехабилитација „Скопје“
ЈЗУ Клиничка болница Тетово
ЈЗУ Клиничка болница Штип
ЈЗУ Клиничка болница „Др. Трифун Пановски“
ЈЗУ од областа на здравството за потребите на јавните здравствени установи универзитетски клиники, завод и ургентен центар-Скопје
ЈЗУ Општа болница Велес
ЈЗУ Општа болница Кичево
ЈЗУ Општа болница Куманово
ЈЗУ Општа болница Охрид
ЈЗУ Општа болница со проширена дејност - Гевгелија
ЈЗУ Општа болница со проширена дејност - Дебар
ЈЗУ Општа болница со проширена дејност - Кавадарци
ЈЗУ Општа болница со проширена дејност - Кочани
ЈЗУ Општа болница со проширена дејност „Борка Талески“ Прилеп
ЈЗУ Општа болница Струга
ЈЗУ Општа болница Струмица
ЈЗУ Општа болница „Д-р Ферид Мурад“ Гостивар
ЈЗУ Поликлиника на секундарно ниво ЖЕЛЕЗАРА
ЈЗУ Психијатриска болница „Демир Хисар“
ЈЗУ Психијатриска болница „Негорци“
ЈЗУ Психијатриска болница „Скопје“
ЈЗУ Специјализирана болница за геријатриска и палијативна медицина 13 Ноември
ЈЗУ Специјализирана болница за превенција, лекување и рехабилитација на хронични респираторни, неспецифични и алергиски заболувања Отешево
ЈЗУ Специјална болница за белодробни заболувања и туберкулоза „Јасеново“
ЈЗУ Специјална болница за гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ Општина Чаир
ЈЗУ Специјална болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ Охрид
ЈЗУ Стоматолошка клиника „Св. Пантелејмон“
ЈЗУ УИ за клиничка биохемија
ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроентерохепатологија
ЈЗУ Универзитетска клиника за гинекологија и акушерство
ЈЗУ Универзитетска клиника за дерматологија
ЈЗУ Универзитетска клиника за детска хирургија
ЈЗУ Универзитетска клиника за детски болести
ЈЗУ Универзитетска клиника за дигестивна хирургија
ЈЗУ Универзитетска клиника за државна кардиохирургија
ЈЗУ Универзитетска клиника за ендокринологија, дијабетис и метаболички нарушувања
ЈЗУ Универзитетска клиника за инфективни болести и фебрилни состојби
ЈЗУ Универзитетска клиника за кардиологија
ЈЗУ Универзитетска клиника за неврологија
ЈЗУ Универзитетска клиника за неврохирургија
ЈЗУ Универзитетска клиника за нефрологија
ЈЗУ Универзитетска клиника за очни болести
ЈЗУ Универзитетска клиника за пластична и реконструктивна хирургија
ЈЗУ Универзитетска клиника за психијатрија
ЈЗУ Универзитетска клиника за пулмологија и алергологија
ЈЗУ Универзитетска клиника за радиологија
ЈЗУ Универзитетска клиника за радиотерапија и онкологија
ЈЗУ Универзитетска клиника за ревматологија
ЈЗУ Универзитетска клиника за токсикологија
ЈЗУ Универзитетска клиника за торакално васкуларна хирургија
ЈЗУ Универзитетска клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар
ЈЗУ Универзитетска клиника за уво, нос и грло
ЈЗУ Универзитетска клиника за урологија
ЈЗУ Универзитетска клиника за хематологија
ЈЗУ Универзитетска клиника за хирургија на лице, вилици и врат - максилофацијална хирургија „Академик Илија Васков“
ЈЗУ Универзитетска клиника по хирушки болести „Св. Наум Охридски“
ЈЗУ Универзитетски стоматолошки клинички центар „Свети Пантелејмон“
ЈЗУ Центар за jавно здравје Скопје
ЈЗУ Центар за јавно здравје Битола
ЈЗУ Центар за јавно здравје Велес
ЈЗУ Центар за јавно здравје Куманово
ЈЗУ Центар за јавно здравје Охрид
ЈЗУ Центар за јавно здравје Прилеп
ЈЗУ Центар за јавно здравје Тетово
ЈЗУ Центар за јавно здравје Штип
ЈЗУ Центар за рехабилитација на патологија на вербалната комуникација - Скопје
ЈЗУ „Институт за медицина на трудот на Република Северна Македонија“
ЈЗУ „Специјализирана болница за нефрологија“
ЈЗУ „Специјална болница за белодробни заболувања и туберкулоза Лешок“
ЈЗУ „Универзитетски институг за позитронско-емисиона томографија на Република Северна Македонија
ЈКП „Водовод и канализација“
ЈКП „Водовод“
ЈКП „Водовод“
ЈКП „Водовод“
ЈКП „Врапчиште“
ЈКП „Гази Баба 2007“
ЈКП „Дервен“
ЈКП „Долнени“
ЈКП „Зелениково“
ЈКП „Илинден“
ЈКП „Клепа“
ЈКП „Козјак“
ЈКП „Комуналец“
ЈКП „Комуналец“
ЈКП „Комуналец“
ЈКП „Комуналец“
ЈКП „Комуналец“
ЈКП „Комунална хигиена"
ЈКП „Комунална хигиена"
ЈКП „Лиќени Треска”
ЈКП „Мирмбајтја“
ЈКП „Никола Карев“
ЈКП „Нискоградба“
ЈКП „Пазари“
ЈКП „Пела Хигиена“ Могила
ЈКП „Петровец”
ЈКП „Пиша“
ЈКП „Пролетер“
ЈКП „Сарај“
ЈКП „Скопска Црна Гора“
ЈКП „Сопиште“
ЈКП „Стандард“
ЈКП „Студеничани“
ЈКП „Тетово“
ЈКП „Чист ден“
ЈНУ Институт за старословенска култура - Прилеп
ЈНУ Хидробиолошки институт
ЈНУ „Институт за филм – Филмска академија Охрид“
ЈНУ „Институт за фолклор Марко Цепенков“
ЈОУ Библиотека „Искра“
ЈОУ Библиотека „Тане Георгиевски“
ЈОУ Библиотека „Феткин“
ЈОУ Градска библиотека „Борка Талески“
ЈОУ Дом за стари лица „Сју Рајдер“
ЈОУ Дом на култура „25 Мај“
ЈОУ Дом на култура „Бранд Петрушев“
ЈОУ Дом на култура „Иван Мазов Климе“
ЈОУ Дом на култура „Лазар Софијанов“
ЈОУ Пионерски дом „Јосип Броз Тито“
ЈОУ Работнички универзитет „Кирил и Методиј“
ЈОУ „Дом на култура Македонија“
ЈОУДГ „11-ти Октомври“
ЈОУДГ „11-ти Септември“
ЈОУДГ „13 Ноември“
ЈОУДГ „2-ри Септември“
ЈОУДГ „23-ти Август“
ЈОУДГ „25 Мај“
ЈОУДГ „7-ми Септември“
ЈОУДГ „7-ми Септември“
ЈОУДГ „8-ми Април“
ЈОУДГ „8-ми Март“
ЈОУДГ „8-ми Март“
ЈОУДГ „Авионче“
ЈОУДГ „Ангел Шајче“
ЈОУДГ „Астибо“
ЈОУДГ „Ацо Караманов“
ЈОУДГ „Бамби“
ЈОУДГ „Борис Трајковски“
ЈОУДГ „Брешиа“
ЈОУДГ „Буба Мара“
ЈОУДГ „Вера Циривири Трена“
ЈОУДГ „Весели Цветови“
ЈОУДГ „Весели Цветови“
ЈОУДГ „Гонча Туфа“
ЈОУДГ „Гоце Делчев“
ЈОУДГ „Гоце Делчев“
ЈОУДГ „Гоце Делчев“
ЈОУДГ „Детелинка“
ЈОУДГ „Детска Радост“
ЈОУДГ „Детска Радост“
ЈОУДГ „Детска радост“
ЈОУДГ „Естреја Овадија Мара“
ЈОУДГ „Ѕвездички“
ЈОУДГ „Јаболчиња“
ЈОУДГ „Јасна Ристеска“
ЈОУДГ „Калинка“
ЈОУДГ „Кокиче“
ЈОУДГ „Кокиче“
ЈОУДГ „Кокичиња“
ЈОУДГ „Коста Поп Ристов Делчев“
ЈОУДГ „Мајски Цвет“
ЈОУДГ „Мајски цвет“
ЈОУДГ „Младост“
ЈОУДГ „Наша иднина“
ЈОУДГ „Олга Мицеска“
ЈОУДГ „Орце Николов“
ЈОУДГ „Павлина Велјанова“
ЈОУДГ „Планински Цвет“
ЈОУДГ „Праскичка“
ЈОУДГ „Прва радост“
ЈОУДГ „Пролет“
ЈОУДГ „Рада Поцева“
ЈОУДГ „Распеана Младост“
ЈОУДГ „Рахилка Гонева“
ЈОУДГ „Резја“
ЈОУДГ „Росица“
ЈОУДГ „Снежана“
ЈОУДГ „Сонце“
ЈОУДГ „Срничка“
ЈОУДГ „Фемо Кулаков“
ЈОУДГ „Фидани“
ЈОУДГ „Филизи“
ЈОУДГ „Царка Андреевска“
ЈП Водовод и канализација
ЈП Водовод и канализација Струга
ЈП Друштво за депонирање на комунален отпад „Дрисла“ Скопје
ЈП за берзанско работење „Агро-берза“
ЈП за водоснабдување „Студенчица“
ЈП за водостопанство „Лисиче“
ЈП за железничка инфраструктура „Железници на Република Северна Македонија“
ЈП за извршување на водостопански дејности Хидросистем „Злетовица“
ЈП за изградба, одржување и стопанисување со спортски објекти и јавни паркинг простори „Билјанини извори”
ЈП за јавни паркиралишта „Паркинзи“ на Општина Центар
ЈП за комунални дејности и инфраструктура „Кратово“
ЈП за комунални дејности и облагодарување на природните ресурси „Хигиена“
ЈП за комунални работи „Комуналец”
ЈП за комунални работи „Солидарност“
ЈП за комунални работи „Услуга”
ЈП за комунално-производни и услужни работи „ИСАР“
ЈП за комунално–производни и услужни работи „Кале“
ЈП за комунално-производни и услужни работи „Прогрес”
ЈП за просторни и урбанистички планови
ЈП за стопанисување со државните шуми „Национални шуми“
ЈП за стопанисување со Индустриска зона „Жабени“
ЈП за стопанисување со објекти за спорт во сопственост на Република Северна Македонија
ЈП за стопанисување со пасишта - Скопје
ЈП за стопанисување со спортски објекти „Мито Хаџивасилев - Јасмин“
ЈП за стопанисување со спортски објекти „Парк – спорт“
ЈП за стопанисување со спортски објекти „Риниа“
ЈП за управување и заштита на повеќенаменско подрачје „Јасен“
ЈП за уредување и употреба на градежно земјиште „Геоинженеринг“
ЈП за уредување и употреба на градежно земјиште „Гостивар“
ЈП Колекторски систем
ЈП „Бошава“
ЈП „Водовод и канализација”
ЈП „Водовод и канализација”
ЈП „Водовод“
ЈП „Водовод“
ЈП „Градски гробишта“
ЈП „Градски Пазар“
ЈП „Градски Паркинг“ Тетово
ЈП „Градски паркинг”
ЈП „Дојранско езеро“
ЈП „Доминг“
ЈП „Еремија“- Вевчани
ЈП „Кале“
ЈП „Камена река“
ЈП „Комуналец“
ЈП „Комуналец“
ЈП „Комуналец“
ЈП „Комуналец“ - Кичево
ЈП „Комунална хигиена"
ЈП „Комунална чистота“
ЈП „Комунално“
ЈП „Куманово гас“
ЈП „Национална радиодифузија“
ЈП „Нискоградба Охрид“
ЈП „Охридски Комуналец“
ЈП „Пазаришта“
ЈП „Пазари“
ЈП „Пазари“
ЈП „Паркиралишта Струмица“
ЈП „Паркови и зеленило”-Скопје
ЈП „Пелагонија“
ЈП „Плачковица“
ЈП „Погребални услуги“
ЈП „Погребни услуги“
ЈП „Службен весник на Република Северна Македонија”
ЈП „Стрежево“
ЈП „Струмица гас“
ЈП „Тетово Транспорт“
ЈП „Тополка“
ЈП „Улици и патишта” - Скопје
ЈП „Хигиена“
ЈП „Чистота и зеленило”
ЈПКД „Брегалница“
ЈПКД „Дебрца“
ЈПКД „Комуналец Полин“
ЈПКД „Комуналец“
ЈПКД „Комуналец“
ЈПКД „Комуналец“
ЈПКД „Комуна“
ЈПКД „Комуна“
ЈПКД „Лакавица“
ЈПКД „Лозово“
ЈПКД „Облешево“
ЈПКД „Огражден“
ЈПКД „Октиси”
ЈПКД „Плаваја“
ЈПКД „Росоман“
ЈПКД „Турија“
ЈПП „Сити Лајт ДООЕЛ“
ЈПУД „Равен“
ЈУ Градска библиотека „Браќа Миладиновци“
ЈУ Детски дом „11 Октомври“
ЈУ Детски културен центар „Карпош“
ЈУ Дом за доенчиња и мали деца
ЈУ Дом за стари лица „Зафир Сајто“
ЈУ Дом на култура „Кочо Рацин“
ЈУ за деца-детско одморалиште „Илинден“
ЈУ за згрижување деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение
ЈУ за сместување на лица баратели на право на азил
ЈУ Завод за заштита и рехабилитација „Бања Банско“
ЈУ Завод за рехабилитација на деца и младинци
ЈУ Завод за социјални дејности
ЈУ Конгресен центар „Александар Македонски“
ЈУ Културно - информативен центар
ЈУ Меѓуопштински центар за социјална работа на Град Скопје
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Берово
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Битола
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Валандово
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Велес
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Виница
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Гевгелија
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Гостивар
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Дебар
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Делчево
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Демир Хисар
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Кавадарци
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Карпош
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Кичево
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Кочани
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Кратово
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Крива Паланка
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Крушево
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Куманово
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Македонски Брод
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Неготино
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Охрид
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Прилеп
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Пробиштип
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Радовиш
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Ресен
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Свети Николе
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Струга
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Струмица
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Тетово
ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи Штип
ЈУ Музеј на град Скопје
ЈУ Специјален завод Демир Капија
ЈУ Ученички дом на град Скопје „Здравко Цветковски“
ЈУ Центар за образование на возрасните
ЈУ Центар за традиционална кинеска медицина
ЈУ „Зоолошка градина на град Скопје“
ЈУ „Национален парк Галичица“
ЈУ „Национален парк Маврово“
ЈУ „Национален парк Пелистер“
Југ Турист ДООЕЛ
ЈУДГ „Кочо Рацин“
ЈУДГ „Раде Jовчевски Корчaгин“
ЈУДГ„ Детска Радост“
ЈУО Ученички дом „Професор Мијалковиќ“
Казнено поправен дом - Прилеп
Казнено поправен дом - Штип
Казнено поправен дом од отворен вид Струга
Казнено поправна установа Затвор Битола
Казнено поправна установа Затвор Гевгелија
Казнено поправна установа Затвор Куманово
Казнено поправна установа Затвор Охрид
Казнено поправна установа Затвор Скопје
Казнено поправна установа Затвор Струмица
Казнено поправна установа Затвор Тетово
Казнено поправна установа Идризово
Канал 5
Канал 77
Канцеларија за миграции и азил Директорат за странциЕдиница за принудни мерки и враќања
Канцеларија на директорот
Канцеларија на комесариатот за човекови права
Канцеларија на Комесариатот за човекови права во Руската Федерација
Капетанија на пристаништата
Капетанија на пристаништата
Капитал
Капитал банка АД Скопје
Карго Експрес ДООЕЛ увоз извоз
Катлановска бања ДОО
КБ Прво пензиско друштво
КЕМОНИКС ИНТЕРНЕШНЛ ИНЦ.САД
КЕНДД АУДИО Скопје
Кернел Македонија ДОО
КЕЦ Tетово
КЕЦ Аеродром
КЕЦ Велес
КЕЦ Гевгелија
КЕЦ Гостивар
КЕЦ Делчево
КЕЦ Ѓорче Петров
КЕЦ Кавадарци
КЕЦ Кичево
КЕЦ Кочани
КЕЦ Кратово
КЕЦ Крива Паланка
КЕЦ Куманово
КЕЦ Охрид
КЕЦ Струга
КЕЦ Струмица
КЕЦ Штип
КиК ДОО Скопје
КИНГ ИЦТ ДООЕЛ
КЈП „Водна Кула”
КЈП „Водовод“
КЈП „Илинден“
КККК-
Клевер-МК
Климатски промени и просторно планирање
Климо Комерц ДООЕЛ
Клиника „Шемниц“
Коалиција на здруженија на граѓани„Сите за правично судење“
Коалиција сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници - МАРГИНИ
Коалиција Сите за правично судење
Колонијал „Цеко Пром - Ком“
Комерцијална банка АД
Комесаријат за криминалистички работи
Комисија за борба против недозволено производство,трговија и злоупотреба на дрогата
Комисија за верификација на фактите
Комисија за вршење проценка на оштетувањата на недвижниот и движниот имот во подрачјата зафатени со силното невреме и поплавите во скопскиот и тетовскиот регион
Комисија за европски прашања
Комисија за еднакви можности на жените и мажите
Комисија за заштита на конкуренцијата
Комисија за именување
Комисија за информатичка технологија
Комисија за координација на работата на комисиите кои одлучуваат по барањата за денационализација
Комисија за одлучување по барањата за денационализација за општините Битола, Демир Хисар, Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Охрид, Струга и Ресен со седиште во Општина Битола
Комисија за одлучување по барањата за денационализација за општините Струмица, Радовиш, Валандово, Штип, Пробиштип, Берово, Делчево, Виница, Кочани, Кисела Вода, Велес, Неготино, Кавадарци, Св.Николе и Гевгелија со седиште во Општина Кисела Вода
Комисија за одлучување по барањата за денационализација поднесени од старешините на верските објекти на верските заедници во Република Македонија I
Комисија за одлучување по барањата за денационализација поднесени од старешините на верските објекти на верските заедници во Република Македонија II
Комисија за одлучување по барање за денационализација за општините Центар, Карпош, Чаир, Гази Баба, Гостивар, Тетово, Кичево, Дебар, Куманово, Кратово и Крива Паланка со седиште во Општина Карпош
Комисија за одлучување по жалби и приговори на административните службеници во втор степен
Комисија за одлучување по прекршоци
Комисија за односи меѓу заедниците
Комисија за односи со верските заедници и религиозни групи
Комисија за постапување по барањата за еднократно отпишување на долговите на граѓаните
Комисија за постапување по жалби против решение на овластениот градежен инспектор при Општина Штип
Комисија за проценка и утврдување на висината на штета на недвижен и движен имот на подрачја на Скопскиот и Тетовскиот регион заради зголемен обем на врнежи и поплави
Комисија за проценки на имот-предмет на денационализација
Комисија за распределба на социјални станови
Комисија за решавање прашања од областа на работните односи во втор степен (кои не се во надлежност на Агенцијата за државни службеници)
Комисија за спречување и заштита од дискриминација
Комисија за станбени и иселенички прашања
Комисија за утврдување на дисциплинска одговорност во организациските единици за потребите на Министерството за внатрешни работи
Комисија за хартии од вредност на Република Северна Македонија
Комисијата за економски систем и тековна економска политика
Комисијата за наменско производство
Комисијата за политички систем
Комисијата за приватизација
Комисијата за проценки на недвижности предмет на денационализација
Комисијата за унапредување на правата на пациентите на Град Скопје
Комисијата за утврдување функционалност на градежно - неизградено земјиште
Комисијата за човечки ресурси и одржлив развој
Комитет за заштита на правата
Комитет за истрага на воздухопловни несреќи и сериозни инциденти - Република Северна Македонија
Комора на вештаци на Република Македонија
Комора на извршители на Република Северна Македонија
Комора на медијатори
Комора на овластени архитекти и овластени инженери
Комора на проценувачи на Република Северна Македонија
Комора на психолози на Република Македонија
Комора на Република Македонија за приватно обезбедување
Комора на стечајни управници на Република Северна Македонија
Комора на трговци поединци овластени геодети и трговски друштва за геодетски работи на РМ
Компас Холидејс ДООЕЛ
Контакт 2000 Сервис ДОО
Конто Профит ДООЕЛ Скопје
Конфедерација на слободни синдикати на Македонија
Конфекција „Химара“
Кошаркарска федерација на Северна Македонија
Кошаркарски клуб „Вардар“
Кошаркарски клуб„Лирија“
КРЕАТИВА.инк ДОО
Кривичен оддел
Кривичен оддел КОК
КРИДЕА ДООЕЛ Куманово
Кроација Осигурување АД друштво за недвижно осигурување
КРОМБЕРГ & ШУБЕРТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
КУЗУМ ДООЕЛ
Културно Информативен Центар „Романса“
Курир
Лабино Трејд ДООЕЛ
Лајм
ЛАНКом Компјутери ДОО Скопје
ЛГБТИ Центар за поддршка
Лекарска комора на Македонија
Либертас
Лигна Форм ДОО
Лидери на малцинствата за општеството - ЛМО Штип
Ликовна академија
ЛИНК МЕДИА ПЛУС Дооел Скопје
Лирекс Скопје ДООЕЛ
Лиценциран шумарски инженер-Алија Камбероски
Ловечко друштво „Осогово“
Ловно-риболовно здружение „Пелагонија-Пелистер“
Логин Системи
Локален археолошки и историски музеј „Теракота“
Локален Музеј галерија на град Кавадарци
Локален Омбудсман на Крагуевац
Локална библиотека „Гоце Делчев“
Локална библиотека „Страшо Пинџур“
Локална комисија за трговија со луге и илегална имиграција
Локална комисија за трговија со луге и илегална миграција
Локална установа „Градски музеј“
Локална установа „Народен музеј“
ЛУ Библиотека „Благој Јанков- Мучето“
ЛУКОИЛ Македонија ДООЕЛ Скопје
Љоки Комерц ДОО
Љони Турс ДООЕЛ
М-ВИА-М ДООЕЛ управител Владимир Мицоски
МАК БИС Инженеринг ДООЕЛ
Мак Возила ДООЕЛ Скопје
Македонија Биро - Скопје
Македонија осигурување АД VIENNA INSURANCE GROUP
МАКЕДОНИЈА СООБРАЌАЈ АД за превоз, услуги и трговија
Македонија Травел ДООЕЛ
Македонска академија на науките и уметностите
Македонска Алијанса за Европска Интеграција
Македонска банка АД-во стечај
Македонска платформа против сиромаштија
Македонска Православна Црква-Охридска Архиепископија Преспанско-Пелагониска Православна Епархија Битолско Архиерејско намесништво
Македонски институт за медиуми
Македонски народен отпор
Македонски полициски синдикат
Македонски телеком АД - Скопје
Македонски центар за европско образование
Македонски центар за женски права ШЕЛТЕР ЦЕНТАР
Македонски центар за меѓународна соработка
Македонски центар за меѓународна соработка МЦМС
Македонско-Турско здружение„Мустафа Кемал Ататурк“ Битола
Македонско археолошко научно друштво
Македонско здружение за заштита при работа
Македонско здружение на млади правници
Македонско кредитно биро АД
Македонско лекарско друштво
Македонско научно друштво
Македонско научно здружение за аутизам
Македонско пенолошко друштво
Македонското Монтесори Здружение
Макохемија А.Д.
Макошпед АД
МАКФАКС
МАР-САЖ ТАШКО ДООЕЛ СКОПЈЕ
Маргарита Николовска
Матица Македонска
Матица на иселениците од Македонија
Махим
Машински факултет
Машински факултет
МБС
Мебел Антикос Пром
МЕБИУС
Медиа Принт Македонија
Медиумска информативна агенција
Медицал Адванце Дооел
Медицински факултет
Меѓународен Балкански Универзитет
Меѓународен Славјански Универзитет „ГАВРИЛО РОМАНОВИЧ ДЕРЖАВИН“
Меѓународна организација на трудот ILO
Меѓународна фодација за изборни системи (ИФЕС)
Меѓународниот центар за развој на миграциoна политика (ICMPD),
Меѓународно здружение за човекови права
Меѓуопштинско здружение на телесни инвалиди на општина Велес – МОБИЛНОСТ
Месна заедница Дворци
Месна заедница на с.Бистрица
Месна заедница на с.Лавци
Месна заедница Општина Долнени
Месна заедница с.Колешино
Месна Заедница с.Куманичево
Месна заедница с.Петралица
Месна заедница Требино
Месна заедница Шашаварлија
Месна заедница „Риза Адеми“
Месна самоуправа-Долна Матка
Металпромет-Цветан ДОО
Механотехника
Мидекс МСК ДООЕЛ експорт -импорт Глишиќ
Микеи Хантиг Клуб-ДООЕЛ
Милиеуконтакт Македонија
Министерство за внатрешни работи
Министерство за економија
Министерство за животна средина и просторно планирање
Министерство за здравство
Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство на Република Северна Македонија
Министерство за информатичко општество и администрација
Министерство за култура
Министерство за локална самоуправа
Министерство за надворешни работи на Република Северна Македонија
Министерство за образование и наука
Министерство за одбрана на Република Северна Македонија
Министерство за одбрана на Република Чешка
Министерство за политички систем и односи меѓу заедниците
Министерство за правда
Министерство за правда
Министерство за правда - Општа управа на Затворите
Министерство за правда на Република Чешка
Министерство за транспорт и врски
Министерство за труд и социјална политика
Министерство за финансии
Мировен Корпус Македонија
Мисија на РМ при ЕУ
Мит Универзитет-Скопје Факултет за безбедносни науки
МКД
Младински клуб Штип
Младински културен центар-Битола
Младински совет Охрид
ММ Компанија ДООЕЛ
ММ ОИЛ ШПЕД ДООЕЛ
Моби Арт ДООЕЛ
Модна конфекција „Протекс“
Монополска управа
Монтана-Шпед ДООЕЛ
Мотел Ресторант Империјал ДВА
Мотива
МОТО АМЕРИТ ДООЕЛ-Скопје
МПЦ Охридска Архиепископија
Мрежа за застапување за системски и трајни решенија за интеграија на ромите во Република Северна Македонија
Мрежа за заштита од дискриминација
МСФИ Консалтинг
МТВ
МТВ 2
Музеј на град Кратово
Музеј на град Неготино
Музичка академија
Мултиетнички синдикат на образование
Мултиетнички синдикат на образование на РМ
Најт Вижн ДООЕЛ
Нам прес
Намико
НАРАТИВА ДООЕЛ
Народен Правобранител
Народна банка на Република Северна Македонија
Народна канцеларија - Битола
Народна канцеларија - Скопје
Народна канцеларија - Тетово
НАС МБД ДООЕЛ
Наставнички пленум
Научен институт за тутун Прилеп
Научно-културни средби десет дена крушевска Република Крушево
Национален Демократски Институт
Национален оператор на пазар на електрична енергија - МЕМО ДООЕЛ - Скопје
Национален ромски центар
Национален совет за високо образование и научна дејност - Скопје
Национален совет за евроинтеграции
Национален совет за информациски и комуникациски технологии и сајбер безбедност
Национален совет за родова рамноправност
Национален сојуз на глуви и наглуви во Република Македонија
Национален сојуз на инвалиди на трудот на Република Северна Македонија
Национален сојуз на лица со телесен инвалидитет„МОБИЛНОСТ МАКЕДОНИЈА“
Национален сојуз на слепите на Република Македонија
Национална агенција за европски образовни програми и мобилност
Национална агенција за нуклеарни технологии на Република Северна Македонија
Национална академска истражувачка мрежа
Национална алијанса за ретки болести на Република Македонија
Национална и универзитетска библиотека “Св. Климент Охридски“
Национална комисија за борба против трговијата со луѓе и илегалната миграција во Република Северна Македонија
Национална комисија за интегрирано гранично управување
Национална комисија за УНЕСКО на Република Македонија
Национална конвенција за Европската Унија во Република Северна Македонија
Национална мрежа против насилството врз жените и семејно насилство
Национална установа „Охридско лето“
Национална федерација на фармери
Националниот Совет за ИКТ
Национално биро за осигурување
Национално здружение за помош и поддршка на лица со мултипла склероза
Национално координативно тело за еднакви права на лица со инвалидност во РМ
Национално координативно тело за пописот на турскиот народ во РСМ
Националното координативно тело за имплементација на Конвенцијата на Обединетите нации за правата на лицата со попреченост во Република Македонија
НВО ЕДУ НИСА
НВО Избор
НВО „Децата пред се“
НВО „КХАМ“ Делчево
НВО „Хоризонт“
НВО„ЦДИ“
Невладина Организација за ревматизам и артритис НОРА
Невладина организација „Сакаме чист Чаир“
Независна угостителска комора НУК
НЕКСИУМ ДООЕЛ
НЕКСТЕНС ДОО
Нексус – Граѓански концепт
Неоком АД
Неотел ДОО
Нет медиа Груп
НетПрес
НИКОМ ПАУЕР ДООЕЛ
НЛБ Банка АД Скопје
НЛБ Нов пензиски фонд
НОБЛ Татјана ДООЕЛ Скопје
НОВА Консалтинг
Нова Македонија
Нова осигурување АД
Нова ТВ
Новинска агенција "ЖУРНАЛ"
НОЛИПРОМ ДООЕЛ
НОМАГАС АД Скопје
Нотар
Нотар Eлеонора Папазова
Нотар Ана Брашнарска
Нотар Анастасија Петреска
Нотар Андреј Христов
Нотар Анета Петровска Алексова
Нотар Анита Адамческа
Нотар Аница Маџункова
Нотар Ариф Ибраими
Нотар Ахмет Халими
Нотар Башким Амети
Нотар Башким Елези
Нотар Билјана Пецовска
Нотар Боривој Стојковски
Нотар Букурије Алими
Нотар Валентина Велкова
Нотар Васил Кузмановски
Нотар Васко Паскали
Нотар Верица Панова-Стефкова
Нотар Верица Симоновска - Синадинова
Нотар Веселинка Деребанова-Крстевска
Нотар Веселинка Здравковска
Нотар Весна Дончева
Нотар Весна Митровска
Нотар Весна Стојчева
Нотар Виолета Ангеловска
Нотар Вјолца Салиу
Нотар Владимир Голубовски
Нотар Гоце Ѓуракоски
Нотар Данка Василева
Нотар Дано Рошкоски
Нотар Дејан Павловски
Нотар Елена Пенџeрковски
Нотар Елизабета Арсовска
Нотар Елизабета Стојаноска
Нотар Елица Коруноска
Нотар Зафир Зафиров
Нотар Звонимир Јованов
Нотар Златко Николовски
Нотар Зорица Пулејкова
Нотар Ирфан Јонузи
Нотар Ирфан Тахири
Нотар Јадранка Коцевска
Нотар Јанко Милушев
Нотар Јасмина Радончиќ
Нотар Јорданка Митевска
Нотар Кристина Костовска
Нотар Лазар Козаровски
Нотар Ленка Мицајкова
Нотар Ленче Каранфиловска
Нотар Лидија Смиљаноска
Нотар Лорија Ваневска
Нотар Луиза Христова
Нотар Љубица Стефкова Начевска
Нотар Маја Колева
Нотар Маринчо Велјановски
Нотар Марјан Коцевски
Нотар Методија Ристоски
Нотар Миљаим Емурлаи
Нотар Митко Милков
Нотар Нада Палиќ
Нотар Натали Ацеска
Нотар Наталија Кујунџиева
Нотар Наташа Пејкова
Нотар Николина Јакимоска
Нотар Ристо Самарџиев
Нотар Роберт Стојковски
Нотар Роза Алексова
Нотар Роза Николова
Нотар Сашо Ѓурчиноски
Нотар Силвана Шандуловска
Нотар Симон Зафировски
Нотар Симона Николиќ
Нотар Снежана Бубевска
Нотар Снежана Видовска
Нотар Снежана Ѓорѓеска-Видоеска
Нотар Снежана Сарџовска
Нотар Соња Божинкочева
Нотар Соња Катранџиска - Кимова
Нотар Стела Лазаревска
Нотар Трајко Маркоски
Нотар Фатмир Ајрули
Нотар Џевад Бучи
Нотар Џеват Бучи
Нотарска комора на Република Македонија
НУ Албански театар
НУ Библиотека „Григор Прличев“
НУ Библиотека „Кочо Рацин“
НУ за управување со археолошки локалитет „Стоби“
НУ Завод за заштита на спомениците на културата и музеј Битола
НУ Завод за заштита на спомениците на културата и Музеј Охрид
НУ Завод за заштита на спомениците на културата и Музеј Прилеп
НУ Завод за заштита на спомениците на културата Музеј Струмица
НУ Завод и Музеј
НУ Кинотека на Северна Македонија
НУ Музеј на македонската борба за самостојност
НУ музеј на „д-р Никола Незлобински“
НУ Народен театар
НУ Спомен куќа на Мајка Тереза“
НУ Турски театар
НУ Универзитетска Библиотека „Гоце Делчев“
НУ Центар за култура
НУ Центар за култура „Антон Панов“
НУ Центар за култура „Ацо Ѓорчев“
НУ Центар за култура „Ацо Шопов“
НУ Центар за култура „Бели Мугри“
НУ Центар за култура „Браќа Миладиновци“
НУ Центар за култура „Григор Прличев“
НУ Центар за култура „Иљо Антески - Смок“ Тетово
НУ Центар за култура „Јордан Хаџи Константинов Џинот“
НУ Центар за култура „Кочо Рацин“
НУ Центар за култура „Марко Цепенков“
НУ Центар за култура „Никола Јонков Вапцаров“
НУ Центар за култура „Трајко Прокопиев“
НУ „Ансамбл за народни игри и песни - Танец“
НУ „Ансамбл на албански народни ора и песни во Република Северна Македонија“
НУ „Археолошки музеј на Република Северна Македонија“
НУ „Гостиварски театар“
НУ „Драмски театар“
НУ „Историски музеј“
НУ „Конзерваторски центар“
НУ „Македонски Народен Театар“
НУ „Манифестација Струшки вечери на поезијата“
НУ „Музеј Западна Македонија во НОВ“
НУ „Музеј на албанската азбука“
НУ „Музеј на Република Северна Македонија“
НУ „Музеј на современа уметност“
НУ „Музеј на Тетовскиот крај“
НУ „Музеј“
НУ „Музеј“ Куманово
НУ „Национален конзерваторски центар“
НУ „Национална галерија на Република Северна Македонија“
НУ „Национална и универзитетска Библиотека Св. Климент Охридски“
НУ „Национална опера и балет“
НУ „Национална Филхармонија“
НУ „Природонаучен музеј на Северна Македонија“
НУ „Спомен куќа на Тодор Проески“
НУ „Театар за деца и младинци“
НУ „Театар комедија“
НУ „Тетовски театар“
НУ „Уметничка галерија“
НУ „Филмски центар Вардар Филм Северна Македонија“
НУ „Центар за култура АСНОМ“
НУ „Центар за култура“
НУ „Центар за култура“ Дебар
НУТРИВЕТ ДООЕЛ
Њу Вејс оф Травел ДООЕЛ
ОБСЕ-Мисија во Косово
ОБСЕ Мисија во Босна и Херцеговина
Овластен градежен инспектор
Овластен градежен инспектор
Овластен инспектор за домување
Овластен инспектор за домување
Овластен општински градежен инспектор
Одбор за акредитација
Одбор за човекови права и слободи
Оддел – Дневен центар за стари и возрасни лица
Оддел – Дневни центри за улични деца – деца на улица - Гази Баба
Оддел – Дневни центри за улични деца – деца на улица - Кисела Вода
Оддел - Советувалиште
Оддел – Центар за лица бездомници
Оддел за брак и семејство
Оддел за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди
Оддел за граѓански работи
Оддел за гранични работи и миграции
Оддел за заеднички работи и управување со човечки ресурси
Оддел за криминалистичка техника
Оддел за односи со јавност и стратешки прашања
Оддел за односи со корисници
Оддел за правни работи, судски постапки и управување со човечки ресурси
Оддел за прекршоци
Оддел за прием и експедиција
Оддел за семејно насилство
Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал
Оддел за униформирана полиција
Оддел за финансиски прашања
Оддел за Човечки ресурси и организација
Оддел на Кривичен Совет
Одделение Битола
Одделение Битола
Одделение Велес
Одделение Велес
Одделение во Кисела Вода
Одделение во општина Чаир
Одделение за административни технички работи и архивско работење
Одделение за албански, турски, српски, ромски, влашки и бошњачки јазик
Одделение за аналитика и оперативна анализа
Одделение за болничка дејност и специјалистичко-консултативна дејност
Одделение за буџетска контрола
Одделение за буџетска контрола
Одделение за буџетска координација
Одделение за буџетска координација, сметководство и плаќање
Одделение за високо образование, меѓународна соработка, Темпус и CEPPUS
Одделение за внатрешна контрола
Одделение за внатрешна ревизија
Одделение за внатрешна ревизија
Одделение за внатрешни работи
Одделение за внатрешни работи
Одделение за внатрешни работи
Одделение за внатрешни работи
Одделение за внатрешни работи Кичево
Одделение за вршење на надзор на други работи
Одделение за вршење надзор и контрола кај имателите
Одделение за второстепената управна постапка од областа на централните даноци
Одделение за даноци
Одделение за децентрализација
Одделение за донации и спонзорства
Одделение за едукација на медицински персонал
Одделение за еквиваленција и нострификација
Одделение за еквиваленција и признавање на странски високообразовни квалификации
Одделение за заеднички работи
Одделение за заштита и влијание врз животната средина
Одделение за заштита и вработување на инвалидни, лица со воспитно-социјални проблеми и стари лица
Одделение за заштита на определени личности и објекти
Одделение за заштита на шумите од биотски и абиотски фактори
Одделение за здравствено осигурување
Одделение за имотни деликти и малолетничка деликвенција
Одделение за имотни деликти и малолетничка деликвенција
Одделение за имплементација и координација на ИПА
Одделение за имплементација, мониторинг и евалуација на ИПА проекти
Одделение за инспекциски надзор
Одделение за инспекциски надзор
Одделение за инспекциски надзор
Одделение за инспекциски надзор-Инспекторат
Одделение за инспекциски надзор-Комунална инспекција
Одделение за инспекциски надзор - Битола со градовите: Прилеп, Ресен, Крушево и Демир Хисар
Одделение за инспекциски надзор - Гостивар со градовите: Кичево и Македонски Брод
Одделение за инспекциски надзор - Кавадарци со градовите: Велес и Неготино
Одделение за инспекциски надзор - Куманово со градовите: Крива Паланка и Кратово
Одделение за инспекциски надзор – Охрид со градовите Струга и Дебар
Одделение за инспекциски надзор - Скопје
Одделение за инспекциски надзор - Струмица со градовите: Гевгелија, Валандово и Радовиш
Одделение за инспекциски надзор - Тетово
Одделение за инспекциски надзор - Штип со градовите: Кочани, Делчево, Берово, Виница, Пробиштип и Свети Николе
Одделение за инспекциски надзор за безбедност на производи
Одделение за инспекциски работи
Одделение за инспекциски работи
Одделение за инспекциски работи
Одделение за инспекциски работи - инспекторат
Одделение за исплата на пензии
Одделение за истражување и гонење на кривични дела сторени од лица со полициски овластувања и припадници на затворската полиција
Одделение за катастар и недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за катастар на недвижности
Одделение за комунална инспекција, инспекција за животна средина
Одделение за комунални дејности
Одделение за контролирани супстанции
Одделение за координација и односи со јавност
Одделение за координација на возен парк и општо-технички работи
Одделение за координација на јавните набавки
Одделение за креирање на политики, анализи и бази на податоци во иновациската дејност
Одделение за криминалистички работи
Одделение за криминалистичко разузнавачка анализа
Одделение за криминалистичко разузнавачка анализа
Одделение за ловство, уредување на ловишта и давање дивеч на користење - концесија
Одделение за меѓународна соработка во науката
Одделение за меѓународни договори
Одделение за мир и правата на децата на сите заедници
Одделение за мобилност и вработување во државна служба
Одделение за мотивација, оценување, стручно оспособување, усовршување и следење на правичната застапеност на заедниците
Одделение за наука, истражување и советодавни услуги
Одделение за нормативно-правни и управни работи
Одделение за нормативно-правни работи во дејностите
Одделение за нормативно-правни,општи административни работи и јавни дејности
Одделение за образование
Одделение за одгледување на шумите и пошумување
Одделение за одржлив рурален развој
Одделение за општи и правни работи
Одделение за општи служби и логистика
Одделение за организиран криминал и корупција
Одделение за основно образование
Одделение за оцена на работна способност
Одделение за поддршка на науката
Одделение за поддршка на подрачја со ограничени можности за земјоделско производство
Одделение за поддршка на работата на Одборот за акредитација, Агенцијата за еваулација и Советот за високо образование
Одделение за политика на кредитирање во рурални средини и земјоделскиот сектор
Одделение за полиција
Одделение за полиција Битола
Одделение за полиција Битола
Одделение за постапување по управни работи од областа на матичното работење
Одделение за правно-нормативни работи, јавни набавки и поддршка на Советот
Одделение за правосудни, имотноправни и административни работи
Одделение за преведена стручна и научна литература
Одделение за преговори и интеграција
Одделение за преговори и интеграција во Европската унија
Одделение за преговори, интеграции
Одделение за прекршоци
Одделение за прекршоци Скопје 3
Одделение за програмирање и проценка на ИПАРД фондовите
Одделение за програмирање, мониторинг и евалуација на ИПА
Одделение за просторно планирање, управување со градежно земјиште и недвижен имот на општината
Одделение за рамковни програми на ЕУ за истражување и развој (Хоризонт)
Одделение за регистрирање на земјоделско земјиште
Одделение за следење на спроведувањето на ИПАРД фондовите и известување
Одделение за сметководство и плаќање
Одделение за социјална и детска заштита-Карпош
Одделение за спроведување на техничка помош на ИПАРД фондови
Одделение за спроведување урбанистички планови
Одделение за средно образование
Одделение за стратешко креирање политики, креирање политики, следење и локален економски развој (ЛЕР)
Одделение за стратешко планирање
Одделение за стручно административни работи
Одделение за студентски стандард
Одделение за судови, јавно обвинителство и други правосудни органи
Одделение за труд и социјална политика
Одделение за унапредување на земјоделско земјиште
Одделение за управна постапка Берово
Одделение за управна постапка Крива Паланка
Одделение за управување на потреби, планирање, евиденција и следење на состојбата со медицинска опрема во здравствените установи
Одделение за управување на цени на лекови
Одделение за управување со земјоделско земјиште
Одделение за управување со човечки ресурси
Одделение за урбанизам и градежништво
Одделение за урбанистичка, градежна, патна, сообраќајна, животна средина и комунална инспекција
Одделение за урбанистички, градежен и надзор над сообраќај и патишта
Одделение за уредување и користење на шумите
Одделение за ученички стандард
Одделение за училишен спорт
Одделение Кавадарци
Одделение Кичево
Одделение Кочани
Одделение Куманово
Одделение Куманово
Одделение Липково
Одделение Охрид
Одделение Охрид
Одделение Прилеп
Одделение Прилеп
Одделение Прилеп
Одделение Скопје
Одделение Скопје
Одделение Струмица
Одделение Струмица
Одделение Тетово
Одделение Тетово
Одделение Штип
Одделение Штип
Одделение „Мајка Тереза“
Одделенија во подрачните единици
ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“
ОИЛ Груп ДОО
ОЈУ Отворен граѓански универзитет за доживотно учење „Кузман Шапкарев“-Охрид
ОЈУДГ „Димче Мирчев“
ОКРА-ОСИД
ОЛИ-ВЕТИ КОПИРС
Олимписки базен „Император“
Омбудсман за деца во Хрватска
Омбудсман за дјецу Републике Српске
Омбудсман на Азербејџан
Омбудсман на Азербејџан
Омбудсман на Ерменија
Омбудсман на Италиа
Омбудсман на Јужна Африка
Омбудсман на Каталониа
Омбудсман на Каталониа
Омбудсман на Киргистан
Омбудсман на Косово
Омбудсман на Молдавија
Омбудсман на Република Албанија
Омбудсман на Република Бугарија
Омбудсман на Република Киргистан
Омбудсман на Република Полска
Омбудсман на Република Словенија
Омбудсман на Република Србија
Омбудсман на Република Турција
Омбудсман на Република Шпанија
Омбудсман на Романија
Омбудсман на Романија
Омбудсман на Украина
Омбудсман на Унгарија
Омбудсман на Холандија
Омбудсман на Црна Гора
ОМУ „Методи Патче“
ОМУ „Панче Пешев“
ОМУ „Ристо Јуруков“
ОМУ „Стефан Гајдов“
ОН ЛАИН Сервиси ДООЕЛ
ОНБ „Браќа Миладиновци“
ОНЕ Телекомуникациски услуги ДООЕЛ
ОО Куманово
ООМБУ „Лазо Мицев - Рале“
ООМУ „Васо Карајанов“
ООМУ „Владимир Арсовски“
ООМУ „Енвер Стафаи“
ООМУ „Ордан Михајловски - Оцка“
ООМУ „Струга“
ООУ „11 Октомври“
ООУ „11 Октомври“
ООУ „11 Октомври“
ООУ „25 Мај“
ООУ „26-ти Јули“
ООУ „5 Октомври“
ООУ „7 Марси“
ООУ „7 Марси“
ООУ „7 Марси“
ООУ „Абдил Фрашери“
ООУ „Аврам Писевски“
ООУ „Александар Здравковски“
ООУ „Александар Македонски“
ООУ „Александар Турунџиев“
ООУ „Александар Урдаревски“
ООУ „Али Фетхи Окјар“
ООУ „Алија Авдовиќ “
ООУ „Андреја Савевски Ќиќиш“
ООУ „Антон Зако Чајупи “
ООУ „Асдрени “
ООУ „Атанас Нивичански“
ООУ „Ацо Шопов“
ООУ „Ашим Агуши“
ООУ „Бајрам Шабани“
ООУ „Бајрам Шабани“
ООУ „Бајрам Шабани“
ООУ „Бедри Таири'
ООУ „Беса“
ООУ „Битолски Конгрес“
ООУ „Блаже Конески“
ООУ „Блаже Конески“
ООУ „Блаже Конески“
ООУ „Блаже Конески“
ООУ „Борис Трајковски“
ООУ „Братство
ООУ „Братство-Миѓени“
ООУ „Братство Единство“
ООУ „Братство Единство“
ООУ „Браќа Миладиновци“
ООУ „Браќа Миладиновци“
ООУ „Браќа Миладиновци“
ООУ „Браќа Миладиновци“
ООУ „Браќа Миладиновци“
ООУ „Браќа Миладиновци“
ООУ „Браќа Рамиз и Хамид“
ООУ „Браќа Рибар“
ООУ „Ванчо Китанов“
ООУ „Ванчо Николески“
ООУ „Ванчо Прке“
ООУ „Васил Главинов“
ООУ „Васил Главинов“
ООУ „Вера Јоциќ“
ООУ „Вера Которка“
ООУ „Вера Циривири Трена“
ООУ „Видое Подгорец“
ООУ „Видое Подгорец“
ООУ „Владо Кантарџиев“
ООУ „Владо Тасевски“
ООУ „Војдан Чернодрински“
ООУ „Врапчиште“
ООУ „Вук Караџиќ“
ООУ „Герас Цунев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Гоце Делчев“
ООУ „Григор Прличев“
ООУ „Григор Прличев“
ООУ „Д-р Владимир Полежиноски“
ООУ „д-р Трифун Пановски“
ООУ „Даме Груев“
ООУ „Даме Груев“
ООУ „Даме Груев“
ООУ „Даме Груев“
ООУ „Даме Груев“
ООУ „Дане Крапчев“
ООУ „Дебрца“
ООУ „Дедо Иљо Малешевски“
ООУ „Денче Дејаноски“
ООУ „Дервиш Цара“
ООУ „Димитар Влахов“
ООУ „Димитар Влахов“
ООУ „Димитар Македонски“
ООУ „Димитар Миладинов“
ООУ „Димитар Поп Георгоев Беровски“
ООУ „Димката Ангелов-Габерот“
ООУ „Димката Ангелов-Габерот“
ООУ „Димката Ангелов Габерот“
ООУ „Димо Хаџи Димов'
ООУ „Дитуриjа“
ООУ „Дитуриа“
ООУ „Добре Јованоски“
ООУ „Драга Стојанова“
ООУ „Дрита“
ООУ „Ѓерѓ Кастриот Скендербег“
ООУ „Ѓерѓ Кастриот Скендербеу“
ООУ „Ѓерѓ Кастриот Скендербеу“
ООУ „Ѓон Бузуку“
ООУ „Ѓорѓи Сугарев“
ООУ „Ѓорѓија Пулевски“
ООУ „Ѓорче Петров“
ООУ „Единство-Башкими“
ООУ „Единство“
ООУ „Елпида Караманди“
ООУ „Емин Дураку“
ООУ „Еќрем Чабеј“
ООУ „Живко Брајковски“
ООУ „Живко Чинго“
ООУ „Зини Хани“
ООУ „Ибе Паликуќа“
ООУ „Ибрахим Темо“
ООУ „Илинден“
ООУ „Имри Елези“
ООУ „Исмаил Ќемали“
ООУ „Исмаил Ќемали“
ООУ „Исмаил Ќемали“
ООУ „Истикбал“
ООУ „Јан Амос Коменски“
ООУ „Јашар Беј Шкупи“
ООУ „Јероним Дерада“
ООУ „Јоаким Крчовски“
ООУ „Јоаким Крчовски“
ООУ „Јосип Броз Тито“
ООУ „Јосип Броз Тито“
ООУ „Јосип Броз Тито“
ООУ „Јохан Хајнрих-Песталоци“
ООУ „Јунус Емре“
ООУ „Карпош“
ООУ „Кире Гаврилоски Јане“
ООУ „Кирил и Методиј“
ООУ „Кирил и Методиј“
ООУ „Кирил и Методиј“
ООУ „Кирил и Методиј“
ООУ „Кирил Пејчиновиќ“
ООУ „Кирил Пејчиновиќ“
ООУ „Киро Глигоров“
ООУ „Коле Канински“
ООУ „Коле Неделковски“
ООУ „Конгреси и Манастирит“
ООУ „Коста Рацин“
ООУ „Коста Рацин“
ООУ „Кочо Рацин“
ООУ „Кочо Рацин“
ООУ „Кочо Рацин“
ООУ „Кочо Рацин“
ООУ „Кочо Рацин“
ООУ „Кочо Рацин“
ООУ „Кочо Рацин“
ООУ „Кочо Рацин“
ООУ „Крсте Мисирков“
ООУ „Крсте Мисирков“
ООУ „Крсте Мисирков“
ООУ „Крсте Петков Мисирков“
ООУ „Крсте Петков Мисирков“
ООУ „Крум Тошев“
ООУ „Круме Волнароски“
ООУ „Круме Кепески“
ООУ „Кузман Јосифоски Питу“
ООУ „Кузман Јосифоски Питу“
ООУ „Кузман Шапкарев“
ООУ „Култура“
ООУ „Лазо Ангеловски“
ООУ „Лазо Трповски“
ООУ „Лиман Каба“
ООУ „Лириа“
ООУ „Лирија“
ООУ „Лирија“
ООУ „Лирија“
ООУ „Лирија“
ООУ „Лирија“
ООУ „Луиѓ Гуракуќи “
ООУ „Љубен Лапе“
ООУ „Магдалена Антова“
ООУ „Малина Попиванова“
ООУ „Мануш Турновски“
ООУ „Манчу Матак“
ООУ „Марко Цепенков“
ООУ „Маршал Тито“
ООУ „Маршал Тито“
ООУ „Методија Митевски Брицо“
ООУ „Мехмед Дерала“
ООУ „Милто Гура“
ООУ „Мирче Ацев“
ООУ „Мите Богоевски“
ООУ „Михаил Грамено“
ООУ „Мурат Лабуништи“
ООУ „Мустафа Кемал Ататурк“
ООУ „Мустафа Кемал Ататурк“
ООУ „Мустафа Кемал Ататурк“
ООУ „Мустафа Ќемал Ататурк“
ООУ „Наим Фрашери“
ООУ „Наим Фрашери“
ООУ „Наим Фрашери“
ООУ „Наим Фрашери“
ООУ „Наум Наумовски Борче“
ООУ „Наум Охридски“
ООУ „Невена Георгиева Дуња“
ООУ „Неџати Зекирија“
ООУ „Никола Вапцаров“
ООУ „Никола Карев“
ООУ „Никола Карев“
ООУ „Никола Карев“
ООУ „Никола Парапунов“
ООУ „Никола Петров Русински“
ООУ „Нури Мазари“
ООУ „Његош“
ООУ „Орхан Џемаили“
ООУ „Орце Николов“
ООУ „Панајот Гиновски“
ООУ „Панко Брашнаров"
ООУ „Партенија Зографски“
ООУ „Пашко Васа“
ООУ „Пенестиа“
ООУ „Пере Тошев“
ООУ „Перпарими“
ООУ „Петар Здравковски Пенко“
ООУ „Петар Мусев“
ООУ „Петар Поп Арсов“
ООУ „Петар Поп Арсов“
ООУ „Прпарими“
ООУ „Прпарими“
ООУ „Раде Кратовче“
ООУ „Рајко Жинзифов“
ООУ „Рајко Жинзифов“
ООУ „Раметула Амети“
ООУ „Рампо Левката“
ООУ „Реџеп Вока“
ООУ „Рилиндија“
ООУ „Рилиндја“
ООУ „Ристе Ристески“
ООУ „Ристо Крле“
ООУ „Ристо Шуклев“
ООУ „Сабедин Бајрами“
ООУ „Саид Најдени“
ООУ „Сали Лиси“
ООУ „Сами Фрашери“
ООУ „Сами Фрашери“
ООУ „Санде Шетрјоски“
ООУ „Сандо Масев“
ООУ „Св. Кирил и Методиј“
ООУ „Св. Кирил и Методиј“
ООУ „Св. Кирил и Методиј“
ООУ „Св. Кирил и Методиј“
ООУ „Св. Кирил и Методиј“
ООУ „Св. Кирил и Методиј“
ООУ „Св. Кирил и Методиј“
ООУ „Св. Кирил и Методиј“
ООУ „Св. Кирил и Методиј“
ООУ „Св. Кирил и Методиј“
ООУ „Св. Кирил и Методиј“
ООУ „Св. Климент Охридски“
ООУ „Св. Климент Охридски“
ООУ „Св. Климент Охридски“
ООУ „Св. Климент Охридски“
ООУ „Св. Климент Охридски“
ООУ „Св. Климент Охридски“
ООУ „Св. Климент Охридски“
ООУ „Св. Климент Охридски“ и ЗПР „Св. Еразмо“
ООУ „Св. Наум Охридски“
ООУ „Светозар Марковиќ“
ООУ „Симче Настовски“
ООУ „Славејко Арсов “
ООУ „Славејко Арсов “
ООУ „Славко Лумбарковски“
ООУ „Славчо Стојменски“
ООУ „Стив Наумов“
ООУ „Стив Наумов“
ООУ „Стојан Бурчевски Буридан"
ООУ „Страшо Пинџур“
ООУ „Страшо Пинџур“
ООУ „Страшо Пинџур“
ООУ „Страшо Пинџур“
ООУ „Страшо Пинџур“
ООУ „Страшо Пинџур“
ООУ „Страшо Пинџур“
ООУ „Страшо Пинџур“
ООУ „Тефејуз“
ООУ „Тихомир Милошевски“
ООУ „Тоде Хаџи Тефов“
ООУ „Тодор Ангелевски“
ООУ „Тодор Јанев"
ООУ „Толи Зордумис“
ООУ „Тошо Арсов“
ООУ „Тошо Велков Пепето“
ООУ „Фаик Коница“
ООУ „Фаик Коница“
ООУ „Фаик Коница“
ООУ „Фаик Коница“
ООУ „Фан Ноли“
ООУ „Форина“
ООУ „Хајан Селмани“
ООУ „Хасан Приштина“
ООУ „Хасан Тахсини“
ООУ „Христијан Карпош“
ООУ „Христијан Тодоровски Карпош“
ООУ „Христијан Тодоровски Карпош“
ООУ „Христијан Тодоровски Карпош“
ООУ „Христијан Тодоровски Карпош“
ООУ „Христо Узунов“
ООУ „Христо Узунов“
ООУ „Чајла“
ООУ „Шемшево“
ОП Водостопанство Вардар
Оперативно-техничка агенција Скопје
Општ сектор
Општина Аеродром
Општина Арачиново
Општина Берово
Општина Битола
Општина Богданци
Општина Боговиње
Општина Босилово
Општина Брвеница
Општина Бутел
Општина Валандово
Општина Василево
Општина Вевчани
Општина Велес
Општина Виница
Општина Вранештица
Општина Врапчиште
Општина Гази Баба
Општина Гевгелија
Општина Гостивар
Општина Градско
Општина Дебар
Општина Дебрца
Општина Делчево
Општина Демир Капија
Општина Демир Хисар
Општина Дојран
Општина Долнени
Општина Другово
Општина Ѓорче Петров
Општина Желино
Општина Зајас
Општина Зелениково
Општина Зрновци
Општина Илинден
Општина Јегуновце
Општина Кавадарци
Општина Карбинци
Општина Карпош
Општина Кисела Вода
Општина Кичево
Општина Конче
Општина Кочани
Општина Кратово
Општина Крива Паланка
Општина Кривогаштани
Општина Крушево
Општина Куманово
Општина Липково
Општина Лозово
Општина Маврово и Ростуше
Општина Македонска Каменица
Општина Македонски Брод
Општина Могила
Општина Неготино
Општина Новаци
Општина Ново Село
Општина Осломеј
Општина Охрид
Општина Петровец
Општина Пехчево
Општина Пласница
Општина Прилеп
Општина Пробиштип
Општина Радовиш
Општина Ранковце
Општина Ресен
Општина Росоман
Општина Сарај
Општина Свети Николе
Општина Сопиште
Општина Старо Нагоричане
Општина Струга
Општина Струмица
Општина Студеничани
Општина Теарце
Општина Тетово
Општина Центар
Општина Центар Жупа
Општина Чаир
Општина Чашка
Општина Чешиново Облешево
Општина Чучер Сандево
Општина Штип
Општина Шуто Оризари
Општинска изборна комисија Центар
Општинска Јавна установа за социјална заштита на стари лица „Д-р Иван Влашки“ -Берово
Општинска јавна установа „Партизански дом Сандево“
Општинска организација Битола
Општинска организација Радовиш
Општинска организација Струмица
Општинска установа Дом на културата „Шота“
Општинска Установа Народен музеј
Општинската изборна комисија
Општинската изборна комисија
Општинската изборна комисија
Општинската изборна комисија Богданци
Општинската изборна комисија Велес
Општинската изборна комисија Гевгелија
Општинската изборна комисија Карпош
Општинската изборна комисија Кисела Вода
Општинската изборна комисија Кичево
Општинската изборна комисија Лозово
Општинската изборна комисија Охрид
Општинската изборна комисија Ресен
Општинската изборна комисија Центар
Општинската изборна комисија Штип
Општинската изборна комисија Шуто Оризари
Општински инспекторат
Општински Совет за превенција на детско претстапништво
Општински Сојуз на борци
Општински стрелачки сојуз од Охрид
Општински штаб за заштита и спасување
Општинско јавно претпријатие за вршење на комунални работи
Општинско јавно претпријатие за вршење на комунални работи „Вардар“
Орбико ДОО
Организација за регионална соработка и европска интеграција (ОРСЕИ)
Организација за човекови права
Организација на потрошувачите на Кочани
Организација на потрошувачите на Македонија
Организациона единица за криминалистички работи
Организациска единица за координација
ОСЕУ „8-ми Септември“
ОСМУ „Д-р Јован Калаузи“
Основен граѓански суд Скопје
Основен кривичен суд Скопје
Основен суд Берово
Основен суд Битола
Основен суд Велес
Основен суд Виница
Основен суд Гевгелија
Основен суд Гостивар
Основен суд Дебар
Основен суд Делчево
Основен суд Кавадарци
Основен суд Кичево
Основен суд Кочани
Основен суд Кратово
Основен суд Крива Паланка
Основен суд Крушево
Основен суд Куманово
Основен суд Неготино
Основен суд Охрид
Основен суд Прилеп
Основен суд Пробиштип
Основен суд Радовиш
Основен суд Ресен
Основен суд Свети Николе
Основен суд Струга
Основен суд Струмица
Основен суд Тетово
Основен суд Штип
Основно јавно обвинителство - Берово
Основно јавно обвинителство - Битола
Основно јавно обвинителство - Велес
Основно јавно обвинителство - Гевгелија
Основно јавно обвинителство - Гостивар
Основно јавно обвинителство - Дебар
Основно јавно обвинителство - Делчево
Основно јавно обвинителство - Кавадарци
Основно јавно обвинителство - Кичево
Основно јавно обвинителство - Кочани
Основно јавно обвинителство - Крива Паланка
Основно јавно обвинителство - Куманово
Основно јавно обвинителство - Охрид
Основно јавно обвинителство - Прилеп
Основно јавно обвинителство - Радовиш
Основно јавно обвинителство - Ресен
Основно јавно обвинителство - Свети Николе
Основно јавно обвинителство - Скопје
Основно јавно обвинителство - Струга
Основно јавно обвинителство - Струмица
Основно јавно обвинителство - Тетово
Основно јавно обвинителство - Штип
Основно јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција
Основно Музичко Училиште „Боро Џони“
ОСТУ „Гостивар“
ОСУ „Ацо Русковски“
ОСУ „Дрита“
ОСУ „Јовче Тесличков“
ОСУ „Мирко Милески“
ОСУ „Св.Климент Охридски“
Отворен граѓански универзитет за доживотно учење Тетово-Тетово
Отворен граѓански универзитет за доживотно учење „Гостивар“
Отворен граѓански универзитет за доживотно учење „Кочо Рацин“
Отворен граѓански универзитет за доживотно учење „Крсте Мисирков“-Битола
Отворен граѓански универзитет „Јоска Свештарот“-Струмица
Отворен граѓански универзитет „Неготино“
Отворена Порта - Ла Страда Македонија – Здружение за акција против насилство и трговија со луѓе
Отворено одделение Крива Паланка
Отсек за оружје експлозивни и опасни материи Струмица
Отсек за управни работи Битола
Отсек за управни работи Велес
Отсек за управни работи Куманово
Отсек за управни работи Охрид
Отсек за управни работи Струмица
Отсек за управни работи Тетово
Отсек за управни работи Штип
ОУ Дом на културата „Драги Тозија“
ОУ Дом на културата „Злетовски Рудар“
ОУ Дом на културата „Крсте Мисирков“
ОУ Дом на културата „Македонски Брод“
ОУ Дом на културата „Мирка Гинова“
ОУ Дом на културата „Тошо Арсов“
ОУ за возрасни „Антон Семјоновиќ Макаренко“ ЦО
ОУ Матична библиотека „ Кочо Рацин“
ОУ „Браќа Миладиновци“
ОУ „Браќа Миладиновци“
ОУ „Ванчо Прке“
ОУ „Ѓорче Петров“
ОУ „Исмаил Ќемали“
ОУ „Јонче Смугрески“
ОУ „Кочо Рацин“
ОУ „Крсте Петков Мисирков“
ОУ „Лирија“
ОУ „Мирче Ацев“
ОУ „Наим Фрашери“
ОУ „Никола Карев“
ОУ „Пере Тошев“
ОУ „Пецо Даскалот“
ОУ „Реџо Рушит Зајази“
ОУ „Св. Кирил и Методиј“
ОУ „Св. Климент Охридски“
ОУ „Св. Климент Охридски“
ОУ „Синиша Стоилов“
ОУ „Фаик Коница“
ОУК „Дом на млади“ - Штип
ОУРЦ - Завод за рехабилитација на деца со оштетен слух, говор и глас и други проблеми во развојот „Кочо Рацин“
ОУРЦ „Д-р Златан Сремец“
Офис и Ко ДОО увоз-извоз
Охридска Банка АД
Паком Компани
Парламентарен Народен правобранител-Folketingets Ombudsman
Парничен оддел
Пауер Спорт Систем ДОО
Педагошка служба
Педагошки факултет
Педагошки факултет
Педагошки факултет Битола
Пензионерски дом Аеродром
Пензионерски Дом „Авто Команда“
Пензионерско движење „ТУКА СМЕ“
Пернзионерски дом Хотел Битола
Печатарска куќа „САНИКО“ ДООЕЛ
Печатница ГЕНЕКС Дооел
Печатница Т.Д „Генекс“ ДООЕЛ -Кочани
Печатница „БРАНКО ГАПО“
Печатница „ГРАФОПРОМ“ ДООЕЛ
Печатница „Европа 92“ ДООЕЛ
ПЗЗ „Гази Баба”
ПЗУ-БОНА ДЕА
ПЗУ - Аптека „Дејан Фарм“
ПЗУ - Центар за дијализа „Диамед-Македонија“
ПЗУ во мешовита сопственост-Општа болница РЕ-МЕДИКА Скопје
ПЗУ ДР-Виолета
ПЗУ „АН-МИ-ДОНТ“
ПЗУ „Боро Парталковски“
ПЗУ „Гемини Дент“
ПЗУ „Д-р. Алфред Пурини“
ПЗУ „Др-Ложановски“
ПЗУ „Зегин Фарм“
ПЗУ „ЗЕМ-ЗЕМ“
ПЗУ „Клиника Жан Митрев“
ПЗУ „Ложалковски“
ПЗУ „Медика“
ПЗУ „Медика“
ПЗУ „Н-НА“
ПЗУ „Нене“ гинеколошка ординација
ПЗУ „Неуромедика“
ПЗУ „Света Недела“
ПЗУ „Систина“
ПЗУ „Урими“
ПЗУ „Фокус Медика“
ПЗУ „Цветановски“ - Гиниколошка ординација
ПЗУ„ГЕММИНИ ДЕНТ“
ПЗУ„Д-р Вјолце Мбијара“ Скопје
Пинк 15 телевизија
Пинк Принт ДООЕЛ
Планинарски спортски клуб„ПЕЛИСТЕР“
Платформата за истражувачко новинарство и анализи – ПИНА
Плус инфо
Поддршка на ЕУ за владеење на правото - Република Северна Македонија
Подрачје Кратово
Подрачна единица Берово
Подрачна единица Битола
Подрачна единица Битола
Подрачна единица Валандово
Подрачна единица Велес
Подрачна единица Виница
Подрачна единица Гази Баба
Подрачна единица Гевгелија
Подрачна единица Гостивар
Подрачна единица Дебар
Подрачна единица Делчево
Подрачна единица Демир Хисар
Подрачна единица Кавадарци
Подрачна единица Кичево
Подрачна единица Кочани
Подрачна единица Кратово
Подрачна единица Крива Паланка
Подрачна единица Крива Паланка
Подрачна единица Крушево
Подрачна единица Куманово
Подрачна единица Куманово
Подрачна единица Македонски Брод
Подрачна единица Охрид
Подрачна единица Прилеп
Подрачна единица Прилеп
Подрачна единица Пробиштип
Подрачна единица Пробиштип
Подрачна единица Радовиш
Подрачна единица Ресен
Подрачна единица Росоман
Подрачна единица Свети Николе
Подрачна единица Скопје
Подрачна единица Струга
Подрачна единица Струмица
Подрачна единица Тетово
Подрачна единица Тетово
Подрачна единица Центар
Подрачна единица Штип
Подрачна канцеларија Битола
Подрачна канцеларија Битола
Подрачна канцеларија Кичево
Подрачна канцеларија Куманово
Подрачна канцеларија Струмица
Подрачна канцеларија Тетово
Подрачна канцеларија Штип
Подрачна служба Берово со одделение во општина Пехчево
Подрачна служба Битола
Подрачна служба Битола
Подрачна служба Валандово
Подрачна служба Велес
Подрачна служба Виница
Подрачна служба Гевгелија
Подрачна служба Гостивар
Подрачна служба Дебар
Подрачна служба Делчево
Подрачна служба Демир Хисар
Подрачна служба Кавадарци
Подрачна служба Кичево
Подрачна служба Кратово
Подрачна служба Крива Паланка
Подрачна служба Крушево
Подрачна служба Куманово
Подрачна служба Македонски Брод
Подрачна служба Неготино
Подрачна служба Охрид
Подрачна служба Прилеп
Подрачна служба Пробиштип
Подрачна служба Радовиш
Подрачна служба Ресен
Подрачна служба Свети Николе
Подрачна служба Скопје
Подрачна служба Струга
Подрачна служба Струмица
Подрачна служба Тетово
Подрачна служба Штип
Подрачно одделение Битола
Подрачно одделение Битола со канцеларии во општините Ресен и Демир Хисар, со надлежност за 0ПШТИНИТе. Битола, Ресен, Демир Хисар, Могила и Новаци
Подрачно одделение Велес
Подрачно одделение Гевгелија со канцеларии во општините Валандово и Неготино, со надлежност за општините Гевгелија, Неготино, Валандово, дојран, Богданци и Демир Капија.
Подрачно одделение Гостивар со канцеларии во општините Кичево и Македонски Брод, со надлежност за општините: Гостивар, Врапчиште, Маврово и Ростуша, Кичево, Македонски Брод и Пласница
Подрачно одделение за првостепена управна постапка-Берово
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Битола
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Валандово
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Велес
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Виница
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Гази Баба
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Гевгелија
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Гостивар
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Дебар
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Делчево
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Демир Хисар
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Кавадарци
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Карпош
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Кисела Вода
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Кичево
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Кочани
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Кратово
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Крива Паланка
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Крушево
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Куманово
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Македонски Брод
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Неготино
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Неготино
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Охрид
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Прилеп
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Пробиштип
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Радовиш
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Ресен
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Свети Николе
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Струга
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Струмица
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Тетово
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Центар
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Чаир
Подрачно одделение за првостепена управна постапка Штип
Подрачно одделение Кочани
Подрачно одделение Куманово
Подрачно одделение Куманово со канцеларија во општината Кратово, со надпежност за општините: Куманово, Крива Паланка, Кратово, Старо Нагоричане, Ранковци и Липково
Подрачно одделение Охрид
Подрачно одделение Прилеп
Подрачно одделение Прилеп
Подрачно одделение Прилеп со канцеларија во општина Крушево со надлежност за општините: Прилеп, Крушево Кривогаштани и Долнени
Подрачно одделение Скопје
Подрачно одделение Скопје 1, со надлежност за општините: Центар, Аеродром Кисела Вода, Сопиште, Студеничани, Зелениково, Карпош, Сорче Петров и Сарај
Подрачно одделение Скопје 2, со надлежност за општините: Чаир, Шуто Оризари, Бутел, Чучер Сандево, Гази Баба, Арачиново, Илинден и Петровец
Подрачно одделение Струга со канцеларии во општините Охрид и Дебар, со надлежност за општините: Охрид, Струга, дебар, Дебрца, Вевчани и Центар Жупа
Подрачно одделение Струмица
Подрачно одделение Тетово
Подрачно одделение Штип со канцеларии во општините Свети Николе и Пробиштип, со надлежност за општините: Штип, Свети Николе, Пробиштип, Карбинци и Лозово.
Подрачно одцеление Велес со канцеларија во општина Кавадарци, со надлежност за општините: Велес, Кавадарци, Чашка, Градско и Росоман.
Подрачно одцеление Кочани со канцепарии во општините Берово и Винища, со надлежност за општините: Кочани, Виница, Берово Делчево, Македонска Каменица, Пехчево, Чешиново - Облешево и Зрновци.
Подрачно одцеление Струмица со канцеларија во општина Радовиш, со надлежност за општините: Струмица, Радовиш, Конче, Босилево, Василево и Ново Село.
Подрачно одцеление Тетово со надлежност за општините: Тетово, Боговиње, Брвеница, Желино, Теарце и Јегуновце
Подружница - Центар за мобилна телефонија
Подружница Автопат
Подружница Берово
Подружница Битола
Подружница Битола
Подружница Битола
Подружница Битолско Поле - Битола
Подружница Брегалница Кочани
Подружница Брегалница Свети Николе
Подружница Брегалница Штип
Подружница Велес
Подружница Велес
Подружница ГЦПС Скопје 2
Подружница Јужен Вардар – Гевгелија
Подружница Кавадарци
Подружница Кичево
Подружница Кочани
Подружница Куманово
Подружница Кумановско-Липковско Поле
Подружница Ниџе
Подружница ОЕПС
Подружница ОЕПС
Подружница ОПЕЕ
Подружница ОПМ
Подружница ОПМ
Подружница Охрид
Подружница Охрид
Подружница Полог Гостивар
Подружница Прилеп
Подружница Синдикална организација на СОНК при ЈОУ Градска библиотека „Борка Талески“ - Прилеп
Подружница Скопје
Подружница Скопје
Подружница Скопје
Подружница Струмица
Подружница Струмица
Подружница Струмичко Поле-Струмица
Подружница Тетово
Подружница Тиквеш
Подружница Црн Дрим – Охрид
Подружница ЦРПС Битола
Подружница ЦРПС Велес
Подружница ЦРПС Гевгелија
Подружница ЦРПС Гостивар
Подружница ЦРПС Кавадарци
Подружница ЦРПС Кичево
Подружница ЦРПС Кочани
Подружница ЦРПС Куманово
Подружница ЦРПС Охрид
Подружница ЦРПС Прилеп
Подружница ЦРПС Скопје 1
Подружница ЦРПС Струмица
Подружница ЦРПС Тетово
Подружница ЦРПС Штип
Подружница Штип
Подружница Штип
Подружница „Бабуна“
Подружница „Бигла“
Подружница „Бор“
Подружница „Галичица“
Подружница „Голак“
Подружница „Демир Капија“
Подружница „Јабланица“
Подружница „Кајмакчалан“
Подружница „Караџица“
Подружница „Кожув“
Подружница „Кратово“
Подружница „Куманово“
Подружница „Лешница“
Подружница „Липа“
Подружница „Лопушник“
Подружница „Малешево“
Подружница „Осогово“
Подружница „Осогово“
Подружница „Переспадрво“
Подружница „Плачковица“
Подружница „Плачковица“
Подружница „Прилепско Поле” – Прилеп
Подружница „Равна Река“
Подружница „Радовишко поле“ – Радовиш
Подружница „Саланџак“
Подружница „Сандански“
Подружница „Серта“
Подружница „Скопско поле“
Подружница „Стогово“
Подружница „Црн бор“
Подружница „Шар“
Подружница „Шумарство“
Подружницата Енергетика
Подручна канцеларија
Подручна канцеларија
Покраински заштитник граѓана
Полиестердеј ДООЕЛ
Поликлиника Бит Пазар
Поликлиника Букурешт
Поликлиника Драчево
Поликлиника Ѓорче Петров
Поликлиника Идадија
Поликлиника Јане Сандански
Поликлиника Чаир
Поликлиника Ченто
Поликлиника Шуто Оризари
Политичка партија - Левица
Политичка партија Бошњачки демократски сојуз
Полициска станица Берово
Полициска станица Битола
Полициска станица Велес
Полициска станица Виница
Полициска станица Гевгелија
Полициска станица Гостивар
Полициска станица Дебар
Полициска станица Делчево
Полициска станица Демир Хисар
Полициска станица Кочани
Полициска станица Кратово
Полициска станица Крива Паланка
Полициска станица Крушево
Полициска станица Куманово
Полициска станица Македонски Брод
Полициска станица Неготино
Полициска станица од ОН Аеродром
Полициска станица од ОН Бит Пазар
Полициска станица од ОН Валандово
Полициска станица од ОН Гази Баба
Полициска станица од ОН Драчево
Полициска станица од ОН Ѓорче Петров
Полициска станица од ОН Кавадарци
Полициска станица од ОН Кисела Вода
Полициска станица од ОН Центар
Полициска станица од ОН Чаир
Полициска станица од ОН „Карпош“
Полициска станица од Општа надлежност Охрид
Полициска станица Прилеп
Полициска станица Пробиштип
Полициска станица Радовиш
Полициска станица Ресен
Полициска станица Свети Николе
Полициска станица Струга
Полициска станица Струмица
Полициска станица Тетово
Полициска станица Штип
Полициско одделение Групчин
ПОРШЕ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ СКОПЈЕ
Посебна комисија за утврдување на условот владеење на македонскиот јазик за стекнување на државјанство на Република Македонија
Постојана мисија на Република Македонија при ЕУ во Брисел
Постојана мисија на Република Македонија при НАТО во Брисел
Постојана мисија на Република Македонија при ОБСЕ во Виена
Постојана мисија на Република Македонија при ОН во Женева
Постојана мисија на Република Македонија при ОН во Њујорк
Постојана мисија на Република Македонија при Совет на Европа во Стразбур
Постојана мисија на Република Македонија при УНЕСКО во Париз
Постојана мисија на Република Македонија при ФАО во Рим
ПОУ „Иднина“
ПОУ „Маца Ѓоргиева Овчарова“
ПОУ „Св. Климент Охридски“
Поштенска Банка а.д
Правен факултет
Правен факултет
Правен факултет Кичево
Правен факултет „Јустинијан Први“
Правно лице
Православниот Богословски факултет „Св. Климент Охридски”
Православно богословско училиште „Св. Климент Охридски“
Прва детска амбасада во светот „Меѓаши“
Првостепена инвалидска комисија
Предучилишна установа „БИСЕРИ“
Прес 24
Претпријатие за трговија на големо и мало„Филипа“ експорт инпорт
Претседател на Влада на Република Северна Македонија
Претседател на Република Северна Македонија
Приватен научен институт за Бизнис Економија-Скопје
Приватна гимназија „Алгоритам“
Приватна стоматолошка ординација Дентист„д-р Кирил Јовановски“
Приватна установа за сместување на деца и младинци без родители и родителска грижа СОС-ДЕТСКО СЕЛО-Скопје
Принцесс Гроуп Доо
Природно-математички факултет
Прифатен центар за странци
ПроАгенс
ПРОГРЕС - Институт за социјална демокартија
Проектна единица за развој на здравствениот сектор
Произодно, трговско и услужно друштво КАРАТ-М Љупчо ДООЕЛ експорт-импорт
ПРОМАРКТ ДООЕЛ
ПС за ГН Сопот
ПС за ГП и ГН-Пелинце
Психијатриско здружение на Македонија
ПСУ Максимилијан Берлиц
ПСШ „Беласица“
ПТД Анхоч ДООЕЛ
Пункт Мебел
Р.Е.Колектор
Работнички Универзитет “Крсте Мисирков“-Кичево
Работнички универзитет „Благој Страчковски“-Велес
Работнички универзитет „Браќа Миладиновци“-Гостивар
Работнички универзитет „Пере Тошев„-Прилеп
Раде Кончар и Релеи ДОО Скопје
Радио Вати
Радио МОФ
Радиоаматерски сојуз на Македонија
Развојна банка на Северна Македонија - АД Скопје
Рапсоди Травел Македонија
Реактор-Истражување во акција
Ревизорско тело за ревизија на инструментот за претпристапна помош
Регионален центар за гранични работи – Запад кон Република Албанија
Регионален центар за гранични работи – Исток, кон Република Бугарија и дел на Беласица кон Република Грција
Регионален центар за гранични работи – Југ, кон Република Грција вклучително водите на Преспанското Езеро
Регионален центар за гранични работи – Север, кон Република Косово и Република Србија
Регионален центар за гранични работи, Запад
Регионален центар за гранични работи, Исток
Регионален центар за гранични работи, Југ
Регионален центар за гранични работи, Север
Регионален центар за заштита на животната средина
Регионален центар Кичево
Регионален центар Скопје
Регионална дирекција Битола
Регионална дирекција Кавадарци
Регионална дирекција Скопје
Регионална дирекција Тетово
Регионална дирекција Штип
Регионална регистрациона канцеларија Битола
Регионална регистрациона канцеларија Велес
Регионална регистрациона канцеларија Кочани
Регионална регистрациона канцеларија Куманово
Регионална регистрациона канцеларија Охрид
Регионална регистрациона канцеларија Прилеп
Регионална регистрациона канцеларија Скопје
Регионална регистрациона канцеларија Струмица
Регионална регистрациона канцеларија Тетово
Регионална регистрациона канцеларија Штип
Регионална школа за јавна администрација
Регистрациона канцеларија Берово
Регистрациона канцеларија Валандово
Регистрациона канцеларија Виница
Регистрациона канцеларија Гевгелија
Регистрациона канцеларија Гостивар
Регистрациона канцеларија Дебар
Регистрациона канцеларија Делчево
Регистрациона канцеларија Кавадарци
Регистрациона канцеларија Кичево
Регистрациона канцеларија Македонски Брод
Регистрациона канцеларија Неготино
Регистрациона канцеларија Пробиштип
Регистрациона канцеларија Радовиш
Регистрациона канцеларија Ресен
Регистрациона канцеларија Свети Николе
Регистрациона канцеларија Струга
Регулаторна комисија за домување
Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија
РЕК Битола
РЕК Осломеј
Рема компјутерс
Ремонт на пруги АД Скопје
Репро Траст ДООЕЛ Скопје
Републички совет за безбедност на сообраќајот на патиштата на Република Северна Македонија
Републички центар за поддршка на лица со интелектуална попреченост Порака Неготино
Републички центар за поддршка на лица со интелектуална попреченост РЦПЛИП-„ПОРАКА“
Ресорт Маврово
Ресторан Принц
Ресторант„Кај Џино“ДООЕЛ
РЖ„Скопје-Инженеринг“ А.Д
РОБИ ИНЖИНЕРИНГ ДООЕЛ увоз извоз
РОМА -З.И ДОО
Ромска организација за мултикултурна афирмација „РОМА“ С.О.С
Ромска организација на жени од Македонија „ДАЈА“
Ромски Ресурсен Центар
РС Боби 99
Рудник за бакар Бучим ДОО Радовиш
Русе Гроуп ЛТД ДООЕЛ Скопје
РЦСОО „Ванчо Питошески“
РЦСОО „Киро Бурназ“
Сава пензиско друштво а.д. Скопје
САВАНА ДОО
Салон 29 ДООЕЛ
Самостоен синдикат за здравство, фармација и социјална заштита на Република Северна Македонија
Самостоен синдикат за здравство,фармација и социјална заштита на Република Северна Македонија
Самостоен синдикат за образование, наука и култура
Самостоен синдикат на клинички центар и други здравствени организации во РМ
Самостоен синдикат на клинички центар и други здравствени организации во РМ
Самостоен Синдикат на работниците од енергетика и стопанство на Република Северна Македонија
Светска банка во Скопје
Свисслион-Аграр ДОО Ресен 2
СГГУГС „Здравко Цветковски“
СДСМ
СЕ КЛУБ ФАСИЛИТИ МЕНАЏМЕНТ СЕРВИС ДООЕЛ Скопје
СЕГА Коалиција на младински организации
Секјуриком Мулти Сервис Интернационал ДОО
Секретаријат за европски прашања
Секретаријат за законодавство
Сектор за правни и нормативни, општи и заеднички работи
Сектор за администрирање на приходи и стратешко планирање
Сектор за активни политики за вработување
Сектор за анализа на земјоделска политика
Сектор за анализа на политиките и координација
Сектор за бесплатна правна помош и политички систем
Сектор за буџет и буџетска политика
Сектор за буџет и фондови
Сектор за високо образование
Сектор за внатрешна контрола и надзор
Сектор за внатрешна ревизија
Сектор за внатрешна ревизија
Сектор за внатрешни работи-Битола
Сектор за внатрешни работи-Велес
Сектор за внатрешни работи-Куманово
Сектор за внатрешни работи-Охрид
Сектор за внатрешни работи-Струмица
Сектор за внатрешни работи-Тетово
Сектор за внатрешни работи-Штип
Сектор за внатрешни работи Скопје
Сектор за второстепена управна постапка, управни спорови и наплата на побарувања
Сектор за градежна инспекција,инспекција за животна средина и комунална инспекција
Сектор за гранични работи и миграција
Сектор за даноци и комунални такси
Сектор за даноци и такси одделение за утврдување и уплата на данок на имот,наплата на даноци,такси и други надоместоци
Сектор за даночен и царински систем
Сектор за даночна и царинска политика
Сектор за децентрализација и развој на услуги од социјалната заштита на локално ниво
Сектор за директни плаќања во земјоделството
Сектор за европска интеграција и меѓународна соработка
Сектор за Европска унија
Сектор за Европска унија
Сектор за европски интеграции и меѓународна соработка
Сектор за еднакви можности
Сектор за заштита на архивска граѓа во Државен архив
Сектор за заштита на деца
Сектор за заштита на животна средина и управување со отпад
Сектор за здравствена заштита Крива Паланка
Сектор за земјоделство
Сектор за избирачки список, евиденција на избирачко право, составување и ажурирање на избирачкиот список и опис на избирачките места
Сектор за извршување, нотаријат и медијација
Сектор за издавачка дејност
Сектор за инспекциски надзор - инспекторат
Сектор за инспекциски надзор и заштита на архивската граѓа кај имателите
Сектор за инспекциски надзор од областа на безбедност и здравје при работа
Сектор за инспекциски надзор од областа на работните односи
Сектор за инспекциски работи
Сектор за инспекциски работи
Сектор за информатика
Сектор за информатика
Сектор за информатичка и комуникациска технологија
Сектор за испекциски надзор во областа н а социјалната зштита и заштита на децата
Сектор за испекциски надзор над примената на законските и другите прописи од областа на социјалната заштита и заштитата на децата
Сектор за истражување во образованието
Сектор за истражување и анализа на пазарот на трудот
Сектор за истражување, користење и публикување на архивската граѓа, меѓународна соработка и АОП
Сектор за јавна внатрешна финансиска контрола
Сектор за јавни дејности, заштита и спасување Одделение за образование, култура и спорт
Сектор за квалитет на води
Сектор за комунални работи, инфраструктура и сообраќај и заштита на животната средина и природа
Сектор за комунални работи, инфраструктура, сообраќај и заштита на животната средина
Сектор за комунални работи, инфраструктура, сообраќај и заштита на животната средина
Сектор за комуникација со јавноста
Сектор за консолидација на земјоделско земјиште, размена и идентификација на земјишни парцели
Сектор за координација и стратешко планирање
Сектор за координација и техничка помош на министерот
Сектор за координација, обуки и административно извршување на решенија
Сектор за култура, спорт, социјална заштита, заштита на децата и здравствена заштита
Сектор за лозарство, винарство и овоштарство
Сектор за макроекономска и развојна политика
Сектор за медицинска опрема
Сектор за меѓународна правна помош
Сектор за меѓународна соработка
Сектор за меѓународна соработка и евроинтеграции, стратешко планирање, креирање политики, следење и локален економски развој (ЛЕР)
Сектор за меѓународна соработка и техничка помош на кабинет
Сектор за меѓународни финансии
Сектор за менаџирање на кризи во здравствениот сектор и донации
Сектор за метеорологија
Сектор за наука и иновации
Сектор за нормативна дејност за безбедност и здравје при работа
Сектор за нормативна дејност од областа на безбедност и здравје при работа
Сектор за нормативно-правни работи
Сектор за нормативно-правни, управни работи и здравствено осигурување
Сектор за образование
Сектор за образование
Сектор за образование,детска,здравствена и социјална заштита
Сектор за односи со јавност и протокол
Сектор за општи и правни работи
Сектор за општи работи
Сектор за општи работи
Сектор за општи работи и поддршка на министерот
Сектор за организација и функционирање на здравството во кризни состојби, менаџирање на кризни состојби, донации и стратешко планирање
Сектор за оружје, експлозивни и опасни материи, агенции за обезбедување и детективска дејност
Сектор за осигурување и права во случај на невработеност
Сектор за основно и средно образование
Сектор за остварување на правата од пензиско и инвалидско осигурување
Сектор за пензиско и инвалидско осигурување
Сектор за планирање и уредување на просторот
Сектор за поддршка на Градоначалникот и Советот на Општина Куманово, информирање и односи со јавноста
Сектор за политики од областа на трудовото правао и политики за вработување
Сектор за правни и административни работи
Сектор за правни работи и управување со човечки ресурси
Сектор за правни работи,имотно-правни и општи работи
Сектор за правосудство
Сектор за превентивна и примарна здравствена заштита
Сектор за прекршоци
Сектор за прекршоци
Сектор за прекршоци
Сектор за прекршоци од областа на работните односи и областа на безбедност и здравје при работа
Сектор за прогноза и предупредување
Сектор за радиодифузна такса
Сектор за развој на воспитно-образовниот систем и развој на стандарди, наставни планови и програми
Сектор за регистрирање и управување со земјоделско земјиште
Сектор за рурален развој
Сектор за секундарна и терциерна здравствена заштита
Сектор за следење и унапредување на квалитетот на здравствените услуги
Сектор за следење на националните приоритети
Сектор за сметководствени работи
Сектор за сметководство,попис и плата
Сектор за социјална заштита
Сектор за спроведување на урбанистички планови, урбанистичко планирање, заштита на животната средина, комунални дејности и уредување на градежно земјиште
Сектор за средно образование, образование на возрасни и доживотно учење
Сектор за средување и обработка на архивска граѓа
Сектор за станбено-комунални работи и инфраструктура
Сектор за стоматолошка заштита
Сектор за стратешко планирање
Сектор за стратешко планирање, креирање политики и следење
Сектор за трезор
Сектор за управен и инспекциски надзор
Сектор за управно-надзорни работи
Сектор за управно надзорни работи
Сектор за управно надзорни работи
Сектор за управно надзорни работи
Сектор за управно надзорни работи
Сектор за управување со јавен долг
Сектор за управување со капитал
Сектор за управување со побарувања
Сектор за управување со ризици и позадински операции
Сектор за управување со човечки ресурси
Сектор за управување со човечки ресурси
Сектор за урбанизам
Сектор за урбанизам
Сектор за урбанизам
Сектор за урбанизам и градежно земјиште
Сектор за урбанизам и комунални дејности и заштита на животна средина и природата
Сектор за урбанизам и комунални работи
Сектор за урбанизам и управување со градежно земјиште
Сектор за урбанизам, животна средина,комунални дејности и ЛЕР
Сектор за урбанизам, уредување на градежно земјиште, комунални дејности и заштита на животна средина
Сектор за урбанизам,комунални дејности и заштита на животна средина
Сектор за учебници и педагошко советување
Сектор за ученички и студентски стандард
Сектор за фармација
Сектор за финансии
Сектор за финансии
Сектор за финансии
Сектор за финансии и сметководствени работи
Сектор за финансиски прашања
Сектор за финансиски прашања
Сектор за финансиски прашања
Сектор за финансиски прашања
Сектор за финансиски прашања
Сектор за финансиски прашања
Сектор за финансиски прашања
Сектор за финансиски систем
Сектор за хемикалии
Сектор за хидрологија
Сектор за централна внатрешна ревизија
Сектор за централно финансирање и склучување на договори
Сектор за човечки ресурси, правни и персонално-административни работи
Сектор за шумарство и ловство
Сектор за шумска полиција
Сектор инспекторат
Сектор „Пајак“
Сектори за азил
Сектори за внатрешни работи
Секторот за професионален развој на воспитно-образовниот кадар и советодавно стручна работа
Семос
Семос едукација
СЕОУ „Гостивар“
СЕПУГС „Арсени Јовков“
СЕПУГС „Васил Антевски Дрен“
Сервис за миење возила „Бране “ДООЕЛ
Сервис Скендеровски ДОО
СЕТЕК
СЕТУГС „Михајло Пупин“
Силтекс СТ ДООЕЛ
Симпозион ДОО
СИМТ ДООЕЛ
Синдикална Организација АД ЕЛЕМ
Синдикална организација на Државен завод за ревизија
Синдикална организација на Основен суд Битола
Синдикална Организација при Основен суд 2
Синдикална организација при Основен суд Охрид
Синдикална организација при Основен суд Ресен
Синдикална организација при Основен суд Штип
Синдикална организација РЦ за ГР СЕВЕР
Синдикална Организација ССМ при ЈСП Скопје
Синдикална подружница РЕК„Битола“
Синдикат за градежништво, индустрија и проектирање на Македонија
Синдикат на графичка, информативна, филмска, издавачка дејност и производство на хартија на Република Северна Македонија
Синдикат на индустрија, енергетика и рударство на Македонија
Синдикат на одбраната и безбедноста
Синдикат на Полиција во Македонија
Синдикат на поштенските и телекомуникациските работници на Република Северна Македонија
Синдикат на работниците од агроиндустрискиот комплекс на Република Северна Македонија
Синдикат на работниците од сообраќај и врски на Република Северна Македонија
Синдикат на работниците од текстилната, кожарската и чевларската индустрија на Република Северна Македонија
Синдикат на работниците од трговија на Република Северна Македонија
Синдикат на работниците од угостителството, туризмот, комунално-станбеното стопанство, занаетчиството и заштитните друштва на Република Северна Македонија
Синдикат на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани на Република Северна Македонија
Синдикат на работниците од шумарство, дрвна индустрија и енергетика на Република Северна Македонија
Синдикат на финансиските дејности на Република Северна Македонија
Синдикат на хемија, неметали и метали на Република Северна Македонија
СИНС СИСТЕМИ ДООЕЛ
СиТ Македонија ДООЕЛ
Сити Аутсорсинг ДООЕЛ
СИТИ ЛИГОСТИК ДООЕЛ
Сити логистикс 2001 ДООЕЛ Скопје
СИУ „Иса Бег Медреса“
Скопје Север АД-Друштво за снабдување на топла вода и пареа
Скопски пазар АД-Скопје
Ску
СКУП Македонија
Слободна Европа
Слободна Европа
Служба за брак и семејство и заштита од семејно насилство
Служба за животна средина
Служба за заштита на возрасни и стари лица
Служба за итна медицинска помош
Служба за општи и заеднички работи
Служба за права од парична помош на подрачје на општините Аеродром и Центар
Служба за права од парична помош на подрачје на општините Бутел и Чаир
Служба за права од парична помош на подрачје на општините Гази Баба, Илинден, Арачиново и Петровец
Служба за права од парична помош на подрачје на општините Карпош, Ѓорче Петров и Сарај
Служба за права од парична помош на подрачје на општините Кисела Вода, Сопиште, Зелениково и Студеничани
Служба за права од парична помош на подрачје на општините Шуто Оризари и Чучер Сандево
Служба за просторен информативен систем
Служба за функционална проценка на деца и млади
Службата за заштита на децата
Службата за лица со пречки во менталниот или телесниот развој
Смарт Солутионс ДООЕЛ Скопје
СМУГС „Д-р Панче Караѓозов“
Снабдување Запад ДООЕЛ-Скопје
Снабдување Исток ДООЕЛ-Скопје
Снабдување со топлина „Балкан енерџи“ ДООЕЛ Скопје
Снабдување Центар ДООЕЛ-Скопје
Собрание на Република Северна Македонија
Совет за етика во медиумите во Македонија
Совет за јавни набавки
Совет за унапредување и надзор на ревизијата на Република Северна Македонија
Совет за утврдување на факти и покренување на постапка за утврдување одговорност за судија
Совет на град Скопје
Совет на Европа
Совет на Европа во Приштина
Совет на јавните обвинители на Република Северна Македонија
Совет на Општина Кавадарци
Совет на Општина Кратово
Совет на Општина Штип
Совет на судска служба
СОЕПТУ„Кузман Јосифоски-Питу“
СОЕУ „Јане Сандански“
СОЗУ „Кузман Шапкарев“
СОЗШУ „Ѓорче Петров“
Сојуз на Балкански Египќани
Сојуз на борци од НОАВМ
Сојуз на дефектолози на Република Македонија
Сојуз на здруженија на возачи и инструктори,авто школи и учесници во сообраќајот АМС АР-ДИ Скопје
Сојуз на Здруженија на Дијабетичари на Македонија
Сојуз на здруженијата на пензионерите на Република Северна Македонија
Сојуз на инвалиди Даре Џамбаз
Сојуз на синдикати на Република Северна Македонија
Сојуз на синдикатите на Северна Македонија
СОЛАС EKC - ИM ДООЕЛ
СОМУ „Гостивар“
Сообраќаен испитен центар АМ дооел
Сообраќајниот испитен центар „ИСТОК-ВОЗАЧ“ - Штип
Сопственици на станбен простор и гаражни места во зградата на ул.Февруарски поход бр.24
СОСУ „Илинден“
СОТУ „Гоце Стојчески“
СОТУ „Ѓорѓи Наумов“
СОУ Гимназија „7 Март“
СОУ Гимназија „Гоце Делчев“
СОУ Гимназија „Д-р. Ибрахим Темо“"
СОУ Гимназија „Добри Даскалов“
СОУ Гимназија „Јосип Броз Тито“
СОУ Гимназија „Кирил Пејчиновиќ“
СОУ Гимназија „Кочо Рацин"
СОУ Гимназија „Мирче Ацев“
СОУ Гимназија „Преродба-Рилиндија“
СОУ Гимназија „Сами Фрашери“
СОУ „28 Ноември“
СОУ „АТА“
СОУ „Богданци“
СОУ „Ванчо Прке“
СОУ „Гостивар“
СОУ „Гоце Делчев“
СОУ „Гошо Викентиев“
СОУ „Димитар Влахов“
СОУ „Димитар Мирасчиев“
СОУ „Ѓорче Петров“
СОУ „Ѓорче Петров“
СОУ „Исмет Јашари"
СОУ „Јане Сандански"
СОУ „Јане Сандански"
СОУ „Јосиф Јосифовски“
СОУ „Киро Спанџов-Брко“
СОУ „Коле Нехтенин“
СОУ „Коста Сусинов“
СОУ „Кочо Рацин"
СОУ „Крсте Петков Мисирков“
СОУ „Љупчо Сантов“
СОУ „Маврово-Ростуше"
СОУ „Методија Митевски-Брицо“
СОУ „Миле Јаневски-Џингар“
СОУ „Митко Пенџуклиски“
СОУ „Наум Наумовски-Борче“
СОУ „Наум Наумовски-Борче“
СОУ „Неготино“
СОУ „Нико Нестор“
СОУ „Никола Карев“
СОУ „Никола Штејн“
СОУ „Орде Чопела“
СОУ „Перо Наков“
СОУ „Ристе Ричкоски-Ричко“
СОУ „Св. Кирил и Методиј“
СОУ „Св. Кирил и Методиј“
СОУ „Св. Наум Охридски“
СОУ „Славчо Стојменски“
СОУ „Таки Даскало“
СОУ „Цар Самоил“
Социјален клуб за лица со ментални растројства - Серенита
Специјализирано судско одделение надлежно за судење на дела од областа на организираниот криминал
Спортски центар Јане Сандански
Спортско риболовно друштво „Трофта“
Спринт Солушанс ДООЕЛ Скопје
Средно исламско училиште „ИСА БЕГ МЕДРЕСА“
СРЦ ДООЕЛ
ССОУ „Димитрија Чуповски“
ССОУ „Коле Неделковски“
Станари на зграда
Статер Банка АД Куманово
Стечаен управник Агрон Арифи
Стечаен управник Ангелина Гугушевска
Стечаен управник Ацо Петров
Стечаен управник Богољуб Макрески
Стечаен управник Владица Ивановска
Стечаен управник Драган Ангеловски
Стечаен управник Драги Мoмирoвски
Стечаен управник Душко Тодевски
Стечаен управник Душко Трпески
Стечаен управник Емил Дракулески
Стечаен управник Живко Калков
Стечаен управник Зоран Денковски
Стечаен управник Коле Волчевски
Стечаен управник Маринко Саздовски
Стечаен управник Радослав Кипровски
Стечаен управник Симон Михајловски
Стилос Дооел Скопје
Столичара ДЕ-НИ Прилеп ДОО
Стоматолошка комора на Македонија
Стоматолошки факултет
Стопанска банка АД- Скопје
Стопанска банка АД Битола
Стопанска комора на Република Северана Македонија
Стручна Комисија за давање наод, оцена и мислење за потреба од помош и нега од друго лице
Стручна лекарска комисија за давање наод, оценка и мислење за потребата од помош и нега од друго лице
Стручна служба
СТУ „Наце Буѓони“
Студентска организација Ромаверзитас
Студентски дом „Гоце Делчев"
Студентски правобранител
СУГС Гимназија „Јосип Броз Тито“
СУГС Гимназија „Никола Карев“
СУГС Гимназија „Орце Николов“
СУГС Гимназија „Панче Арсовски“
СУГС Гимназија „Раде Јовчевски Корчагин“
СУГС „8-ми Септември“
СУГС „Боро Петрушевски“
СУГС „Браќа Миладиновци“
СУГС „Владо Тасевски“
СУГС „Георги Димитров“
СУГС „Димитар Влахов“
СУГС „Зеф Љуш Марку“
СУГС „Кочо Рацин“
СУГС „Лазар Танев“
СУГС „Марија Кири - Склодовска“
СУГС „Сарај“
СУГС „Цветан Димов“
СУГС „Шаип Јусуф“
Судска полиција
Судски буџетски совет
Судски совет на Република Северна Македонија
Супер Продукција БТР
Т-Мобиле Македонија АД
Т.А. Бисер Пром
ТА Арбо Травел Скопје
ТА МАКСВИС
Табернакул ДОО
ТАВ Македонија ДООЕЛ
ТАТ штедилници во стечај
ТВ Клан
ТВ Сител
ТВ Телма
ТВ Шутел
Твоја партија
ТД за производство и трговија на големо и мало КА-ДИС ДОО извоз-увоз
ТД за производство и трговија со големо и мало „КА-ДИС“ ДОО извоз-увоз
ТД КА-ДИС ДОО
ТД „БЕНТОПРОМ“ АД
ТД „Леге Артис“ ДOOEL
ТДА Трејд ДОО
ТДВИ- Заштитно друштво за производство трговија и услуги „Брегал“-ДОО увоз-извоз
ТДК Компјутерс
ТДПП Тргојуг ДООЕЛ
ТДСТТ Авто школа „Прима“ ДООЕЛ увоз-извоз
ТДТПУ„Атлас Корпорејшн“ ДОО
Телеграф мк
Телесмарт Телеком
ТЕЛКОМ ММ
Телма
Телоп ТСС ДООЕЛ Скопје
Теренска канцеларија
ТЕРРА ТРАВЕЛ СКАЈ дооел
ТЕРРАПЛАН
Тетекс АД
Техничка помошна служба
Технички факултет Битола
Техно-Бит Инвест ДООЕЛ
Техно-Чист ДОО
Технолошко-технички факултет
Технолошко - технички факултет Велес
Технолошко металуршки факултет
Тим Сорс ДОО
Тинекс ДООЕЛ
ТОЗ-МК ДOO
Токси-Вет ДООЕЛ
Толту Моторс ДООЕЛ
Топ канал
Топлификација АД
Тотал ТВ ДОО
ТП „Филипе“
ТП „ФРЕШ-БЕ“
Транспаренси Интернешнл - Македонија
Трансформа Инт ДООЕЛ
Трговски оддел
Трговско друштво агенција во приватна сопственост за интелектуални услуги Академик ДООЕЛ Скопје
Трговско друштво за градежништво, промет и услуги БОКИ МГ ИНЖЕНЕРИНГ увоз-извоз ДОО
Трговско друштво за производство и промет „ЛУЕНАНОВА“ ДООЕЛ
Трговско друштво за производство, промет и услуги КАБТЕЛ ДООЕЛ Скопје
Трговско друштво за производство, промет и услуги МОТОЦЕНТАР ДОО експорт-импорт Скопје
Трговско друштво за производство, промет и услуги „МОДЕНА“ Сашо ДООЕЛ
Трговско друштво за производство, трговија и услуги РОМАК СЕРВИСЕС ДООЕЛ увоз-извоз
Трговско друштво за угостителство одмор и рекреација на пензионери БОРЕЦ ПИОМ
Трговско друштво за услуги Технички преглед ЕНГИНЕ ПОВЕР СОЛУТИОНС-ЕПС ДООЕЛ
Трговско друштво МС-КОМ 1 ДОО
Трговско друштво „Солун Дооел“
Трговско радиодифузно друштво АЛСАТ-М ДОО Скопје
ТРД 1 ТВ ДООЕЛ Скопје
ТРД РОБИ ДООЕЛ Штип
Тренинг Центар ЦЕС
ТРИ М КОНСАЛТИНГ
Тринга Десинг Дооел
Триникс ДООЕЛ Скопје
Тринити Системи ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
ТТК Банка АД
Туристичка агенција Fly media
ТУРИСТИЧКА АГЕНЦИЈА НЕТ-БАЈ СКОПЈЕ
Туристичка агенција Пет
Туристичка агенција Стаф 2014
Туристичка агенција „Црво Експрес“
Туртел АД Штип
Тутунскиот Комбинат АД Прилеп
Ултимате Логистик ДООЕЛ
Ултра ДОО
УНИ Банка АД - Скопје
Уни графика
УНИ Транслејт ДООЕЛ
Универзитет Американ Колеџ Скопје
Универзитет за информатички науки и технологии „Свети Апостол Павле“
Универзитет за туризам
Универзитет на Југоисточна Европа
Универзитет „Мајка Тереза“
Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ Скопје
Универзитет „Св.Климент Охридски“
Унија за култура на власите во Македонија
Унија на спортски педагози
УНИКА А.Д.Скопје
Унитрејд 2012 ДООЕЛ
Управа за ветеринарсто
Управа за водење на матичните книги
Управа за водостопанство
Управа за електронско здравство
Управа за заштита на културното наследство
Управа за заштита на растенијата
Управа за извршување на санкции
Управа за имотно-правни работи
Управа за имотно правни работи
Управа за имотно правни работи
Управа за јавни приходи
Управа за катастар и регистрација на недвижности
Управа за наменско производство
Управа за прашања на борците и воените инвалиди
Управа за развој и унапредување на образованието на јазиците на припадниците на заедниците
Управа за семе и саден материјал
Управа за спречување на перење пари и финансирање на тероризам
Управа за телекомуникации
Управа за финансиска полиција
Управа за финансиско разузнавање
Управа за хидрометеоролошки работи
Управа за цивилна воздушна пловидба
Управен одбор
Управен суд на Република Северна Македонија
Урбан Логистик ДООЕЛ
УСАИД - Проект за јакнење на судството
Уставен суд на Република Северна Македонија
Утрински весник
Ученички дом при МУЦ „Д-р Панче Караѓозов“
Ученички дом при СОУ „Митко Пенџуклиски“
Ученички дом УСО „Димитар Влахов“
Ученички дом „Боро Менков“
Ученички дом „Браќа Миладиновци“
Ученички дом „Ванчо Питошевски“
Ученички дом „Доне Божинов“
Ученички дом „Здравко Чочковски“
Ученички дом „Крсте Петков Мисирков“
Ученички дом „Лазар Лазаревски“
Училишен совет на ЦОУ„Наим Фрашери“
Училиште за странски јазици „FLUENT“
Фабрика за одржување, ремонт и транспорт ФОРД ДООЕЛ - Осломеј, АД ЕСМ - Скопје
Фабрика за опрема и делови ФОД ДООЕЛ
Фабрика Кромберг и Шуберт
Фактор
Факултет за безбедност Скопје
Факултет за бизнис администрација во Куманово
Факултет за бизнис економија
Факултет за биотехнички науки Битола
Факултет за ветеринарна медицина
Факултет за дизајн и технологии на мебел и ентериер
Факултет за драмски уметности
Факултет за електротехника и информациски технологии
Факултет за земјоделски науки и храна
Факултет за земјоделство и биотехнологија
Факултет за информатика
Факултет за информатика и комуникациски технологии Битола
Факултет за информатички науки и комјутерско инженерство
Факултет за исламски науки Скопје
Факултет за ликовни уметности
Факултет за медицински науки
Факултет за медицински науки
Факултет за музичка уметност
Факултет за образовни науки
Факултет за прехранбена технологија и исхрана во Гостивар
Факултет за применети науки
Факултет за природни и технички науки
Факултет за природно математички науки
Факултет за туризам и бизнис логистика
Факултет за туризам и угостителство
Факултет за уметности
Факултет за физичка култура
Факултет за физичко образование, спорт и здравје
Факултет за шумарски науки, пејсажна архитектура и екоинженеринг „Ханс Ем“
Фамафлекс ДООЕЛ
Фармас МН ДООЕЛ
Фармацевтски факултет
Фаст фоод „Биг Банг“
Федерација на лизгачки спортови на РМ
Федерација на планинарски Спортови на Северна Македонија
Феникс Инжинеринг ДОО
ФЗЦ „11 Октомври“ АД
ФИБУЛА Ер травел ДООЕЛ Скопје
Физичко лице
Филаделфија ДООЕЛ
Филијала Берово
Филијала Берово
Филијала Битола
Филијала Битола
Филијала Велес
Филијала Велес
Филијала Гевгелија
Филијала Гегелија
Филијала Гостивар
Филијала Гостивар
Филијала Дебар
Филијала Делчево
Филијала Делчево
Филијала Демир Хисар
Филијала Кавадарци
Филијала Кичево
Филијала Кичево
Филијала Кочани
Филијала Кочани
Филијала Крива Паланка
Филијала Крива Паланка
Филијала Куманово
Филијала Куманово
Филијала Охрид
Филијала Охрид
Филијала Прилеп
Филијала Прилеп
Филијала Пробиштип
Филијала Пробиштип
Филијала Ресен
Филијала Скопје
Филијала Скопје
Филијала Струга
Филијала Струга
Филијала Струмица
Филијала Струмица
Филијала Тетово
Филијала Тетово
Филијала Штип
Филмска академија
Филозофски факултет
Филозофски факултет
Филолошки факултет
Филолошки факултет
Филолошки факултет „Блаже Конески“
Финансиско друштво АЛ КОСА ДООЕЛ Штип
Финансиско друштво ГЕНЕРАЛ ФИНАНЦЕ ДООЕЛ Скопје
Финансиско друштво ДЕНАР КРЕДИТИ ДООЕЛ Прилеп
Финансиско друштво Динерс Клуб Интернационал Мак ДООЕЛ
Финансиско друштво ДИЏИТАЛ ФАЈНАНС ИНТЕРНЕШНАЛ ДООЕЛ Скопје Скопје
Финансиско друштво Еазу Фајнанс АД Скопје
Финансиско друштво ЕУРО МК ДОО Скопје
Финансиско друштво за факторинг ФАКТОР ТРУСТ ДООЕЛ Скопје
Финансиско друштво ИНТЕРФИНАНЦЕ ДООЕЛ Скопје
Финансиско друштво ИутеКредит Македонија ДООЕЛ Скопје
Финансиско друштво КРЕДИ ЈЕС ДОО Скопје
Финансиско друштво КРЕДИСИМО ДООЕЛ Скопје
Финансиско друштво КРЕДО КАРД ДОО Скопје
Финансиско друштво М КЕШ Македонија ДООЕЛ Скопје
Финансиско друштво МАККОМ ЗАЛОЗИ ДООЕЛ Скопје
Финансиско друштво МЛАДИНЕЦ ДООЕЛ Скопје
Финансиско друштво МОЈ КРЕДИТ ДООЕЛ Скопје
Финансиско друштво МОНИМАКС ФИНАНСИСКО ДООЕЛ Охрид
Финансиско друштво ОНЕ ФИНАНЦЕ ДООЕЛ Скопје
Финансиско друштво ПЕЛИСТЕР ДОО Битола
Финансиско друштво ПЕОН ДОО Скопје
Финансиско друштво ПРЕМИУМ ФАЈНАНС ДОО Скопје
Финансиско друштво ПРО ИНТЕР КАПИТАЛ ДООЕЛ Скопје
Финансиско друштво ПРОФИ КРЕДИТ НМК ДООЕЛ Скопје
Финансиско друштво СЕЛЕКТ ФАЈНАНС ДООЕЛ Кавадарци
Финансиско друштво СМАРТ КРЕДИТ ДООЕЛ Радовиш
Финансиско друштво СН ФИНАНСИИ ДОО Битола
Финансиско друштво СОЛИДУС ДОО Битола
Финансиско друштво ФАКТОР ИН ДОО Скопје
Финансиско друштво ФАСТ ФАЈНАНС ДООЕЛ Скопје
Финансиско друштво ФИКС КРЕДИТ ДООЕЛ Тетово
Финансиско друштво ФИНАНСИСКИ КРЕДИТЕН ЦЕНТАР БС
Финансиско друштво ФИНТЕК ДОО Скопје
Финансиско друштво ФЛЕКС КРЕДИТ ДОО Скопје
Финансиско друштво ЦЕМАК КРЕДИТИ ДОО
Финансиско друштво ЦЕМАК КРЕДИТИ ДОО
Фитосанитарна управа
Флекс Кредит ДООЕЛ
Фокус
ФОН Универзитет
Фонд за здравствено осигурување на Република Северна Македонија
Фонд за иновации и технолошки развој
Фонд за комунален развој
Фонд за осигурување на депозити
Фонд на пензиското и инвалидското осигурување на Република Северна Македонија
Фонд на холкаустот на Евреите од Македониjа
Фондација Аполонија Гевгелија
Фондација Ѓорѓи Марјановиќ
Фондација за образовни и културни иницијативи „Чекор по Чекор“
Фондација за развој на локалната заедница
Фондација Отворено општество - Република Северна Македонија
Фондација Фридрих Еберт
Фондација „Метаморфозис“
Фондацијата “Конрад Аденауер”
ФОНЕСОФТ ДООЕЛ
Форум – Центар за стратегиски истражувања и документација
Фрагмент комуникации
Француски Институт во Скопје
Фудбалска Федерација на Северна Македонија
Фудбалски клуб „Локомотива“ 1954
Хајф Холдинг
Халк Осигурување
Халкбанк АД Скопје
Хелсиншки комитет за човекови права на Република Северна Македонија
ХЕРА – Асоцијација за здравствена едукација и истражување
Херти ДОО
ХЕС Маврово
ХЕС Треска
ХЕС Црн Дрим
ХЕЦ Тиквеш
Хипомед ДООЕЛ Скопје
Хотел Божур
Хотел Инекс Горица
Хотел Манами
Хотел НАР
Хотел Опера
Хотел Приштина
Хотел Свис Диамонд
Хотел Сириус
Хотел Хармонија
Хотел „Александар Палас“
Хотел „Арка“
Хотел „Белведере“
Хотел „Дрим“
Хотел „Изгрев“
Хотел „Континентал“
Хотел „Мериот“
Хотел „Метропол“ АД
Хотел „Молика“
Хотел „Монтана Палас“
Хотел „Холидеј Ин“
Хотели Макпетрол АД Охрид
Хотел„ГРАНИТ“
Хуген
Хуманитарно здружение за помош и поддршка на Лица со посебни потреби „Бравура Кооператива“
Хуманитарно здружение на граѓани за помош и поддршка на лица со посебни потреби Бравура Кооператива
Хуманитарно здружение на граѓани и лица со хендикеп „ИЛИНДЕН“
Хуманитарно Здружение „Мајка“
Царинска управа на Република Северна Македонија
Цементарница „УСЈЕ“ АД
Ценатр за граѓански комуникации ЦГК
Центар за возила
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување
Центар за вработување на град Скопје
Центар за граѓанска иницијатива Прилеп
Центар за детско творештво „29 Ноември“
Центар за детско уметничко изразување,музикотерапија и психофизичка релаксација Џунџуле
Центар за европска граѓанска иницијатива ЦЕГИ
Центар за еколошка демокатија „ФЛОРОЗОН“
Центар за економски анализи ЦЕА
Центар за интеграција и едукација на ромската популација АМБРЕЛА
Центар за интеркултурен дијалог-ЦИД
Центар за истражување и креирање политики
Центар за истражувачко новинарство СКУП - Македонија
Центар за јавно здравје Кочани
Центар за јавно здравје Струмица
Центар за катастар на недвижности
Центар за култура „Ацо Караманов“
Центар за ментално здравје - Влае
Центар за младинско образование и медијација
Центар за ортотика и протетика Славеј АД
Центар за поддршка на згрижувачки семејства
Центар за подобрување на квалитетот на живот на лицата со интелектуална попреченост и нивните фамилии ПОРАКА НОВА
Центар за помош на лица со ментален хендикеп „ПОРАКА Свети Николе“
Центар за правни истражувања и анализи
Центар за развој на Источен плански регион
Центар за развој на Југозападниот плански регион
Центар за развој на Југоисточниот плански регион
Центар за развој на Пелагониски плански регион
Центар за развој на Полошкиот плански регион
Центар за развој на ромската заедница„Баирска светлина“
Центар за развој на Североисточен плански регион
Центар за развој на Скопскиот плански регион
Центар за регионални истражувања и соработка „СТУДИОРУМ“
Центар за рехабилитација Виготски
Центар за ромска заедница „ДРОМ“
Центар за семејно и детско згрижување КМОП
Центар за сензомоторна интеграција советување,специјална едукација и рехабилитација КРИК
Центар за социјална работа - Аеродром
Центар за социјална работа - Бутел
Центар за социјална работа - Зрновце
Центар за социјална работа - Карпош
Центар за социјална работа - Кисела Вода
Центар за социјална работа - Чаир
Центар за социјална работа - Чешиново-Облешево
Центар за социјална работа Богданци
Центар за социјална работа Дојран
Центар за социјална работа Долнени
Центар за социјална работа Злетово
Центар за социјална работа Карбинци
Центар за социјална работа Конче
Центар за социјална работа Кривогаштани
Центар за социјална работа Липково
Центар за социјална работа Маврово и Ростуше
Центар за социјална работа Македонска Каменица
Центар за социјална работа Новаци
Центар за социјална работа Пехчево
Центар за социјална работа Ранковце
Центар за социјална работа Центар Жупа
Центар за социјална работа Чашка
Центар за социјална работа Шуто Оризари
Центар за странски јазици
Центар за стратегиски истражувања
Центар за стручно образование и обука Скопје
Центар за управување со кризи
Центар за управување со промени (ЦУП)
Центар за човекови права и разрешување на конфликти
Центарот за истражување на национализмот и културата
Центарот за истражување на национализмот и културата
Центарот за развој на Вардарски плански регион
Централен депозитар за хартии од вредност АД
Централен регистар на Република Северна Македонија
Централна Европска Иницијатива
Централна Европска Иницијатива
Централна кооперативна банка-АД
Централни полициски служби
Центропром ДОО Увоз-Извоз Скопје
Церес ДООЕЛ Скопје
Цертиадриа
ЦИВИЛ – Центар за слобода
ЦИЛАЗ Лазе ДООЕЛ Скопје
ЦОР „Партенија Зографски“
Црвен крст на Република Северна Македонија
Црво Експрес
Црква Св.Илија
Црква Св.Петка - Габреш
ЦРЦ Регистрација на возила ДООЕЛ
Чезакомерц
ЏЕТ - СЕТ ТРАВЕЛ
ЏЕФ Македонија
Шаховски клуб „13-ти Ноември“
Швајцарска агенција за развој и соработка
Школа за jавни политики "Мајка Тереза"
Шпаркасе Банка Македонија А.Д Скопје
Шпутим Комерц ДООЕЛ
Штедилница „МАК БС“ Д.О.О Скопје
Штедилница „Можности“
„MAT Ервејс“ ДООЕЛ
„Агроплод“ АД
„Албсиг“ АД
„Алкалоид“ AД Скопје
„Алфа“ ТВ
„АСЕКО СЕЕ“ Дооел
„Бато енд Дивајн“ Графикс Центар ДООЕЛ
„Биомент“ ДООЕЛ Богданци
„Бисер пром“ ДОО Скопје
„Бкингс технолоџис“ ДООЕЛ
„Бонор Инженеринг“ ДООЕЛ Скопје
„ВИЛСОМ ГРУП“ ДОО
„Виола” Аптеки
„Виола” Аптеки
„Виста Гроуп“ ДООЛ Скопје
„Вори” Јорданка ДООЕЛ
„ГАУСС ПОЛЛ“ ДООЕЛ
„Графотекс“ ДОО увоз-извоз
„д-р Ложановски“ Поликлиника со специјалистички ординации по гинекологија и акушерство, педијатрија и биохемиска лабораторија
„Датапонс“ ДООЕЛ Скопје
„Делфифи“ ДООЕЛ
„ДЕМАКО“ д.о.о експрт-импорт
„Дион Градител“ ДООЕЛ
„ДОАЈЕН ДАТА“ Систем
„Дрводекор ентериер“ ДООЕЛ
„ДУНА КОМПЈУТЕРИ“ ДОО-Скопје
„ЕВИ Интернатионал Траде“ ДООЕЛ експорт-импорт
„ЕЛМОНД ЕЛЕКТРО“ ДООЕЛ-Подружница ЕХЕ Скопје
„ЕНТЕР“ ДОО-Охрид
„Ин Тиме Мк БПС'' ДОО
„ИНДИГО ОФИС“ ДООЕЛ
„Инел интернационал“
„Интер-Конт“ Тања ДООЕЛ Скопје
„Инфо Биро“ ДОО
„КИНГ ИЦТ“ ДООЕЛ-Скопје
„Коалиција Менуваме“
„Компас Холидејс“ ДООЕЛ
„Конгрес Травел“ сервис ДОО
„КОПИЕР ПЛУС“
„Лаутус Еко-Тим“ ДООЕЛ
„Македонијатурист“АД-Скопје
„МАКСТИЛ“ АД
„Мебел Годименто“ увоз-извоз ДООЕЛ
„МП КОМПЈУТЕРИ“ ДОО
„НИ-ДА“ Компани
„Нова Газела“ Дооел Прилеп
„ОСА“ Агенција за приватно оберзбедување
„Поштенска банка“ АД
„Пријателство“ ДООЕЛ
„Проект 42“ ДООЕЛ Скопје
„Рад Ком“Дооел
„СЕТЕК“
„Урбан Сити“ ДООЕЛ
„ХАЛКБАНК“ АД Скопје
„Хаузмајстор плус“ ДООЕЛ
Орган во склоп /
Department/Field Office /
Organ në kuadër të :
Напишете во што се состои вашиот проблем /
Write what is your problem /
Shkruani cili eshe problemi juaj:
Кои правни средства сте ги вложиле /
Which legal means you have used /
Tregoni se c’mjete juridike keni shfrytezuar:
Прикачeте документ /
Attach /
Bashkëngjitni dokumentin :
(max. 4 MB)
Поднеси - Send - Dergo